ΕΝΧΕΙΡΙΔΙΟ micronova 6 ΠΛΗΚΤΡΑ

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168532 από mpampou
Απαντήθηκε από mpampou στο θέμα ΕΝΧΕΙΡΙΔΙΟ micronova 6 ΠΛΗΚΤΡΑ
Καλησπέρα και πάλι,
Έχω την alfaplam commo 21 και το πρόβλημα που έχω είναι ότι κατά την έναρξη έχω μυρωδιά καπνού μόλις μπεί σε λειτουργία όλα καλά.
Τώρα οι επεμβάσεις που έκανα είναι να βάλω αλουμινοταινία στην έξοδο της σόμπας με το εσωτερικό μπουρί που είναι αμόνωτο και κάπως περιοριστικέ αλλά δεν εξαλείφθηκε.
Αέρα φέρνω από έξω με μία πλαστική σωλήνα δίπλα στο Ταφ δεν ξέρω αν επηρεάζει και αυτό .
Ο τοίχος έπρεπε να σκαφτεί λίγο παραπάνω για να χωρέσει ο προσαρμογέας από φ80 αμόνωτη σε ταφ φ130 μονωμένο στα οποία δεν έχουν μπει αλουμινοταινία αλλά είναι μέσα στον τοίχο.
Δυο πιθανά σενάρια σκέπτομαι η να αυξήσω στροφές κατά την διάρκεια της έναρξης λειτουργίας στο μοτέρ καυσαερίων (M-9-6-16 EXHAUST EN-START – Τιμές 500 … 2800 RPM
Καθορισμός στροφών κινητήρα βεντιλατέρ καυσαερίων, κατά τη φάση ανάφλεξης LOAD WOOD. M-9-6-17 EXHAUST ENGI-AVV – Τιμές 500 … 2800 ) η να ανοίξω την τρύπα που γίνεται η σύνδεση με το Ταφ και να περάσω αλουμινοταινία.
Τι λέτε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168533 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ΕΝΧΕΙΡΙΔΙΟ micronova 6 ΠΛΗΚΤΡΑ
Δες που καπνίζει ενώσεις καμινάδας ταφ κορδόνι πόρτας κορδόνι καπακιού στα τουμπα και μην πειράζεις μοτέρ δεν θα κάνεις κάτι!!!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΡΡΟΉ!!!!κάνε το κόλπο με σβηστά τα φώτα και με ένα κερί η φακό δες σε σκοτάδι που καπνίζει.δοκιμασε να πάρεις και φρέσκο αερα από μέσα και δες αλλάζει κάτι.Ο ΚΑΠΝΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ Θ Α Ν Α Τ Ο Σ!!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170015 από mpampou
Απαντήθηκε από mpampou στο θέμα ΕΝΧΕΙΡΙΔΙΟ micronova 6 ΠΛΗΚΤΡΑ
Τελικά όλα καλά η μυρωδιά ερχόταν από έξω και συγκεκριμένα στο ταφ από κάτω είχε μια τρύπα για υγροποιήσεις εκεί έβγαινε ο καπνός έβαλα ένα λάστιχο σιλικόνης καιτο βούτηξα μέσα σε ένα μπουκάλι νερό και τέλος.
Τώρα θέλω να βάλω έναν εξωτερικό θερμοστάτη, ο λόγος είναι γιατί όταν η σόμπα φτάνει τους 20 βαθμούς και εγώ έχω ρυθμίσει 21 μπαίνει σε λειτουργία modular και πιστέυω ότι βάζοντας εξωτερικό θερμοστάτη αυτό μπορώ να το παρακάμψω.
Παρακάτω σου βάζω μερικές Φώτο από τον θερμοστάτη που έχω αγοράσει.
Η ερώτηση μου είναι πρέπει να πάρω ρεύμα από πίνακα η θα μπορούσα να το τροφοδοτήσω με ένα καλώδιο ρεύματος; Και γενικά κάνει αυτός ο θερμοστάτης για σόμπα πέλλετ;










Συνημμένα:
Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mpampou.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170017 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ΕΝΧΕΙΡΙΔΙΟ micronova 6 ΠΛΗΚΤΡΑ
ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΠΛΑΚΕΤΑ ΤΟΥ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΡΕΥΜΑ ΘΕΛΕΙ ΨΥΧΡΗ ΕΠΑΦΗ.ΓΡΑΨΕ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ ΣΟΥ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170018 από mpampou
Απαντήθηκε από mpampou στο θέμα ΕΝΧΕΙΡΙΔΙΟ micronova 6 ΠΛΗΚΤΡΑ
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mpampou.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170019 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ