Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35563 από valsam

giorgosmosxou έγραψε: valsam, θα μπορούσες να μας πεις το επάγγελμά σου?????
αλλά τι ρωτάω..... σιγά μην το πεις...

Ειμαι θερμουδραυλικος φιλε!
Πλακα κανω,γιατι σιγα μην το πω δεν το καταλαβα αυτο,το εχω γραψει και παλαιοτερα και σ'αυτο ειχαμε αντιδικια με τον Μαστορα και αμφισφητησε οτι ειμαι ελευθερος επαγγελματιας,ψαξτο αμα δεν κουραζεσε φιλε δεν το γραφω ξανα μην μας χρεωσουν κιολάς οτι τσιμπαμε καμια δουλεια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35566 από giorgosmosxou
χαχαχα το σίγουρο είναι ότι δεν είσαι ελευθερος επαγγελματίας
για 45αρι συνταξιουχο σε κόβω ή για αργόσχολο δημόσιο υπάλληλο :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35571 από valsam

giorgosmosxou έγραψε: χαχαχα το σίγουρο είναι ότι δεν είσαι ελευθερος επαγγελματίας
για 45αρι συνταξιουχο σε κόβω ή για αργόσχολο δημόσιο υπάλληλο :lol: :lol:

AΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!
ΑΠΑΙΧΤΟΙ τελικα πολλοι και΄χασα την μπαλα,τερμα απο μενα(τελικο)σε αυτη την συζητηση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35572 από mastoras

valsam έγραψε: Μαστορα μπορει να'σε υδραυλικος,να ξερεις απο καζανακια,και να κολλας χαλκο και θερμοκολητικους σωληνες να ξερεις απο βρυσες και βανες αλλα μεχρι περσυ φιλε δεν ειχες ιδεα απο θερμουδραυλικα και ειδικα ξυλολεβητες ενταξει γιαυτο ασε το κραξιμο σε οσους ψαχτικαν και ψαχνονται για το πως θα γινει σωστα και οσο το δυνατον πιο φθηνα η δουλεια τους!


Βρε μπαγάσα valsam που ψάχνεις να βρεις ψεγάδι σε έμενα. :lol:

Είπα ποτέ εγώ ότι είμαι μάστορας στα λεβητοστάσια ? :lol:

Με είδες να μπλεχτώ ποτέ σε θερμουδραυλικές συζητήσεις για δοχεία αδράνειας, τρίοδες βάνες, θερμιδομετρήσεις, εξισορρόπηση δικτύων κτλ ?

Τεχνικό γραφείο διευθύνω, βρε άλογο του μεγάλου Αλεξάνδρου, με μια ομάδα τεχνιτών, μηχανικών, για κάθε δουλειά που αφορά την οικοδομή.

Επειδή έχω nick name mastoras θα έπρεπε να γνωρίζω τα πάντα :lol: .......τι παιδί σφυρί είσαι ορέ φίλε !!!


Πάρε και μια φωτογραφία μου, για να την κάνεις καρτ ποστάλ να με θυμάσαι :)
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35574 από erimitis
Μην εκνευρίζετε τον Μιχαλολιακο!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35656 από DIMITRIS38

mastoras έγραψε:

DIMITRIS38 έγραψε: την απορία περί συνεργείου θα σου την λύσω εσύ έχεις ένα συνεργείο που το πας πεσμου εκεί το πήγαινες πάντα??????
η' έχεις αλλάξει 3-5 μέχρι να βρεις κάποιον που θα σου λύση τα προβλήματα θα ξέρει την δουλειά του καλά και θα κάνει ότι πρέπει να κάνει ο κάθε μηχανικός εκτός του να αλλάζει λάδια φίλτρα μόνο να σου πω ότι δύσκολα θα βρεις τέτοια μαγαζιά τότε και εσύ θα κάνεις έρευνα μέχρι να καταλήξεις γιατί θα έχεις τραβήξει πολλά απο κάτι αετονύχηδες του είδους και θα έχουν χαλάσει το επαγγελματικό σου αμάξι και θα έχεις χάσει μεροκάματα απο την δουλειά σου και πελάτες φυσικά
ελπίζω να σε κάλυψα


Δημήτρη....φίλοι [συνεργεία] με κουτούλησαν μερικές φορές, και γνωστοί [συνεργείο] τώρα πιθανόν......πιθανόν λέω να με τσιμπάνε. Αλλά δεν βαριέσαι δεν γκρινιάζω γιατί η δουλειά μου γίνεται.... από τεχνικής άποψης σωστά. Αυτό μετράει πάντα !!!!

Ποτέ δεν ψάχνω πρώτα το φθηνό. Πρώτα ψάχνω την συνέπεια και την καλή τέχνη......την αμοιβή σίγουρα θα τα βρούμε στο τέλος.

Μιλούσαμε προχτές για τα αέρια στα αυτοκίνητα, ήμουν έτοιμος να βάλω και εγώ. Με έκοψες τα φτερά...αυτό είναι αλήθεια :(

Παρόλα αυτά οι τιμές παίζουν στην αγορά από 1100€ - 800€ Είναι κριτήριο η τιμή για να σκεφτώ σε ποιόν μάστορα θα εμπιστευθώ την τοποθέτηση ? :huh: Φυσικά και όχι. :)


mastora καλά κάνεις και ψάχνεις να βρεις τι ακριβώς θέλει το αμάξι σου να το βάλεις επάνω και φυσικά να βρεις και το σωστό τεχνικό μάστορα συνεργείο όπως θες πεστο να το τοποθετήσεις αφού όμως βρεις όλα αυτά θα ρωτήσεις και την τιμή αλλά σίγουρα δεν θα βρεις έναν μόνο που μπορεί να το κάνει αυτό θα βρεις 1-2-3 άτομα που μπορούν θα μάθεις τιμές και στο τέλος θα κρίνεις αν θα πας σε έναν φθηνό η στον ακριβό και εδώ έτσι γίνεται και εγώ πριν κάνω την εγκατάσταση έψαξα μου είπαν νούμερα που πρώτα απο όλα δεν θα μπορούσα να πληρώσω με τίποτα όταν δηλαδή 2000 ευρω ζήτησε ο πρώτος για κάνει την υδραυλική εγκατάσταση μαζί με τα υλικά του ότι δηλαδη είδατε στις φώτο + 7χ2 μετρά σωλήνες με στηρίγματα που είναι μακριά απο τους συλλέκτες τον ρώτησα αν κάνει λάθος και μου είπε ότι αυτή είναι η τιμή για αυτά που θέλω του είπα όχι ευχαριστώ και κοίταξα αλλού δεν είπα να το κάνω τσάμπα αλλά μέσα σε κάποια λογικά πλαίσια και δικαιώθηκα γιατί οι άλλοι 2 που ρώτησα ήταν πολύ μακριά απο αυτά που ήθελε ο πρώτος και με αποδείξεις όλα κανονικά
όσο για το αέριο δεν θέλω να κόψω κανενός τα φτερά εγώ αυτό που σου είπα ήταν ότι όταν θα βρεις έναν που να το περνάει όπως ακριβώς λέει το εγχειρίδιο της κατασκευάστριας εταιρίας και θα έχει έγκριση να τα περνάει με πτυχίο πραγματικό όχι απο κάποιον που του το νοικιάζει και θα μπορεί να το κάνει και θα σου λέει αλήθεια για τις καταναλώσεις και θα λέει αλήθεια για το τι μπορεί να πάθει το μοτέρ τότε να πας να το βάλεις για μην βρεθείς ούτε εσύ ούτε και κάποιος άλλος προ εκπλήξεως δηλαδη με κανένα ανατιναγμένο μοτέρ και τρέχεις μετά να μάθεις το γιατί δόξα τον θεό πάρα μα πάρα πολλά παραδείγματα στην πιάτσα και μάλιστα απο πολύ επώνυμα μαγαζιά

valsam αδερφέ είπες την γνώμη σου σεβαστή και θέλω να σου πως οποίο δίκιο όμως έχεις μην το χάνεις ειρωνευοντας συνέχεια είπες ότι ήθελες καλά έκανες με στοιχεία και σε βρίσκω σωστό αλλά βλέπεις και ο kerberos ζητάει να κρατάμε ένα επίπεδο και πολύ σωστά λέει προσπάθησε να κρατηθείς για να έχει νόημα και αξία αυτό που λες με το ειρωνεύεσαι τους άλλους χάνεις το όποιο δίκιο και αν έχεις δεν κερδίζεις τίποτα και πίστεψε στο λέω χωρίς να εχω κάποιο όφελος άπλα εχω δει τέτοιες συζητήσεις να διαλύουν φόρουμ ολόκληρα είναι λάθος αυτό είμαστε εδώ όλοι πελάτες και μάστορες για να εκφράσουμε την άποψη μας εντός των ορίων βάση τα οποία δεν θίγουμε την προσωπικότητα κανενός γιατί αυτό λέγεται ελευθερία του λόγου είτε προφορικού είτε γραπτού

αυτό βέβαια ισχύει για όλους και πολύ περισσότερο για τους επαγγελματίες οι οποίοι πρέπει να κρατάνε την ψυχραιμία τους και να προσπαθούν με παραδείγματα και χωρίς ειρωνείες να αποδείξουν αυτό το οποίο πιστεύουν ότι είναι σωστό απο εκεί και πέρα όποιος το καταλάβει έχει καλός οποίος δεν το καταλάβει πάλι κάλος εδώ είστε και θα σας ρωτήσουμε όποιος όμως δεν θέλει να καταλάβει οκ δικαίωμα του εσείς αυτό που έχετε να πείτε το είπατε

το λέω και πάλι επειδή ο γραπτός λόγος είναι δύσκολος και εύκολα παρεξηγήσιμος γιατί πολλές φορές αλλιώς γράφουμε κάτι και άλλο εννοούμε ας είμαστε προσεχτικοί όλοι μας γράφω πάνω απο 10 χρόνια σε φόρουμ και σε πάνω απο 12 φόρουμ εχω δει πολλά δεν βγάζει πουθενά ο καυγάς και η ειρωνεία όποιος και αν το προκαλεί πελάτης η' μάστορας
το λέω φιλικά προς όλους μας είμαι νέος εδώ μέσα και δεν θέλω να παρεξηγηθώ

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ