Ferroli sun p12 a01

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #159975 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli sun p12 a01
λογο εργασιων στον καμπο δεν υπαρχει χρονος φιλε etsa67!!!
1)ο καυστηρα φερρολι ειναι απο τους κορυφεους καυστηρες
2)η μετατροπη ενος πετρελαιο λεβητα σε πελλετ με τον καυστηρα της φερολι θελει το πελλετ να ειναι κορυφαιο(σουδικη,ελατο,και βραστη οξεια)για να εχουμε μηδενικη σχεδον σταχτη
3)πρεπει να μαθεις τον καυστηρα και αναλογα τα καταλυπα και την θερμοκρασια καυσαεριων να ρυθμίσεις,σωστο γεμησμα του κοχλεια και σωστη τοποθετηση(η κλειση σε μοιρες,η εξοδος του κοχλεια)
Υ.Γ christos_chariskos απο που εισε?και τελευταια τον καυστηρα των εχω απο το χειμωνα του 2012 χωρις την παραμικρη ζημια σε μπουκα-σκαφακι-αντισταση αναφλεξης.ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΕΛΙΟΣ

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": christos_chariskos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160716 από ronaldo
Απαντήθηκε από ronaldo στο θέμα Ferroli sun p12 a01
Καλησπερα φιλε xrysafis72 αγορασα ενα sfl λεβητα ferroli με καυστηρα Ρ12 και εχω καποια προβληματα με καρβουνακια αντι για σταχτη .Ειναι ευκολο να μου στειλεις σε email το τηλεφωνο του joe 125 για να με βοηθησει και εμενα σε ευχαριστω εκ των προτερων το email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160735 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Ferroli sun p12 a01
Έκανες και εσύ λοιπόν τη θυσία να πάρεις Φερόλι.
Έπεσε θύμα των χαμηλων τιμών.
Να ξέρεις ότι ο ανεμιστήρα ςτων 2 μοντέλων φερόλι είναι αρκετά μεγάλος για την επιφάνεια της σχάρας.
Άρα θέλει μείωση της αναρροφούμενης παροχής αέρα και μείωση στροφών για να μην ξανεμάει τα πέλλετ όταν αυτά πέφτουν στο σχαράκι.
Αλλά για να είσαι σε θέση να κάνεις ρυθμίσεις πρέπει να ξέρεις τ΄ζητάς?
Ζητάς τι με μαγικό τρόπο να κάνεις κάτι ώστε η φλόγα να γίνει τέλεια.
Κοίτα και παραπάνω τι γράφω διάβασε καλά πως ολοκληρώνεται ο κύκλος λειτουργίας πέλλετ και μετά βλέπουμε.
Ξέρεις γιατί γράφω έτσι?
Γιατί εσύ δεν είσαι υποχρεωμένος να ρυθμίζεις αλλά να πληρώνεις καλή εργασία και καλές υπηρεσίες.
Ο τεχνικός σου που βρίσκετε? Γιατί φτάνετε σε αυτό το σημειο να αγοράζετε κάτι χωρίς να έχεται εξασφαλίσει τεχνική υποστήριξη.
¨όλα όσα γράφω λοιπόν δεν τα διαβάζετε να καταλάβετε πως πρέπει να λειτουργεί η αγορά?
Άντε στα κουτουρού αγοράσαμε ένα μηχάνημα και πρέπει εμείς να το κάνουμε να λειτουργεί σωστά μετά?
Τι είσαι τεχνικός? Τέλος πάντων ότι χρειαστείς μπορώ να σε βοηθήσω αλλά να ξέρεις κάνεις μάγκες τους άσχετους εγκα/τες με το να τους πληρώνεις και μετά δεν σε ξέρω!!!
Συγνώμη για το ύφος μου απλά αγανακτώ.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": drvip

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161453 από christos_chariskos
Απαντήθηκε από christos_chariskos στο θέμα Ferroli sun p12 a01
xrysafis72
καταρχάς σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου έδωσες,υπήρχε θέμα με την κλίση του κοχλία.
Όμως τώρα μου παρουσιάζει ένα άλλο πρόβλημα κάποιες φορές δεν προλαβαίνει να κάψει τα πέλετ με το πρώτο τάϊσμα κ ρίχνει κ άλλα με αποτέλεσμα να συσσωρευονται τα πέλετ κ να μπουκώνει ο σωλήνας μέχρι τον κοχλία.
Σκέφτηκα να μειώσω το 1ο τάισμα, όμως ενώ μπαίνω στο μενού κ βρίσκω (στις παραμέτρους)το t04 απο εκεί κ πέρα δεν μπορώ να μπω στην ρυθμιση του.

Υ.γ: Είμαι από την Δράμα.Αν γνωρίζεις κάοποιον τεχνικό στην περιοχή μου θα ήθελα το τηλ. του

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161457 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli sun p12 a01
christos_chariskos και εγω απο δραμα ειμαι απο την Μαυρολευκη.το επιθετο χαρισκος μου 'θυμηζη"το χωριο ξηροποταμος!!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": christos_chariskos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161461 από christos_chariskos
Απαντήθηκε από christos_chariskos στο θέμα Ferroli sun p12 a01
Κουδούνια μένω, αλλά είμαι από τους λίγους χαρίσκους που δεν είμαι απο ξηροπόταμο.
το mail μου είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αν μπορούμε να επικοινωνήσουμε και από κοντά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.112 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ