Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96949 από daco
Απαντήθηκε από daco στο θέμα Θερμομόνωση
Εμφανιζεται στις γωνιες με εμφαση στο κατω μερος εξαιτιας απουσιας μονωσης στο μπετον. Στην περιοχη που εχει τουβλο ειναι καθαρα. Εξαερισμος γινεται καθημερινα και συμφωνα με τις οδηγιες των <ειδικων>!!! Φετος λογο της σομπας πελλετ δεν εμφανιστηκε τοσο αγρια το φαινομενο. Το εχω καθαρισει μονο μια φορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96951 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμομόνωση

fotisbasm έγραψε: Τις εχω ακουσει και ειναι λενε οτι καλητερο σκεφτομαι και εγω να κανω ολο το σπιτι μιας και δεν μπορω να κανω εξωτερικη λογο κατασκευης ασε που μπορω ενα ενα δωματιο να μπορεσω οικονομικα για τιμη δεν ειμαι σιγουρος αλλα μου φαινετε κανα 20ε/τμ


εχω την εντυπωση οτι συμφερει να αγορασεις χωρια τα 2 υλικα
γυψοσανιδα και διογκωμενη :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96952 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμομόνωση

daco έγραψε: Εμφανιζεται στις γωνιες με εμφαση στο κατω μερος εξαιτιας απουσιας μονωσης στο μπετον. Στην περιοχη που εχει τουβλο ειναι καθαρα. Εξαερισμος γινεται καθημερινα και συμφωνα με τις οδηγιες των <ειδικων>!!! Φετος λογο της σομπας πελλετ δεν εμφανιστηκε τοσο αγρια το φαινομενο. Το εχω καθαρισει μονο μια φορα.


δοκιμασε λιγο περισσοτερο απ τις ογηγιες των ειδικων :)
καλο κανει στην υγεια μας ...και κακο στην τσεπη μας βεβαια αλλα ....επιλογες του καθενα μας .
αυτο που δεν καταλαβα ειναι οτι θα κανεις εναν τοιχο και μονο τα δοκαρια στους αλλους ?
με την οροφη τι γινεται ? ... αν καταλαβα καλα ειναι αμονωτη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dimlyk.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": daco

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #97032 από daco
Απαντήθηκε από daco στο θέμα Θερμομόνωση

dimlyk έγραψε:

daco έγραψε: Εμφανιζεται στις γωνιες με εμφαση στο κατω μερος εξαιτιας απουσιας μονωσης στο μπετον. Στην περιοχη που εχει τουβλο ειναι καθαρα. Εξαερισμος γινεται καθημερινα και συμφωνα με τις οδηγιες των <ειδικων>!!! Φετος λογο της σομπας πελλετ δεν εμφανιστηκε τοσο αγρια το φαινομενο. Το εχω καθαρισει μονο μια φορα.


δοκιμασε λιγο περισσοτερο απ τις ογηγιες των ειδικων :)
καλο κανει στην υγεια μας ...και κακο στην τσεπη μας βεβαια αλλα ....επιλογες του καθενα μας .
αυτο που δεν καταλαβα ειναι οτι θα κανεις εναν τοιχο και μονο τα δοκαρια στους αλλους ?
με την οροφη τι γινεται ? ... αν καταλαβα καλα ειναι αμονωτη


Κατα δηλωση του εργολαβου, σε αντιθεση με το μπετον η οροφη εχει εξαιρετικη μονωση. Εχει βαλει δυο στρωσεις μονωση (Dow και αφρο πολυουρεθανης) και απο επανω μονωμενη ταρατσοπλακα. Τον πιστευω γιατι εσωτερικα ειναι ζεστή η οροφη τον χειμωνα και το καλοκαιρι δροσερη. Δεν μου εχει δωσει δειγματα για το αντιθετο.
Dimlyk το κοστος για 13-15τμ θα ειναι περιπου 180-200 ευρω μαζι με το dacoσυνεργειο!!!
Υπαρχει και μια ακομη επιλογη με πιο λεπτο μονωτικο φυλλο 9mm αλλα θα χρειαστω καποιον για το επιχρυσμα. Εαν ειχα προβλημα με στενοτητα χωρου θα το επελεγα. Τωρα εχω μια σχετικη ανεση. Και στις δυο λυσεις το κοστος ανα τμ κυμαινεται 12-14 ευρω.
Κανενας ειδικος για το θεμα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97613 από ALXIOA
Απαντήθηκε από ALXIOA στο θέμα Θερμομόνωση

γιαννης-δραμα έγραψε:

ELECTRICALCHIEF έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε: Αυτες ειναι οι προσφορες που μου ειχαν στειλει:

τι κολλα ειναι αυτη, διοτι της isomat την ινοοπλισμενη τηνεπαιρνα περσυ προπερσι σχεδον 20 ευρο.

Δεν ξερω τι μαρκα ειναι γιατι αυτη η προσφορα ηταν μια προταση ενος τοπικου μαγαζιου,εγω δεν πηρα απο αυτη τη προσφορα.


απο ποια προσφορα πηρες? μπορεις μας ανεβασεις κ αυτη που πηρες να συγκρινουμε τιμες??

αναμεσα στο fibran - neopor τι προτεινετε σε διαμερισμα για εξωτερικη μονωση τον τοιχων.?? απο θεμα αντοχης.. ποιοτητας - τιμης - ευκολια στην τοποθετηση..??

ευχαριστω
Last edit: 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by ALXIOA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97619 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Θερμομόνωση
neopor αλλα σαν μηχανική αντοχή υλικού fibran..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.218 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ