ΤΖΑΚΙΑ INVICTA

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #163500 από Panopoulos
ΤΖΑΚΙΑ INVICTA δημιουργήθηκε από Panopoulos
Καλημέρα σε όλους , είμαι καινούργιος και θα ήθελα μια βοήθεια επειδή έχω μπερδευτεί.
Την διαφορά μιας κασέτας και ενός τζακιού πιστεύω ότι την αντιλαμβάνομαι. Τα τζάκια π.χ. της invicta για παράδειγμα το 800 Grande Vision ως τι χαρακτηρίζονται ?.
Ρώτησα έναν άνθρωπο που πουλούσε τζάκια και μου είπε ότι αυτά είναι μικρά σας κασέτες , δεν λογίζονται σαν τζάκια.
Με ενδιαφέρει να βάλω ένα τζάκι πρισματικό της Invicta το 700 ή το 850 για να ζεστάνω ένα χώρο 60 τμ. που όμως είναι μεζονέτα ( ο πάνω όροφος είναι άλλα 40 τμ ) και θε φεύγει η ζέστη πάνω. Δεν θα είναι η κεντρική θέρμανση , δεν με ενδιαφέρει να μεταφέρω με αγωγούς την ζέστη σε άλλα δωμάτια.
Παρακαλώ ποιά είναι η γνώμη σας ως προς τις δυνατότητες και την ποιότητα των συγκεκριμένων τζακιών αλλά και στο τι τελικά επιλέγω δηλαδή αυτού του τύπου είναι κάτι μεταξύ κασέτας και τζακιού?
Σας ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 6 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #163519 από surfer
Απαντήθηκε από surfer στο θέμα ΤΖΑΚΙΑ INVICTA
Τις επιλογές για το 700 μπορείς να τις δεις εδώ.

www.invicta.fr/en/fireplaces-and-inserts/inserts

Τα έχουν ως inserts δηλαδή ως κασέττες.
Κατά πόσο είναι ικανό να ζεστάνει τους χώρους σου κανονικά αποφεσίζεται μέσα από μελέτη από μηχανολόγο η οποία λαμβάνει υπόψη τους χώρους, τα κουφώματα κλπ.

Αναφέρεις όμως ότι δεν θα είναι η κύρια θέρμανση, δηλαδή θα δουλεύει και άλλη θέρμανση ταυτόχρονα;

Επίσης στις παρουσιάσεις τζα;κιών μπορείς να δεις υλικό από εφαρμογές invicta, εντυπώσεις, προβληματισμούς και θέματα προς σκέψη
Last edit: 6 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by surfer.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #163522 από Panopoulos
Απαντήθηκε από Panopoulos στο θέμα ΤΖΑΚΙΑ INVICTA
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Στο site της Invicta, είναι ξεχωριστή κατηγορία τα inserts ( κασέττες ) από αυτά που λέω εγώ. Σε αυτά που αναφέρομαι τα κατηγοριοποιούν ως Hearth for chimneys.
Απλά δεν καταλαβαίνω αν αυτή η κατηγορία είανι σαν ένα τζάκι ή κάτι ενδιάμεσο μεταξύ κασέτας και τζακιού. Tο ρωτώ γιατί μου είπαν ότι για μια νέα τοποθέτηση ( είναι καινούργια κατασκευή και όχι τροποποίηση υφιστάμενου τζακιού σε ενεργειακό ) θα έπρεπε να διαλέξω ένα κανονικό τζάκι και όχι κάτι μικρό σαν αυτά της Invicta.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ