Θερμομόνωση

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9414 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

mastoras έγραψε: Καλημέρα.

kakos .........αλλά λέει η πεθερά, αλλά καταλαβαίνει η νύφη. :woohoo:

Τέλος πάντων, άκρη δεν βγαίνει με τον γραπτό λόγο. :) ......ας πάμε παρακάτω.

Σε λίγες ημέρες θα επανέλθω με μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΉ προσφορά για τα μέλη του energ.gr :woohoo: Μια προσφορά που σας αφορά όλους........μια προσφορά που θα συζητηθεί πολύ, από όλους μας.

Μείνετε συντονισμένοι, και φυσικά εγγεγραμμένοι σαν μέλη στο φόρουμ energ.gr ......και οι εκπλήξεις έρχονται. :) :)

ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙΣ??????// :woohoo:

Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε


ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9620 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Σερφάροντας σήμερα βρήκα ένα site που δίνει τιμή 26€/τ.μ. για θερμομόνωση με πολυσερίνη 5εκ. Μάλιστα για πάνω από 100 τ.μ. λέει επικοινωνήστε, ήτοι μάλλον φθηνότερα!!

θερμομόνωση

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9622 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

dmtr έγραψε: Σερφάροντας σήμερα βρήκα ένα site που δίνει τιμή 26€/τ.μ. για θερμομόνωση με πολυσερίνη 5εκ. Μάλιστα για πάνω από 100 τ.μ. λέει επικοινωνήστε, ήτοι μάλλον φθηνότερα!!

θερμομόνωση


Κατ' αρχή αναφέρεται σε πολυστερίνη 3 cm. Τα ειδικά τεμάχια γωνιών κλπ τα τιμολογεί χωριστά. Παρ' όλα αυτά, με μικρή επιβάρυνση του κόστους που αναφέρει, είναι ενδιαφέρουσα πρόταση.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9658 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Eγώ πάντως κατάλαβα οτι έχει υπογραμμισμένη την 5 cm, και τιμή αναφέρει για αυτήν.

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9674 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

pantelis1973 έγραψε: Eγώ πάντως κατάλαβα οτι έχει υπογραμμισμένη την 5 cm, και τιμή αναφέρει για αυτήν.


Έχεις δίκαιο. Όπως ήταν γραμμένο παραπλανήθηκα.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10063 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Λοιπόν τηλεφωνήθηκα με την εταιρεία και μάλιστα αύριο θα μου στείλουν μάστορα να μετρήσει το σπίτι χωρίς κάποια υποχρέωση εκ μέρους μου, και να μου δώσουν επακριβή προσφορά.
Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι για μόνωση 8εκ. πολυστερίνη, που συνιστάται για την περιοχή μου (Κρυονέρι Αττικής) συν κόλες, καρφιά, γωνιόκρανα, υαλόπανο, αστάρι και ακρυλικό σοβά όλα τα υλικά θα κοστίσουν 13-14€/τ.μ. και άλλα τόσα η εργασία συν ΦΠΑ.
Επίσης μου είπαν ότι το υλικό έχει Ευρωπαϊκή πιστοποίηση για λ=0,034 και Ελληνική για λ=0,032.
Μου έστειλαν και δείγμα και πράγματι είναι πιο συμπαγές από το απλό φελιζόλ που ξέρουμε.

Εν αναμονή για νεότερα

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.170 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ