πρόβλημα στον ηλεκτρονικό πίνακα

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167875 από michalis73
καλημέρα σε όλους. έχω ξυλολέβητα τον οποίο λειτουργώ τα τελευταία έξι χρόνια. πρόσφατα (εδω και κανένα μήνα) μου έχει προκύψει ένα θέμα με τον ηλεκτρονικό του πίνακα. Λειτουργεί κανονικά αλλά η ένδειξη για τη θερμοκρασία του νερού αλλάζει ξαφνικά. έτσι ενώ έχω βάλει και έχω ξεκινήσει τη λειτουργία του και παρακολουθώ τη θερμοκρασία να ανεβαίνει κανονικά μπορεί απότομα να κατέβει 10 βαθμούς (πχ. από 34 σε 24 βαθμούς) στη συνέχεια να αρχίσει πάλι ομαλά να ανεβαίνει και ξαφνικά να ανέβει άλλους πέντε βαθμούς (πχ από τους 24 ανεβαίνει ομαλά μέχρι τους 27 και απότομα ανεβαίνει στους 35). ο κυκλοφορητής μου είναι ρυθμισμένος να ξεκινά να στέλνει ζεστό νερό στους 40 βαθμούς. Μέχρι χτες τη δυσλειτουργία αυτή την είχα παρατηρήσει μόνο σε θερμοκρασίες κάτω των 40 βαθμών. Χτες για πρώτη φορά παρατήρησα το ίδιο θέμα και μετά τους 40 βαθμούς (ενώ πχ είχε ήδη φτάσει στους 45 έριχνε ξαφνική βουτιά στους 39 βαθμούς και ενώ λειτουργούσε κανονικά ξαφνικά σταματούσε να στέλνει ζεστό νερό στα καλοριφερ). έχει κάποιος καμιά ιδέα; τι μπορεί να συμβαίνει; σε ποιον τεχνικό να απευθυνθώ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167878 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Βάλε μια φωτό τον πίνακα αν και με αυτά που λες μάλλον ο αισθητήρας ελενχου θερμοκρασίας στο κοντρολερ τα έχει παίξει!!!!στα 6 χρόνια πιθανόν να έφτασε στο όριο του

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167879 από michalis73
σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση σου κώστα. βάζω και φωτό τώρα. μπορεί το πρόβλημα να μου το λύσει κάποιος ηλεκτρολόγος ή χρειάζομαι κάποιον πιο ειδικό;
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167880 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Αν δεν μπορείς μόνος σου μην βάζεις χέρι.βρες αισθητήριο και με έναν ηλεκτρονικό ηλεκτρολόγο άλλαξε το.βγαλτε το να δείτε τι τύπο φοράει η μίλα με την εταιρία(αν υπάρχει) να σε καθοδηγήσει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": michalis73

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167884 από michalis73
ok! σε ευχαριστώ! σίγουρα θα ζητήσω βοήθεια, δεν έχω καμία γνώση πάνω στο θέμα.. οπότε η βοήθειά σου ήταν πολύτιμη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ