Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4829 από basilis
Απαντήθηκε από basilis στο θέμα Τιμές pellet
ΔΩΣΕ ΤΟ ΜΑΙΛ ΣΟΥ ΜΙΧΑΛΗ ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4831 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

mastoras έγραψε:

michalisgr έγραψε: ΑΛΛΑ να δρασουμε ΩΣ ομαδα!!! Να δουν οι εμποροι οτι κατι κανουν αυτοι ρε πουστη μου στο energ.gr

Να μας δουνε σαν ομαδα..σε καποια εκθεση...μαζικες παραγγελιες κλπ... ΞΥΠΝΗΣΤΕ ρε ΓΑΜΩΤΟ!!!!


Τι είναι αυτό που σε κάνει να νομίζεις ότι δεν μας "βλέπουν" οι έμποροι. Γνωρίζεις φυσικά πόσο μεγάλη δύναμη έχει το διαδίκτυο πλέον.

Δεν υπάρχει επαγγελματίας που ασχολείται με το θέμα του πέλλετ και συναφή προιόντων και να μην παρακολουθεί τις συζητήσεις στο φόρουμ. Οι περισσότεροι όμως το αρνούνται :lol: :lol:

Νομίζω ότι μαζικές παραγγελίες δεν μπορεί να γίνουν, αλλά πράγματα όμως ίσως. Και θα φέρουν καλύτερο αποτέλεσμα από το να ζητιανεύουμε μια καλή τιμή.

Ευσυνείδητοι καταναλωτές χρειάζεται να είμαστε......και όλα τα άλλα θα έρθουν μόνα τους.


Μάστορα, συμφωνώ με όσα λές. Διαφωνώ όμως στο ζήτημα των μαζικών παραγγελιών. Στο εξωτερικό είναι κανόνας σε μεγάλο ποσοστό. Γιατί όχι εδώ;
Κι αν κάποιος μικροπαραγωγός αποδείξει ότι το πέλλετ του είναι καλής ποιότητας, τότε εννοείται πως θα τον στηρίξουμε.
Εγώ επιμένω, αν οι Έλληνες έμποροι και παραγωγοί δεν προσαρμόσουν τις τιμές τους στα επίπεδα της τραγικής οικονομικής κατάστασης του Έλληνα πολίτη, τότε θα είναι άξιοι της μοίρας τους. Το να κερδίζεις με όρους 2005 το 2012 εγώ το αποκαλώ ΑΛΗΤΕΙΑ.
Κι επειδή κάποια πουλάκια μου είπανε πως οι εξελίξεις στο θέμα του πετρελαίου θέρμανσης ίσως δεν είναι οι αναμενόμενες, ας κοιτάξουν κάποιοι να λογικευτούν, γιατί βλέπω σε κανένα χρόνο να παρακαλάνε.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4841 από SIOYJ
Απαντήθηκε από SIOYJ στο θέμα Τιμές pellet
ΣΥΓΝΟΜΗ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΑΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΛΕΤ ΑΠΟ ΠΥΡΙΝΑ ΕΧΕΙ ΛΙΚΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΗ ΤΕΦΡΑ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4842 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet
καλημέρα, αγόρασα πελλετ οξιάς 100%, απο την hellenicecofuel.
μου εξήγησε ο άνθρωπος ότι πρέπει να μειώσω πολύυυυυυ το ρυθμό τροφοδοσίας, πράγμα που έκανα.. μειώνοντας όλο και περισσότερο.
Πήρε λίγο δύσκολα φωτιά, δίνει φοβερή ζέστη, και από τα καυσαέρια που παρακολουθώ καίει πολύ καλά.
Δίνει λιγότερη στάχτη σε σχέση με το AW αλλά παρά τη μείωση παροχής και το σχετικό ανέβασμα του αέρα καυσης.. μετά 4-5 ώρες δημιουργεί κλίγκερ και αρχίζουν τα προβλήματα με τη καυση.
τιμή 4,20/15 κιλά, αλλά η κατανάλωση πέφτει πολύ λόγω της παροχής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4872 από kostass
Απαντήθηκε από kostass στο θέμα Τιμές pellet
καλησπέρα σε όλους τους φίλους, διαβάζω τα σχόλια όλων των φίλων και βλέπω οτι η συζήτηση καταλήγει στην τίμη!!!!!
επειδη εχω δοκιμάσει ολους τους μεγάλουσ κατασκευαστεσ νομίζω πανω κατω όλοι ιδιοι ειναι
απο 200ε τον νοεμβριο και 240 προσ τα τελη και 280 αρχες δεκεμβριου και φτασαμε τωρα 300-320
βρηκα πελλετ απο ηλιοσπορο με 200ε τον τονο και ησυχασα!!!!εχω βεβαια περισσοτερη σταχτη αλλα στα 100 ε διαφορα δεν πειραζει!!!δεν ξερω πως και καει στους λεβητεσ που εχουν τον καυστηρα μεσα αλλα στο δικο μου εχω ενα ferrolli και ειμαι πολυ ευχαριστημένοσ με το μηχάνημα και το πελλετ.
προσωπικη μου αποψη φτηνώ και να καει καλα
οποιος φιλοσ θελει δειγμα να τον στειλω ειμαι βέροια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4873 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Τιμές pellet

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: καλημέρα, αγόρασα πελλετ οξιάς 100%, απο την hellenicecofuel.
μου εξήγησε ο άνθρωπος ότι πρέπει να μειώσω πολύυυυυυ το ρυθμό τροφοδοσίας, πράγμα που έκανα.. μειώνοντας όλο και περισσότερο.
Πήρε λίγο δύσκολα φωτιά, δίνει φοβερή ζέστη, και από τα καυσαέρια που παρακολουθώ καίει πολύ καλά.
Δίνει λιγότερη στάχτη σε σχέση με το AW αλλά παρά τη μείωση παροχής και το σχετικό ανέβασμα του αέρα καυσης.. μετά 4-5 ώρες δημιουργεί κλίγκερ και αρχίζουν τα προβλήματα με τη καυση.
τιμή 4,20/15 κιλά, αλλά η κατανάλωση πέφτει πολύ λόγω της παροχής.


αν εχεις τη δυνατοτητα μετρησε την υγρασια του.
Πιθανον αυτη να φταιει που κανει τοσο γρηγορα κλινκερ.
Εγω μετα τα προβληματα που ειχα με το aw την πατησα με ενα σερβικο στο οποιο οταν μετρησα υγρασια επαθα σοκ. 14%.
Η ξηρανση κοστιζει και μειωνει το υπερκερδος.
Μάλλον θα επιστραφει.
Τωρα δοκιμαζω ενα Βουλγαρικο(bulpellet) και προς το παρον παει καλουτσικα.
Κοντευει να τελειωσει ο χειμωνας και δεν βρηκα ενα πελλετ της προκοπης.
Τελικο συμπερασμα για μενα.
Οσον το δυνατον φθηνη καλοκαιρινη αγορα εκτος των συνορων.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.313 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ