Προμηθευτής με παράπονα για την προσφορά του

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30938 από Τάκης

kosmidis80 έγραψε:
Θα μαθεις οταν ερθει η ωρα.. συντομα θα κανω τις προτασεις μου και βλεπουμε. Ως γενικοτητα να σου πω λοιπον οτι ειμαι της γνωμης για πιο αυστηρη διαχειρηση και ας γινουμε οι κακοι της υποθεσης.

Ως καλαμπουρι εγω παντως δεν λαμβανω τα σεναρια για μιζες και διαπλοκη, εσυ ετσι το λαμβανεις?


Να σου πω. Παραπάνω έγραψα, υπό τύπο αστείου αλλά είναι και σοβαρό, ότι έτσι δουλεύει το σύστημα, ο καπιταλισμός και δεν με εκπλήσσει καθόλου, τάχω λύσει αυτά. Για να κάνει λοιπόν κάποιος μια καλή προσφορά για πέλετ μέσω του forum θα πρέπει να αφήσει κάποια συνδρομή. Λογικό είναι για το σύστημα μας, για να μπορεί και το forum να αντιμετωπίσει τα έξοδα. Ο giogud προσφέρθηκε να αγοράσει όλη την ποσότητα για να μας την ξαναπουλήσει με κάποιο κέρδος. Και αυτό λογικό είναι, έτσι δουλεύει ο καπιταλισμός. Σε χιλιάδες προϊόντα στα super market την τιμή καθορίζουν οι δαπάνες προβολής τους που υπερτερούν της δαπάνης παρασκευής τους. Και αυτό λογικό είναι, έτσι δουλεύει το σύστημα.
Το "μίζες και διαπλοκή" που αναφέρεις ξεφεύγει από αυτά που περιέγραψα και δεν έχει σχέση με το θέμα που δημιουργήθηκε και σχολιάσαμε. Προσωπικά δεν μου αρέσει το σύστημα που ζούμε αλλά όσο υπάρχει κάνουμε ότι μπορούμε να το απαλύνουμε.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30940 από INFRARED
το ειδα jnet ευχαριστω και σορρυ για το θεμα που δημιουργησα.. Απο Τριτη θα γινει και καταθεση του ποσου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30941 από KERBEROS
ΤΟ ΚΕΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΖΗΜΙΩΜΕΝΟΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;

Εύχομαι να είναι λάθος βιασύνης συμφορουμίτη INFRARED τα σχόλιά σου.

Καθόμαστε και βγάζουμε τα μάτια μας εδώ μέσα, για να ακούμε απίθανα πράγματα.

Γιώργο, εξήγησε στα μέλη ότι το φόρουμ έχει διαχειριστικά έξοδα.

Σπαταλάμε χρόνο, που δεν έχουμε, για να συζητάμε όλη η Ομάδα Αξιολόγησης τι μπορούμε να κάνουμε, για να πετύχουμε καλύτερες προσφορές για τα μέλη.
Σπαταλάμε χρόνο, που δεν έχουμε, για να αντιμετωπίζουμε κάθε λογής ζητήματα.
Και το όφελος ποιο;
Να ακούς τον καθένα να λέει το μακρύ του και το κοντό του;

Ε ΟΧΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ. Θα λαλήσω...

Εγώ περίμενα εδώ και πολύ καιρό ότι θα ξεκίναγαν ΞΑΝΑ τέτοιου είδους επιθέσεις (βλ. Ουζουνίδη). Το είπα στο Διαχειριστή: 'Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες'

Το γλέντι τώρα αρχίζει.
ΟΣΟ ΘΑ ΓΙΓΑΝΤΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ, ΤΟΣΟ ΘΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΥΓ: Οι έμποροι παρακαλούνται να μη θεωρούν ότι όλοι σκέφτονται εμπορικά.

ΥΓ: Κάποιοι συμφορουμίτες, πριν απασφαλίσουν κι αρχίσουν τους πυροβολισμούς, καλό είναι να κάνουν και μια δεύτερη σκέψη.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30943 από jnet

γιαννης-δραμα έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:

Τάκης έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: ...

Λοιπον ντρεπομαι ειλικρινα για αυτα που βλεπω να ακουγονται και αναθεωρω επισης για τον τροπο που διαχειριζομαστε (admin & mods) καταστασεις και για πολλα που επιτρεπουμε να κανετε ελευθερα στο energ.


Καλά όλα τα άλλα, μπορεί νάναι και καλαμπούρι η προσφορά και τραγική η αντίδραση του giogud. Αλλα αυτό το δικό σου είναι μάλλον σοβαρό. Δεν μας το κάνεις πιο λιανά ποιά είναι αυτά που μας επιτρέπετε να κάνουμε ελεύθερα που χρήζουν αναθεώρησης;


Θα μαθεις οταν ερθει η ωρα.. συντομα θα κανω τις προτασεις μου και βλεπουμε. Ως γενικοτητα να σου πω λοιπον οτι ειμαι της γνωμης για πιο αυστηρη διαχειρηση και ας γινουμε οι κακοι της υποθεσης.

Ως καλαμπουρι εγω παντως δεν λαμβανω τα σεναρια για μιζες και διαπλοκη, εσυ ετσι το λαμβανεις?

Μου φαινεται ξεχασατε τι εγινε πριν 11 μηνες στο αλλο φορουμ(αιτια για να δημιουργηθει το energ)με την προσπαθεια φιμωσης μελων!


Γιάννη εγω δεν το ξεχνάω καθόλου.
Ξέρεις οτι είσαι από τους προτεινομενους για συντονιστής εδω μέσα από τους αλλους συντονιστες?
Θα στο συζητούσα οταν θα βρεθούμε επάνω αλλά να μια ευκαιρία να το θεσω και να το σκεφτείς.
Τι λες θα το άντεχες?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30944 από polyvag
Δεν ξέρω πόσοι θα συμφωνήσουν με την άποψή μου, αλλά το φόρουμ έχει κάποιους "κανόνες" τους οποίους τους έχουν βάλει οι διαχειριστές, και αν δεν μας αρέσουν μπορούμε να πάνε αλλού.

Το να γίνεται δημόσια αντιπαράθεση δεν νομίζω να εξυπηρετεί κανέναν.

Άλλωστε, θα μπορούσε να λυθεί η "διαμάχη" με ποιο ομαλό τρόπο.

Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε όλοι :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30945 από giogud

Ο giogud προσφέρθηκε να αγοράσει όλη την ποσότητα για να μας την ξαναπουλήσει με κάποιο κέρδος.


Ο giogud θα αγοράσει προϊόν σε νταλίκα, θα το αποθηκεύσει, θα το διανέμει (με γερανούς, με παλετοφόρους, με οδηγούς, με έξρτα πετρέλαια, με έξτρα ΤΕΒΕ, με Ελληνική εφορία και Ελληνικό ΦΠΑ) Για αυτά πρέπει να πληρωθεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ