Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27045 από keep_it_real

jnet έγραψε:

keep_it_real έγραψε: Καλησπέρα στην παρέα !

Είμαι από Αθήνα και σκοπεύω να παραγγείλω μέσα στις επόμενες ημέρες 2-3 τόνους.

Μιας και στο παρόν θέμα γράφονται προσωπικές εντυπώσεις για pellets θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν δοκιμάσει τα ακόλουθα πέλλετ για το ποιό θεωρείτε εσείς καλύτερο:

Το Ameco, το Golden Nuggets ή RZ Pellets ;

Και στα 3 έχω πάρει τιμές για παράδοση στο σπίτι μου.
To RZ Pellets το έχω βρει 25€ ακριβότερα από ότι το Golden Nuggets.
Αξίζει τον κόπο να πάρω το RZ Pellets εάν είναι καλύτερο, δεδομένου ότι δεν χρειάζομαι πολύ μεγάλη ποσότητα;

Ψάχνω για κάποιο που να έχει καλή θερμογόνο δύναμη σε σχέση με την τιμή του, και το λιγότερο δυνατόν κλίγκερ ούτως ώστε να μην χρειάζεται συνέχεια καθαρισμό η σόμπα.

Ποιό θα επιλέγατε ;


Το AMEKO που βγαίνει?
Δώσε την Ποσόστωση στις τιμές ή πες τις τιμές που σου βγαίνει το καθένα μαζί με τα μεταφορικά ανά τόνο. Περίμενε αύριο τα αποτελέσματα του Golden Nuggets και βλέπεις...


Καλημέρα,

To Ameco είναι ρουμάνικο.
Μαζί με τα μεταφορικά, ο τόνος βγαίνει στα 320 για το Ameco, 325 για το Golden Nuggets και 350 για το RZ Pellets.

Η χρήση των pellet είναι για αερόθερμη σόμπα.

Περιμένω τις συμβουλές σας για να προχωρίσω σε παραγγελία.

@Tera63 Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27048 από Tera63
@ Giogund
Σ'ευχαριστώ....................

@jnet
Tι σόμπα έχεις?
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Tera63.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27051 από jnet

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32005 από Χιος
Υπαρχει καποιος αλλος εκτος απο μενα που να εχει καψει pellet απο Μυτιληνη(αν θελετε λεω κ την επωνυμια) για να μου πει κ τις δικες του εντυπωσεις γιατι εγω δυστυχως δεν εχω κανενα μετρο συγκρισης λογω πανακριβων μεταφορικων!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32028 από kostas.b

Χιος έγραψε: Υπαρχει καποιος αλλος εκτος απο μενα που να εχει καψει pellet απο Μυτιληνη(αν θελετε λεω κ την επωνυμια) για να μου πει κ τις δικες του εντυπωσεις γιατι εγω δυστυχως δεν εχω κανενα μετρο συγκρισης λογω πανακριβων μεταφορικων!


Περσυ εκαψα για δοκιμη τρια τσουβαλια απο αυτο.Πολυ κακο πελλετ θα ελεγα αφηνε χοντρη πρασινωπη σταχτη και ο λεβητας αγκομαχουσε για να σηκωσει θερμοκρασια.
Ο εμπορας αν ηθελα θα μπορουσε να μου το φερει με 230 ευρω/τονο και θεωρησα πως δεν αξιζειτον κοπο.Αν σου βγαινει 150 τον τονο τοτε σιγουρα αξιζει.
Αληθεια φιλε Χιο οι Τουρκοι απεναντι δεν εχουν πελλετ?

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32179 από Χιος
Με καποιο τροπο μηπως μπορεις να μου πεις την επωνυμια, μηπως μιλαμε για αλλο;μεσω email ισως..
Λογικα θα υπαρχει κατι κ στην Τουρκια αλλα δεν ξερω αν με την μεταφορα του κ τον εκτελωνισμο του θα συμφερει να το παρεις τελικα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ