ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ(τεχνικες επεξηγησεις)

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165059 από stergiosbik
Ετσι ξερω κι εγω.Οτι δεν γερνανε γι αυτο και εχω απορια.
Η σομπα ειναι πεντακαθαρη.
Οι χρονοι ταΐσματος,εναυσης και ταχυτητας μοτερ καυσαεριων δεν ρυθμιζονται στην εναυση.
Η αντισταση αυτη αλλαχτηκε περυσι στην αρχη της σεζον.Δηλαδη ειναι ενος ετους.
Η παλια πηγε 4 χρονια.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165061 από stergiosbik

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΟΙ ΑΠΛΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΓΗΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ Η ΙΣΧΥΣ ΤΟΥΣ ;) ;) .βαλε κεραμεικη να ησυχασεις :P :P :P :P


Δηλαδη τραβαει κανονικα ρευμα αλλα δεν μπορει να ζεσταθει κανονικα;
Παραξενο μου ακουγεται αλλα δεν ειμαι και ειδικος.
Κεραμικη δυστυχως δεν παιρνει.
Επικοινωνησα με το γνωστο καταστημα αλλα μου ειπαν οτι δεν ταιριαζει αλλα ουτε και πατεντα υπαρχει.
Αγορασα αλλη απο τον Μοσχαλη.Εχει φερει και με περισσοτερα Watt και αγορασα μια τετοια.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165072 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τραβαει ρευμα 220 κανονικα αλλα πεφτει η ισχυ της=η αποδοση θερμανση της!!!!!!!!οι μεταλλικες οξιδωνονται διοτι πολλες φορες το πελλετ ερχεται σε επαφη και με την υγρασια που εχει αρχιζει και τις κανει ζημια.εχω τυχει σε μεταλλικη μολις εχει αρχισει να ζεσταινεται να κανει ενα ΜΠΑΦ και να μην δουλεψει.η κεραμεικες ειναι πιο κοντες ισως και 2-3 ποντους δεν ερχονται σε επαφη με πελλετ και οι βαθμοι θερμανσης τους φτανουν εως και 1050 βαθμους και διατηρουν εως να σβησει διπλασια θερμοκρασια απο τις μεταλλικες.τωρα εαν δεν προσαρμοζουν στη δικη σου ουτε με καποιο ανταπτορα αναγκαστηκα θα πρεπει να βαλεις μεταλλικη με τα χουγια της ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165080 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165091 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ(τεχνικες επεξηγησεις)
Γεια σου Κωνσταντίνε δάσκαλε, ναι μεν οι κεραμικές αντιστάσεις ανάβουν το πέλλετ στον μισό χρόνο από ότι οι μεταλλικές, μήπως όμως αυτή η υπερυψηλή θερμοκρασία που αναπτύσσουν κάνει κακό στα μέταλλα του περιβάλλοντα χώρου της αντίστασης ; Μη μου γράψεις ότι τις πουλάν για καλύτερα αποτελέσματα, είναι γνωστό, όπως είναι γνωστό και το ότι αν δεν πουλήσουν πως θα επιβιώσουν οι εταιρίες. Μακροχρόνια όμως τι γίνεται με φθορά και κόστος ανταλλακτικών μόνο και μόνο για να έχουμε την ικανοποίηση οτι αντί για 3 λεπτά άναψε το πέλλετ στo 1,5;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165094 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Θες τη γνωμη μου 1ο ειναι τοσος λιγος ο χρονος που αναπτυσει θερμοκρασια απο την προθερμανση εναυση σβυσιμο 2ο η περισσοτερη πυρα σε βαθμους ειναι στο τελειωμα της αρα με την αναροφηση του βεντιλατερ καυσαεριων και την φυσικη ροη(συνηθως)που περνα μεσα απο αυτη την ζεστα την ¨τρωει¨ το πελλετ απο την οπη και 3ο σκεωου τι μεταλλα χρησιμοποιουνται και τι λαμαρινες λεβητοποιιας(φωτιας δηλαδη) που οι θερμοκρασιες που αναπτυσονται στο χωρο καυσης ειναι πολλαπλασιες απο αυτες που βγαζει η αντισταση για 2-4 λεπτα σε καθε εναυση ;)Δασκαλος δεν ειμαι και εγω μαθαινω ;)
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ