Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127020 από FERR
Απαντήθηκε από FERR στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Ο πινακας δεν βοηθαει σε κατι οσον αφορα το προβλημα σου,βγαλε μια φωτο τον θαλαμο του λεβητα με τις τουμπες,μηπως και τυχον δουμε κατι,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127022 από creta pellet

χρηστος8 έγραψε:

j-pap έγραψε: Χρηστο το p7 το εχω εδω και 2 μηνες τισ τελευταιες βδομαδες εχω πολυ εντονο το προβλημα με το Α04.αν ηταν κακο το παντρεμα δεν θα μου το εδειχνε απο την αρχη? για τι η καμιναδα δεν νομιζω να φταιει.εχθες εκανα ενα πειραμα.εκοψα την 9 μετρα καμιναδα σε 3.θεωρητικα τα καυσαερια φευγανε ποιο ελευθερα.Παρ ολα αυτα οταν εκανε επανεκκινηση ο καυστηρας δεν προλαβαινε να παει στην σκαλα 5 οπου τον δουλευω μου πεταγε Α04


Οι δυο μηνες ειναι αρκετοι ωστε να φανει αν πετυχε η οχι η προσαρμογη του καυστηρα στον λεβητα...σε πελατη μου που εβαλα εναν P12 (σε λεβητα πετρελαιου) πριν απο 2 μηνες δεν εχει υπαρξει ουτε μια φορα Α01 , Α04 κτλ.
Το οτι στην αρχη δεν ειχες κανενα προβλημα εχει να κανει προφανως με το οτι ο λεβητας ηταν πεντακαθαρος...μολις αρχισες να καις πελλετ και η σταχτη γεμισε τις διαδρομες μεγαλωσαν οι αντιστασεις του λεβητα...ειναι απλο, δεν μπορει να τις υπερνικησει ο καυστηρας αυτες τις αντιστασεις και δεν πετυχαινεις σωστη αντιθλιψη θαλαμου καυσης...αποτελεσμα καθε φορα Α04.
Επαναλαμβανω δεν ειναι θεμα ρυθμισεων...λυπαμαι που σου το λεω ομως δεν εχεις γιατρεια φιλε.



Καλημερα Χρηστο χρονια πολλα καλη χρονια.Διαβαζω συχνα αυτα που γραφεις συγχαρητηρια εχεις παρα πολλες γνωσεις μπορεις να βοηθησεις πολυ κοσμο και μεσα και εξω απο το φορουμ.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127070 από Αποστολος
Χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια.Εχω τον ferroli sfl και τον sun P7.Kατω αριστερα στον ferroli sfl οπως κουμπωνει ο sun P7 εχει ενα αυτοματακι το οποιο δεν μου το συνδεσαν.Νομιζω οτι αυτο κοβει το ρευμα οταν ανοιγει το καπακι με τον καυστηρα για να μην δουλευει οταν ειναι ανοικτος.
Επειδη τον δουλευω και ως ξυλολεβητα,μπορει καποιος να μου πει που και πως συνδεεται?
Ευχαριστω.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127179 από nikatis
Απαντήθηκε από nikatis στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Αν εννοεις το διακοπτη στην βαση της πορτας του καυστηρα ,ειναι για αυτο το λογο .συνδεσε το στις επαφες 13,14. τωρα ειναι με γεφυρα.οκ?

Αποστολος έγραψε: Χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια.Εχω τον ferroli sfl και τον sun P7.Kατω αριστερα στον ferroli sfl οπως κουμπωνει ο sun P7 εχει ενα αυτοματακι το οποιο δεν μου το συνδεσαν.Νομιζω οτι αυτο κοβει το ρευμα οταν ανοιγει το καπακι με τον καυστηρα για να μην δουλευει οταν ειναι ανοικτος.
Επειδη τον δουλευω και ως ξυλολεβητα,μπορει καποιος να μου πει που και πως συνδεεται?
Ευχαριστω.

Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127193 από Αποστολος

nikatis έγραψε: αν εννοεις το διακοπτη στην βαση της πορτας του καυστηρα ,ειναι για αυτο το λογο .συνδεσε το στι επαφες 13,14. τωρα ειναι με γεφυρα.οκ?

Αποστολος έγραψε: Χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια.Εχω τον ferroli sfl και τον sun P7.Kατω αριστερα στον ferroli sfl οπωσ κουμπωνει ο sun P7 εχει ενα αυτοματακι το οποιο δεν μου το συνδεσαν.Νομιζω οτι αυτο κοβει το ρευμα οταν ανοιγει το καπακι με τον καυστηρα για να μην δουλευει οταν ειναι ανοικτος.
Επειδη τον δουλευω και ως ξυλολεβητα,μπορει καποιος να μου πει που και πως συνδεεται?
Ευχαριστω.


Εχω ενα διακοπτη με τον οποιο κοβω το ρευμα οταν δουλευεω τον ξυλολεβητα.Η συνδεση στις επαφες 13 και 14 γινεται οποιο καλωδιο απο τα δυο να βαλω? στις επαφες 13 και 14 υπαρχει καλωδιο μηπως υπαρχει προβλημα?
Σε ευχαριστω πολυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127249 από nikatis
Απαντήθηκε από nikatis στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Αποστολος έγραψε:

nikatis έγραψε: Αν εννοεις το διακοπτη στην βαση της πορτας του καυστηρα ,ειναι για αυτο το λογο .συνδεσε το στι επαφες 13,14. τωρα ειναι με γεφυρα.οκ?

Αποστολος έγραψε: Χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια.Εχω τον ferroli sfl και τον sun P7.Kατω αριστερα στον ferroli sfl οπωσ κουμπωνει ο sun P7 εχει ενα αυτοματακι το οποιο δεν μου το συνδεσαν.Νομιζω οτι αυτο κοβει το ρευμα οταν ανοιγει το καπακι με τον καυστηρα για να μην δουλευει οταν ειναι ανοικτος.
Επειδη τον δουλευω και ως ξυλολεβητα,μπορει καποιος να μου πει που και πως συνδεεται?
Ευχαριστω.


Εχω ενα διακοπτη με τον οποιο κοβω το ρευμα οταν δουλευεω τον ξυλολεβητα.Η συνδεση στις επαφες 13 και 14 γινεται οποιο καλωδιο απο τα δυο να βαλω? στις επαφες 13 και 14 υπαρχει καλωδιο μηπως υπαρχει προβλημα?
Σε ευχαριστω πολυ.

Τι ειδους καλωδιο υπαρχει? Εργοστασιακα εχει ενα καλωδιο που κανει γεφυρα τις επαφες,εκει βαζουμε τα δυο ακρα του διακοπτη χωρις πολυκοτητα . μηπως εχεις εγκαταστησει κατι αλλο ?
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.204 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ