Προβλημα Α01 σε Ferroli

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138691 από moutafidis
Προβλημα Α01 σε Ferroli δημιουργήθηκε από moutafidis
Γεια σας...ειμαι τεχνιτης καυστηρων...εχω ενα λεβητα πελλετ...και μου παρουσιαζει το σφαλμα Α01...οταν παιρνει για πρωτη φορα μπροστα...αφου με βγαλει το σφαλμα..παταω το Ρ και μετα λειτουργει ομαλα ο καυστηρας...που οφειλεται αυτο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138694 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Προβλημα Α01 σε Ferroli

moutafidis έγραψε: Γεια σας...ειμαι τεχνιτης καυστηρων...εχω ενα λεβητα πελλετ...και μου παρουσιαζει το σφαλμα Α01...οταν παιρνει για πρωτη φορα μπροστα...αφου με βγαλει το σφαλμα..παταω το Ρ και μετα λειτουργει ομαλα ο καυστηρας...που οφειλεται αυτο...

- τι μαρκα καυστηρας είναι? (φερόλι?)
- Βγαζει μετα απο 5-6 λεπτά την ενδειξη Α01 ?

οφ τοπικ
?? Αλλη μιά ιστορία της σειράς <<μικρος που ειναι ο κόσμος>> ??? Στις 10.35 στο κινητό, αντί για Μοσχάλης, πατησα Μουταφίδης και ζητησα συγνωμη. Εσυ ήσουν, ή άλλος Μουταφίδης


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138706 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Προβλημα Α01 σε Ferroli
Προφανως Κωστα μιλαμε για Φερρολι...
Ενας λογος μπορει να ειναι μειωμενη τροφοδοσια ενω εχει μπει σε κανονικη λειτουργια (t07).
Αλλος λογος αν γινεται στην εναυση μονο... μειωμενη αρχικη τροφοδοσια εναυσης (t04).
Το δυσκολοτερο κομματι, που θελει πειρα και καλη εξοικειωση με την λειτουργια του καυστηρα, ειναι η ευαισθησια του φωτοκυτταρου και ο ελεγχος του.
Καποια φωτοκυτταρα εχουν μειωμενη ευαισθησια απο κατασκευης τους...δεν αντιλαμβανονται φλογα και βγαζουν Α01.
Προσωπικα οταν εχω καποια αμφιβολια σε πελατη μου για φωτοκυτταρο...βαζω αλλο...η χρησιμοποιω δικο μου εφεδρικο, τσεκαρισμενα καλο.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #138844 από χρηστος
Απαντήθηκε από χρηστος στο θέμα Προβλημα Α01 σε Ferroli
Μπορεις να μου στειλεις ενα φωτοκυταρο γιατι εχω και εγω προβλημα και παω στο λεβητα καθε μερα πεντε φορες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #138945 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Προβλημα Α01 σε Ferroli

χρηστος έγραψε: Μπορεις να μου στειλεις ενα φωτοκυταρο γιατι εχω και εγω προβλημα και παω στο λεβητα καθε μερα πεντε φορες.


Χρηστο εγω δεν εμπορευομαι ουτε πουλαω κατι...εμποροι που εχουν και πουλανε αναλωσιμα - ανταλλακτικα απο φερρολι υπαρχουν σε ολη την Ελλαδα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #138977 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Προβλημα Α01 σε Ferroli
Που πηγε ο νηματοθέτης οεο?

Πριν αλλάξεις φωτοκύταρο, δες αν εχει προβλημα ο κοχλίας - η κανε τα παρακάτω βήματα. (στην περίπτωση που το Α01 σου το βγάζει χωρίς να έχει κάνει εναυση - φωτιά)
Βάλε τον κοχλία σε σωστή θέση = το μικρό μεταλλικό κομμάτι που καταληγει στο λάστιχο, να πέφτει ΚΑΘΕΤΑ ακριβως.

Πήγαινε στο t04 kai t06 και βάλτα στο 14 και 110
Και
(αλλά τι κουραζόμαστε ? Μαλλον το έλυσε το προβλημα και δεν ειχε τον χρόνο να μας ενημερώσει)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ