ΗΡ22 12kW & ΗΡ24A 9kW by -mike-

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #21873 από -mike-
ΗΡ22 12kW & ΗΡ24A 9kW by -mike- δημιουργήθηκε από -mike-
καλησπερα σε ολους
πριν απο δυο ημερες και μετα απο αρκετο διαδυκτιακο ψαξιμο κατεληξα στην αεροθερμη σομπα πελλετ ΗΡ 22 12KW,
σημερα εκανα την εγκατασταση της σομπας και εχω να πω οτι ηταν οτι πιο ευκολο εχω συναντηση ποτε,
ουτε τα μπορια να κανουνε βοτες μεσα στο σπιτι ουτε να μυριζει πετρελαιο και να καπνιζει ουτε κουβαλα ξυλα ουτε ουτε ενα καρο ουτε που ειχα μπλεξει τοσα χρονια,για μενα σημερα η εποχη του πετρελαιου και του ξυλοκουβαληματος τελειωσε.
παρακατω σας παραθετω εικονες απο την εγκατασταση της σομπας και του χωνιου,
επισης η πρωτη εκκινηση εγινε ηδη,ειναι οτι το πιο ευκολο ακολουθοντας πληρως το manual της σομπας,
για πρωτη επαφη που ειχα μαζι της μπορω να πω οτι ειμαι πληρη ικανοποιημενος και φετος για πρωτη φορα βλεπω να ζεσταινω το κοκκαλακι μου.
Σας παραθετω τις εικονες,τα συμπερασματα δικα σας,ευχομαι καλο χειμωνα και με ζεστα σε ολο τον κοσμο



Καλημερα σε ολους σημερα εκανα και την εγκατασταση της δευτερης σομπας πελλετ ΗΡ 24A 9KW και σας παραθετω παλι της εικονες,οποιαδηποτε απορια ρωτηστε,φιλικα -mike-
βιντεο απο την HP24A
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by -mike-.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21879 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα ΗΡ22 12kW & ΗΡ24A 9kW by -mike-
Φίλε -mike- πρώτον καλωσήρθες στο φόρουμ, δεύτερον με γεια το μηχάνημα και καλές - οικονομικές καύσεις σου εύχομαι!

Αν περιηγηθείς, θα διαπιστώσεις ότι υπάρχει ήδη θέμα για τις κινέζικες αερόθερμες πελλετόσομπες (NB PA 13kw και HP 22 12kw κυρίως, αλλά και άλλες μικρότερες), όπου παρατίθενται πολλές χρήσιμες πληροφορίες, από τις οποίες οι αναγνώστες αποκτούν σφαιρική άποψη!

Γνώμη μου είναι ότι θα ήταν καλύτερα να γράφεις εκεί τις εντυπώσεις, απορίες, απόψεις και ότι άλλο επιθυμείς, για να μη σκορπίζουν οι πληροφορίες και δυσχεραίνεται η αναζήτηση των ενδιαφερομένων!

Πάτα εδώ----> Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21882 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα ΗΡ22 12kW & ΗΡ24A 9kW by -mike-

GT έγραψε: Φίλε -mike- πρώτον καλωσήρθες στο φόρουμ, δεύτερον με γεια το μηχάνημα και καλές - οικονομικές καύσεις σου εύχομαι!

Αν περιηγηθείς, θα διαπιστώσεις ότι υπάρχει ήδη θέμα για τις κινέζικες αερόθερμες πελλετόσομπες (NB PA 13kw και HP 22 12kw κυρίως, αλλά και άλλες μικρότερες), όπου παρατίθενται πολλές χρήσιμες πληροφορίες, από τις οποίες οι αναγνώστες αποκτούν σφαιρική άποψη!

Γνώμη μου είναι ότι θα ήταν καλύτερα να γράφεις εκεί τις εντυπώσεις, απορίες, απόψεις και ότι άλλο επιθυμείς, για να μη σκορπίζουν οι πληροφορίες και δυσχεραίνεται η αναζήτηση των ενδιαφερομένων!

Πάτα εδώ----> Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα


Είναι θεμιτό παντως ο κάθε χρήστης να ανοίγει δικό του θέμα και να παρούσιαζει την σόμπα που εχει βαλει σπίτι του οπως και τις καταναλώσει που εχει και τις οποιες εντυπώσεις.

Εαν μαζευτούν πολλά ισως να κανουμε κατηγορία "Παρουσιάστε τη σόμπα σας" οπως εχει γίνει και για τους λέβητες.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21883 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα ΗΡ22 12kW & ΗΡ24A 9kW by -mike-
Αγαπητέ διαχειριστά, ουδείς βασιλικότερος του βασιλέως! :blush:

Εσύ αποφασίζεις! B)

Το ανέφερα γιατί προσωπικά, επειδή έψαχνα για τις σόμπες αυτές, βοηθήθηκα από τη συγκέντρωση των πληροφοριών στο ίδιο θέμα. ;)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21884 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα ΗΡ22 12kW & ΗΡ24A 9kW by -mike-

GT έγραψε: Αγαπητέ διαχειριστά, ουδείς βασιλικότερος του βασιλέως! :blush:

Εσύ αποφασίζεις! B)

Το ανέφερα γιατί προσωπικά, επειδή έψαχνα για τις σόμπες αυτές, βοηθήθηκα από τη συγκέντρωση των πληροφοριών στο ίδιο θέμα. ;)


Θα μπορούσε να πάει και εκεί να βάλει ενα link με το θεμα της δικης του.
Καλά εκανες και το ανέφερες μπορεί και να μην το είχε δεί. Ο Ιδιος αποφασίζει πως θέλει να τα βάλει.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21893 από -mike-
Απαντήθηκε από -mike- στο θέμα ΗΡ22 12kW & ΗΡ24A 9kW by -mike-
καλησπερα και καλως σας βρηκα φιλε GT.
δεν τοποθετησα το θεμα στην παρουσιαση λεβητα διοτι δεν ειναι λεβητας,
το μονο που ηθελα να ηταν παρουσιασω την εργασια μου χωρις να κρινω η να κατακρινω την χωρα κατασκευης.
αυτο ειναι κατι που αποφασιζει ο καθενας ξεχωριστα,απλα τονισα οτι η τοποθετηση μπορει να γινει απο εμας τους ιδιους χωρις αμοιβη καποιου τεχνικου και να υπαρχει παρουσιαση της τοποθετησης οπως και κριτικη για τον τροπο τοποθετησης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ