Θερμομόνωση

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9105 από jose pelleto
Απαντήθηκε από jose pelleto στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

pantelis1973 έγραψε: Παιδιά ειρήνη ημήν..
Τα φώτα σας,επειδή οι απόψεις διίστανται..
Στην βεράντα,απο οπου ξεκινάει η θερμοπρόσοψη,το σοβατεπί αφαιρείται,και το ξανα κολλάμε,πανω στην θερμοπρόσοψη; ή την τρώει η θερμοπρόσοψη,και στην πρώτη σειρά τοποθετείτε μια σειρά απο εξηλασμενη πιο ισχυρή κατα της υγρασίας;


Παντελή το σοβατεπί πρεπει να αφαιρεθεί και στις δύο περιπτώσεις, ώστε να είναι αλφαδιασμένη η θερμοπροσοψη.

Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9109 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση




jose ......για δες εδώ δουλειά του σιναφιού σου......που δεν σηκώνεται και μύγα στο σπαθί σας. :angry:

Τριώροφη οικοδομή στο τελικό στάδιο των ελαιοχρωματισμών, για παράδοση στον πελάτη μου.

Η κναουφ "χεσμένη" : δεν ξέρουμε,δεν ξέρουμε μάστορα...........ο τεχνίτης. :huh:

Ο τεχνίτης "χεσμένος" : δεν φταίω,δεν φταίω μάστορα..........το υλικό. :ohmy:

Υπόψιν ότι στο τέλος κατέρρευσαν όλοι οι σοβάδες των οροφών όλου του οικοδομήματος.

Ποιος πλήρωσε την ζημιά ξέρετε ? :angry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9126 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Mastora μπερδευτηκα.
Τελικα "σηκωνεις" οικοδομες η εισαι αγροτης?
Γιατι αν εισαι το πρωτο μαλλον εχεις "καβα" κ δ σε απασχολει η κριση! :evil:

Οσο για τις φωτο που ανεβασες να πω κ εγω με την σειρα μου οτι μαλλον ειναι κακοτεχνια αλλα...
παιζουν κ αλλοι λογοι που δεν ειναι αναγκη να τους πουμε γιατι το θεμα αφορα την θερμομονωση.
Αλλα κ κακοτεχνια να ειναι τι να λεει αυτο?
Παντου σε ολους τους κλαδους υπαρχουν καλοι κ κακοι.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9162 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Τις φωτογραφίες τις έβαλα για να βουλώσω το στοματάκι του φίλου που μου έβγαλε γλώσσα.

Και βέβαια σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί τεχνίτες.....αν δεν κάνω λάθος στους κακούς αναφέρθηκα.

Η ορολογία Θερμοπρόσοψη έχει να κάνει με εποξειδικά ελαστομερή υλικά, ειδικά πλαστικά τεμάχια-προφίλ τελειωμάτων, και φυσικά ειδικής πυκνότητας πολυστερίνη.

Τώρα εδώ μπερδέψαμε τον κώλο με το σώβρακο.
Άλλο η Θερμοπρόσοψη ευρωπαικών προδιαγραφών με ειδικά υλικά, και άλλο η θερμομόνωση με φελιζόλ και σοβά, Ελληνικών προδιαγραφών.

Η κουβέντα γύρισε στον ενσακισμένο σοβά, γύψο, μαρμαρόσκονη, πυριτιδική άμμο κτλ, στις ιδιότητες τους και στην εφαρμογή τους.

Αυτό που είδατε στην φώτο είναι ένα συχνότατο φαινόμενο που στο μέλλον θα συζητηθεί πάρα πολύ. :(

Εύχομαι κανείς....μα κανείς σας να μην βρίσκεται κάτω από την κακοτεχνία ενός τσόγλανου, που με μόνο εφόδιο, μια σπάτουλα με κοντάρι, και ένα σεμινάριο, άρχισε να φορτώνει τους τοίχους και τις οροφές των σπιτιών μας τα τελευταία 10 χρόνια με ειδικές "λάσπες"

Εχω δουλέψει πολύ αυτά τα υλικά, σε όλες τις μορφές τους, είδα τις αδυναμίες τους, και τα πλεονεκτήματα τους. Για την σωστή εφαρμογή αυτών των υλικών χρειάζεται αγάπη και μεράκι για την δουλειά σου, καθόλου βιασύνη και τρέξιμο να βγούνε μέτρα, κάτι που δεν συμβαδίζει με την Ελληνική εργολαβική νοοτροπία και τα μεροκάματα.

Όσο για το τι δουλειά κάνω......πολυτεχνίτης είμαι, ξερόλας, και γνωρίζω τα πάντα γύρω από τον πλανήτη γη....και ακόμα παραπέρα. :evil: :evil: και για του λόγου το αληθές ξέρω πάντοτε, και σε ποια θέση ανάλογα με την εποχή, που βρίσκεται ο Δίας, η Αφροδίτη, ο vega, και ο γαλαξίας της Ανδρομέδας.

Απο μπύρες και ποδόσφαιρο όμως δεν γνωρίζω τίποτα...... :(
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9191 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Mastora εσυ μπορεις να δωσεις λυση σ αυτο? :woohoo:


Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9194 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Sorry αυτο ηθελα να βαλω!!!


Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.167 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ