Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122686 από nafplion
Απαντήθηκε από nafplion στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123472 από iliadis1
Απαντήθηκε από iliadis1 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

χρηστος8 έγραψε:

m0r00s έγραψε: Καλησπέρα παιδιά.ειμαι ενας νεος ferrolakias p12 πανω σε ένα λεβητα πετρελαίου. Εχω και εγω ενα πρόβλημα οπως ολοι σχεδον απο οτι βλέπω.εχω πρόβλημα με Α01.Αναβει πολυ δύσκολα, αν ομως αναψει δουλευει ρολοι.μπορει καποιος να μου πει περιπου ποσο πελλετ χρειάζεται στην εναυση, αν το εχει μετρησει κάποιος . Πρέπει να φτανει εως την αντισταση στο ιδιο υψος? Εμενα είναι αρκετά κατω απο αυτη.αν εχει ορεξη καποιος για βοήθεια παρακαλώ.


Δεν εχει σχεση το υψος.
Το t04 βαλτο στο 10...εργοστασιακα ειναι στο 8.
Ειναι υπευθυνο για την ποσοτητα πελλετ της αρχικης εναυσης.
Θα αναψει με ευκολια.

Χρήστο αν σου είανι εύκολο μπορείς να μου στείλεις ένα πμ σε παρακαλώ?Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ εγώ.Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123675 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

nafplion έγραψε:





Γεια σας ! Ειμαι από ναυπλιον και ειμαι καινουριος στην παρεα, λοιπον για να μην σας κουραζω πολύ εχω μια δουλεια που εγινε προσφατα απο τον πατερα μου πανω σε ένα λεβητα PENSOTTI 45KW σε συνδυασμο με καυστηρα ferolli p7 {Δεν ειναι ουτε υδραυλικος ουτε ασχολείται επαγγελματικα με τους λεβητες απλα πιανουν λιγο τα χερια του},
Ειναι μια μετατροπη που εγινε απο πετρέλαιο σε πελετ, για δυο σπιτια 120 τμ το καθενα πανω κατω, προκειται να το συνδεσω στο ρευμα συντομα αλλα δεν ξερω τι να κανω με το θεμα του θερμοστατη. Η εγκατασταση η παλια είναι 30 ετων ο θερμοστατης ενας αναλογικος πολύ παλιος. Να βαλω καποιον νέο ψηφιακο? Με νεα εγκατασταση? Η θα δουλεψει με τον παλιο?
Οι ηλεκτρολογοι 2 ηρθαν και δεν γνωριζουν μου πουν λενε απευθυνθω εκει που το πηρα :p
Ps υποστήριξη από εκει που τον πηρα δεν υπαρχει..{απο internet αγορασα } ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ

Αν καποιος μπορει βοηθήσει θα ειμαι υπόχρεος


Ευχαριστω

Εγώ μένω Κόρινθο και έρχομαι πολύ συχνά για δουλειές στο Ναύπλιο θα ήθελες να περάσω από εκεί και να σου πω τι θα κάνεις (χωρίς χρέωση φυσικά) η θα ήθελες να μου στείλεις το mail σου να σου στείλω το τηλ μου και να σου πω από το τηλέφωνό?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nafplion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123693 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
γιωργη μπορω να σε παρω τηλ!!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123814 από nafplion
Απαντήθηκε από nafplion στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Χρονια πολλα !!
και ευχαριστω για την απαντηση joe125

το Mail Μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by nafplion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123917 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Παίδες καλησπέρα έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω ώστε να το λύσω...
Κάθε βράδυ μετά τις 2 ή τις 3 ή τις 4 ανάλογα όπως το πιάσει η ώρα, δεν κάνει σωστή έναυση με αποτέλεσμα το Α01. Άλλαξα πέλλετ με πολύ ανώτερη ποιότητα τα ίδια πάλι, άλλαξα την ρύθμιση για το τ04 ώστε να κάνει περισσότερο αρχική ρίψη σε περίπτωση που δεν το φτάνουν και πάλι τίποτα .. Κατεβαίνω το πρωί και πάλι βλέπω Α01 και το τασάκι του να έχει μερικά εώς ελάχιστα καμμένα πέλλλετ ένα πράγμα λές και σβήνει η φωτιά μόνη της .. Μπορεί κάποιος να δώσει λύση στο πρόβλημα αυτό ?
Υ.Γ. Έχω απενεργοποιιμένο το ρολόι του καυστήρα το έχω κοιτάξει 50 φορές(οπότε δεν προέρχεται απο εκεί το πρόβλημα)!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.227 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ