Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155215 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δημήτρη καλησπέρα.καμια σχέση το περσινό με αυτο που εχει τωρα.σαφως καλύτερο.μην ξεχνάς εγώ εχω λέβητα και το μονο που άλλαξα ειναι οτι χαμήλωσα τα δευτερόλεπτα ριψης διότι οπως όλα δεν ειναι ίδια τα μήκη εχει και μακρυά και κοντύτερα .σταχτη μπορώ να πω ειναι σαν το Σβάι που έκαιγα οταν είχα πάρει το λέβητα.παντως σε 12 τσουβάλια που εχω κάψει δεν βρήκα χρωματιστά πελλετ .αν είχες δει έξω απο το εργοστάσιο είχε όλο δέματα απο ξακριδια το προσάναμμα για τα τζάκια.δοκιμασε και δες το μονο σου και βγάλε συμπεράσματα μιας και εχεις πελετοσομπες.τωρα η τιμή για παλέτα συζήτησε το .3.5χ67=234,50Ε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155222 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

etsa67 έγραψε: Γεια σου Νίκο δεν μου απάντησες σε ερώτηση που σου έκανα πριν καιρό, για το πιο καυστήρα χρησιμοποιείς?


Δεν έχω καυστήρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155234 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γειά σου Κώστα τι κάνεις?
Εδώ το κρύο μας ευνόησε και άνοιξε κάπως η δουλειά με εγκαταστάσεις πέλλετοκαυστήρων.
Το πέλλετ που χρησιμοποιούμε στην ευρύτερη περιοχή είναι το Τρον Ltd και το Eviapellet που σε πληροφορώ ακόμη και σε σόμπες που δεν κάνουν καθάρισμα στο τέλος του κάθε κύκλου λειτουργίας τους , όπως οι καυστήρες , δεν αφήνουν τίποτα δηλ. το τασάκι ακόμη και μετά από 15 σακιά γυαλίζει από καθαριότητα ας μου επιτραπεί η έκφραση.
Και ξέρεις πολλοί που χρησιμοποιούμε τέτοια πέλλετ πάνω από 15 χρήστες, όλοι μας ,το αγοράσαμε στα 150 ευρώ για το eviapellet και 180 περίπου gia to tron.
Εμείς παραγγέλνουμε σαν γκρουπ, 24 τόνους και η μόνη επιβάρυνση είναι η τοπική μεταφορά και η τοποθέτηση των παλετών στην αποθήκη μας από τον τόπο που η νταλίκα το αφήνει.
Γιατί δεν κάνετε και εσείς το ίδιο. ¨αν κάποιος , είναι μακριά από το τόπο που η νταλίκα θα το αφήσει πόσο θα ξοδέψει για να το μεταφέρει στο σπίτι του!!!
Μιλάμε για το Τρον που το χρησιμοποιούν αρκετοί στη Β. Ελλάδα και είναι όλοι τους ευχαριστημένοι.
Αλλά να έχεις και στο μυαλό σου και to Eviapellet για του χρόνου μπορεί να σας μεταφέρει και 10 τόνους. Μιλάμε ,Κώστα , ότι η δύναμη του Eviapellet πλησιάζει και αυτή του Πετρελαίου, στη λογική της αύξησης θερμοκρασίας του νερού του λέβητα, τόσο δυνατό είναι θα το καταλάβεις αν το κάψεις ή ήδη το έκανες.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155235 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Νικόλα τι έχεις?

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155240 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
το 180 ευρω που λες για το TRON είναι τιμη τονου , με ενδοκοινοτικη συναλλαγή χωρις ΦΠΑ φανταζομαι ,με επαγγελματικο ΑΦΜ για να καταλάβουμε; γιατι αλλιως δεν γινεται φιλε πολύ μας τα μπερδευευεις συνεχεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155250 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Σταθη περα απο 8 τσουβαλια που εκαψα οντως πολυ καλο.το θεμα μου ειναι δεν μπορω να το παρω μονος μου απο το εργοστασιο .με τιμολογιο και μαζι με μεταφορικα μου ερχεται 220-230 η παλετα.καιω τελικα απο τον τοπικο παραγωγο που το εχει βελτιωσει αρκετα.για φορτιο συμφερει αρκει να βρεθει ο τροπος για τιμολογιο.επεισης στη ΣΤΥΛΙΔΑ εχει φερει evia pellet ενας φιλος και το πουλα κομπλε με φπα 4.2 το σακι η 4 το σακι στο τονο.πρεπει να βγαλει και αυτος!!!!θα δω για το καλοκαιρι τι θα κανω θα ψαξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.569 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ