Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7605 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε:
ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ;; :huh: :huh: :huh: :huh: μαλλον ε;;;
Μακαρι να ειχα χρονο εκτος απο τη δουλεια μου να πουλαω πελλετ χωρις να υπολογιζω στη τελικη τιμη του το ΧΑΡΑΤΣΙ που μου ηρθε, Τη δοση για το στεγαστικο,τη Δοση για το καταναλωτικο,τη ΔΕΗ και να μωρε κατι λιγα που χρωσταω δεξια και αριστερα... Ε Λ Ε Ο Σ!!!

Οσο για τα τηλεφωνηματα δε χρειαζεται να βαλω το μυαλο μου σαυτη τη διαδικασια να σκεφτει το ΠΟΙΟΣ η ΠΟΙΑ μπορει να ειναι. Ολα θα φανουν στο χαρτακι τελη του μηνα.


Τόση πολύ δουλεία έχουν οι συναγερμοί; Αν αγοράζετε με 180€ τελική και πουλούσατε στην φθηνότερη τιμή της αγοράς, ας πούμε στα 260€ θα κερδίζατε 80€ στον τόνο. Με τέτοια τιμή θα πουλούσατε 3 φορτηγά την εβδομάδα το λιγότερο. 26000 ευρώ τον μήνα μικτό κέρδος. Να με συγχωρείς, αλλά ηλίθιοι δεν είμαστε.

Όσο για τις αγορές από την ΕΕ, δεν πληρώνεται κανένας ΦΠΑ άμα η αγορά γίνεται από έμπορα. Έλεος.

Θα εκτίθεμαι εδώ, θα λέω την άποψη μου και ας μαζεύω (-) και ας χάσω και 5-6 πελάτες.


Οι συναγερμοι σκιζουν αυτο το διαστημα....οπως και η Φυλαξεις μιας και ειμαστε εταιρεια Security. Βρε ανθρωπε μου... Δε καταλαβαινεις τι εγραψα;;; Το αγορασαμε 180€ και το πουλησαμε εδω και εκει στην ΙΔΙΑ τιμη αγορας!!! Δεν αγορασαμε για να βγαλουμε χρηματα!!Δεν ειναι η δουλεια μας να πουλαμε ΠΕΛΛΕΤ! ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ λεγεται αυτο!!!K Πουλαω οσο το αγοραζω και μακαρι να μπορουσαμε να δωσουμε λιγη χαρα στους ανθρωπους με αυτη τη κινηση.... που οταν μας δινανε τα χρηματα τους τρεμαν τα χερια τους.... μετρουσαν τα 5ευρα... επειδη ΙΣΩΣ να ηταν τα τελευταια που ειχαν στα πορτοφολια τους!! Τη λεξη ανθρωπια την εχει το λεξιλογιο σου;;
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by michalisgr.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": navarxos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7608 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
γεια χαρα..να ρωτησω κατι ασχετο..ας γινει μετα νεο ΘΕΜΑ.!

Γνωριζει κανεις αν υπαρχουν ηλιακα πανελ που τοποθετουνται στα μπαλκονια η στα καγκελα για ζεστο νερο το καλοκαιρι;; Βρηκα κατι αλλα δεν ειμαι ακομη τοσο σιγουρος οτι δουλευουν... Δυστυχως ΔΕΝ εχω τη δυνατοτητα να τοποθετησω Ηλιακο πανω σε σκεπη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7627 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Τιμές pellet
Σήμερα έμαθα ότι πουλάνε χύμα πέλλετ στην Βουλγαρία στην τιμή των 80ευρώ τον τόνο για φορτίο 24 τόνων...
Επίσης μία άλλη εταιρεία πουλάει 80 ευρώ τον τόνο, πριονίδι έτοιμο για πέλλετ - και πάλι για φορτίο 24 τόνων...

Επίσης ότι το δυναμικό της Βουλγαρίας σε παραγωγή πέλλετ θα είναι περίπου το διπλάσιο του χρόνου...

Εμένα γιατί μου ακούγονται κάπως όλα αυτά;;; :sick: :sick: :sick:

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by OANNHSEA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7629 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές pellet
Αν το χτυπάει τουλάχιστον 4 ώρες ήλιος εκεί που θα το βάλεις (χωρίς να το κρύβει δηλαδή κάνα δέντρο ή κάποια γειτονική πολυκατοικία) και του δώσεις κλίση 45-50 μοίρες ως προς τον ορίζοντα (να κοιτάει όσο κάθετα γίνεται κυρίως τον χειμερινό ήλιο), τότε το βάζεις όπου θες. Το καζάνι μπορείς να το τοποθετήσεις σε διαφορετικό σημείο και να το συνδέσεις με διαφορικό κυκλοφορητή με το πάνελ. Η τιμή φυσικά της εγκατάστασης ανεβαίνει αρκετά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7641 από basilis
Απαντήθηκε από basilis στο θέμα Τιμές pellet
Μήπως γνωρίζει κάποιος που θα βρω μπρικέτα για το τζάκι μου σήμερα στη Θεσ/νίκη ?
Γιατί έναν που ρώτησα δεν είχε (τιμή 270 Ε) και κάποιος άλλος που είπε 350 Ε ???????.
Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7642 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet

OANNHSEA έγραψε: Σήμερα έμαθα ότι πουλάνε χύμα πέλλετ στην Βουλγαρία στην τιμή των 80ευρώ τον τόνο για φορτίο 24 τόνων...
Επίσης μία άλλη εταιρεία πουλάει 80 ευρώ τον τόνο, πριονίδι έτοιμο για πέλλετ - και πάλι για φορτίο 24 τόνων...

Επίσης ότι το δυναμικό της Βουλγαρίας σε παραγωγή πέλλετ θα είναι περίπου το διπλάσιο του χρόνου...

Εμένα γιατί μου ακούγονται κάπως όλα αυτά;;; :sick: :sick: :sick:


Και εμένα δεν μου κάθονται καλά :oops: για άφησε λίγο να ακουστεί η σκέψη σου.

Και εάν βγει καμιά ξεβράκωτη και σε κατηγορήσει για καχύποπτο......καθαρίζω εγώ :evil:
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.342 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ