Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108333 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Τιμές pellet

dimosmav έγραψε: Καλησπέρα και καλό χειμώνα. Το πέλλετ της alfawood πωλείται αυτή τη βδομάδα σε πολύ δελεαστική τιμή(220 Ε περίπου τελική τιμή). Σκέφτομαι μαζί με άλλα 2 άτομα να αγοράσουμε φορτίο ενός φορτηγού. Αυτό που με προβληματίζει είναι αν όντως το φετινό τους πέλλετ είναι καλό. Επειδή αρκετές φορές διάβασα αρνητικά σχόλια για τις περασμένες χρονιές(ύπαρξη σκόνης μέχρι και άμμου) στα σακιά θέλω να ακούσω τη γνώμη όσων έχουν άποψη για το συγκεκριμένο πέλλετ(έχουν κάψει ή έστω έχουν αγοράσει τώρα).Έχω λέβητα βιομάζας και ψάχνω για κάποιο οικονομικό πελλετ.Ευχαριστώ


Αν επιτρέπεις ποιον λέβητα έχεις?

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108335 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Τιμές pellet
Mavil Primus 34

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108336 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Τιμές pellet
Μια χαρά είναι το alpha για τον mavil..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108344 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Τιμές pellet

dimosmav έγραψε: Καλησπέρα και καλό χειμώνα. Το πέλλετ της alfawood πωλείται αυτή τη βδομάδα σε πολύ δελεαστική τιμή(220 Ε περίπου τελική τιμή). Σκέφτομαι μαζί με άλλα 2 άτομα να αγοράσουμε φορτίο ενός φορτηγού. Αυτό που με προβληματίζει είναι αν όντως το φετινό τους πέλλετ είναι καλό. Επειδή αρκετές φορές διάβασα αρνητικά σχόλια για τις περασμένες χρονιές(ύπαρξη σκόνης μέχρι και άμμου) στα σακιά θέλω να ακούσω τη γνώμη όσων έχουν άποψη για το συγκεκριμένο πέλλετ(έχουν κάψει ή έστω έχουν αγοράσει τώρα).Έχω λέβητα βιομάζας και ψάχνω για κάποιο οικονομικό πελλετ. Ευχαριστώ


Φίλε μου καλό χειμώνα. 2 χρόνια καίω alpha wood. Είχα και τις 2 χρονιές προβλήματα. Την πρώτη του έβαλα 8 η 7.5 βαθμολογία. Την 2η χρονιά χειροτέρεψε η κατάσταση. Πέρσι το πήρα 240 τελική τιμή μέχρι την πόρτα μου. Φέτος και 220 να μου έρθει εγώ δεν το αγοράζω...

Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος με αυτή την εταιρία. Μπορεί να πάρεις παρτίδα και να είναι η καλύτερη δυνατή και μπορεί να είναι και μάπα. Είχαμε ρωτήσει και ζητήσει επανειλημμένως μια πληροφόρηση για το τι γίνεται και τι μέλι γενέσθαι με την συγκεκριμένη εταιρία. Απαντήσεις δεν πήραμε. Ένα βιντεάκι με εξαγωγές για Ιταλία είδαμε.

Εγώ 1 απορία έχω. Γιατί η alfa wood δεν είναι μονοπώλιο στην Ελλάδα και αναγκάζεται σε εξαγωγές; Τι συμφέρει καλύτερα; Τότε γιατί έκανε παράπονα για μη καταβολή επιστροφής Φ.Π.Α;

Σπάνια να βρεις ευχαριστημενο χρήση alfa wood. Όλοι το καίνε λόγω χαμηλής τιμής.

Όπως έχω ξαναπεί έχει το πιο κυριλέ εργοστάσιο στα Βαλκάνια και αντί να είναι μονοπώλιο έχει κάνει μάγκα το κάθε noname βουλγάρικο πέλλετ στην Ελλάδα...

Η χρήστης giannis(?)-drama είχε μιλήσει για απολύσεις. Δεν ξέρω αν η γενικότερη κατάσταση του ομίλου (χρεοκοπία selman και σύλληψη ιδιοκτήτη της εταιρίας) έχουν η όχι αντίκτυπο στην θυγατρική αυτή.

Εν πάσει περίπτωση ξαναλέω όντας 2 χρόνια χρήστης της εταιρίας (αλλά ποτέ ξανά) απορώ ειλικρινά. Δηλαδή πραγματικά είναι για μελέτη σε πανεπιστήμιο η περίπτωση αυτή. Έχει 1 αγορά που είσαι το μοναδικό σοβαρό εργοστάσιο, μπορεί να είσαι μονοπώλιο και εξαναγκάζεις τον πελάτη ο ίδιος να πάει σε βουλγάρικα η στα πανάκριβα αυστριακά.

Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της εταιρίας αυτής...Σκέψου το παράδειγμα της Cosmote. Είχε κοινό και κατάφερε με σκληρό ανταγωνισμό να γίνει σχεδόν μονοπώλιο. Και είχε αντιπάλους κολοσσούς με μεγαλύτερη εμπειρία διεθνώς vodafone, wind, tim. Σκέψου 55% μερίδιο η Cosmote, 45% οι άλλες 2 μαζί.

Γιατί; Γιατί είχε ποιότητα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stelios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108346 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Τιμές pellet

john88s έγραψε: Όπως έχω ξαναπεί έχει το πιο κυριλέ εργοστάσιο στα Βαλκάνια και αντί να είναι μονοπώλιο έχει κάνει μάγκα το κάθε noname βουλγάρικο πέλλετ στην Ελλάδα...

dimosmav έγραψε:
νομίζω ότι έχουν όνομα,
μου είπε ο ίδιος ο έμπορος ότι, οι Βούλγαροι στον έμπορο τα δίνουν χωρίς όνομα (έτσι το θέλουν οι έμποροι) για να μην έχει στοιχεία ο πελάτης (όνομα τηλέφωνο κτλ) και κάνει παραγγελίες μόνος του, η με φίλους, αυτό μου το είπε και ο έμπορος ο Έλληνας άλλα και ο παραγωγός Βούλγαρος....άρα....
.
υγ. καλό χειμώνα !


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108610 από keep_it_real
Απαντήθηκε από keep_it_real στο θέμα Τιμές pellet
Καλησπέρα,

Τα στοιχεια επικοινωνίας για το ΡΜΖ pellet
energ.gr/postit/search/sterea-kausima/pe...4&sid=172:PMZ-PELLET
δεν αναγραφονται στο λινκ.

Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει σχετικά, ποιά είναι τα στοιχεία επικοινωνίας, αν ισχύει ακόμα
και αν πρόκειται για το RZ pellet (δηλαδη αν εχει γινει τυπογραφικό λάθος) ή για άλλο προϊόν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.360 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ