Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59527 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Θοδωρε αυριο λεω να καψω την μπριγκετα,πως την καιμε,στο τζακι ξερω κλεινουν τον αερα για να κρατησει με λεβητα σαν τον δικο μου δικο σου πως παιζουμε με αερα και ταμπερ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59568 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Αν την θες για να σου καψει πισσα, τοτε βαλε τσιτα τον λεβητα να ανεβασει θερμοκρασιες και να φυγουν οι φλουδες!

Αν την θες για να δεις διαρκεια καυσης, τοτε κατεβασε τον αερα και κλεισε αντιστοιχα και κλαπε, μεχρι εκει που δεν θα σου καπνιζει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59569 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Tελικα το ξαναεβγαλα ολο το stb σημερα και εχει ρεγουλατορο,αν καταλαβα καλα ο ρεγουλατορος ειναι ρυθμισμενος στους 95 βαθμους,για πειτε μου και'σεις την γνωμη σας,εκεινο το μεταλακι που δειχνω με το βελακι στην μεση δεν ειναι ο δεικτης?



Ο ρεγουλατορος αυτος ειναι προσθηκη της sunsystem, δεν τον εχει το κοντρολερ - τουλαχιστον αυτα που μου ηρθαν εμενα δεν ειναι ετσι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59628 από fotistos
Απαντήθηκε από fotistos στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Foti στους ποσους βαθμους εχει ορισει τον λεβητα,τον εβαλες στους 80 οπως ειπαμε και δεν σου ανεβαζει πανω απο 60?

ναι φιλε μου ακριβως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59631 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Moυ απαντησε ο Adam απο την tech (Producer equipped the boiler with his own STB. We are only preparing the controller) και το λεει ξεκαθαρα οτι δεν το βαζουν αυτοι αλλα ειναι οντος προσθηκη της sunsystem,χρειαζετε η δεν χρειαζετε τελικα?
Αφου ο κοντρολερ αν υπερβει η θερμοκρασια τους 85 βαθμους χτυπαει ο συναγερμος και σταματαει το βεντυλατερ γιατι στο καλο το εβαλε αυτο η sunsystem ,τι μπορει να προσφερει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59648 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε:

valsam έγραψε: Tελικα το ξαναεβγαλα ολο το stb σημερα και εχει ρεγουλατορο,αν καταλαβα καλα ο ρεγουλατορος ειναι ρυθμισμενος στους 95 βαθμους,για πειτε μου και'σεις την γνωμη σας,εκεινο το μεταλακι που δειχνω με το βελακι στην μεση δεν ειναι ο δεικτης?



Ο ρεγουλατορος αυτος ειναι προσθηκη της sunsystem, δεν τον εχει το κοντρολερ - τουλαχιστον αυτα που μου ηρθαν εμενα δεν ειναι ετσι.

Ετσι οπως τα λες ειναι τον εχουνε στους 95 βαθμους βαλτω λιγο πιο κατω ξυλολεβητας ειναι
Ακομα ενα προστατευτικο δεν ειναι αχρηστο.Οταν το αισθητηριο το κιτρινο σπιραλ καλωδιο
διαβασει 95 βαθμους κλεινει την ταση 220 volt προς τον λεβητα


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.593 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ