Πρόβλημα Με υδραυλική σόμπα πέλλετ

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171753 από Toumpamaras
Καλημέρα στη ομάδα έβαλα πρόσφατα του Τσαλίκη σόμπα πέλλετ υδραυλική 33 kw δουλεύει 5 μέρες.καθε μερα καθαρισμός με σκούπα τζακιού στον χώρο καύσεις.πριν 3 μέρες είχε υπερβολική ποσότητα πελλετ στο τασάκι με αποτέλεσμα στην έναυση να μου σκάσει.οκ κατάλαβα πως μετά τον καθαρισμό είχα τοποθετήσει λάθος το τασάκι.σημερα μετά από καθαρισμό πάλι και ενώ δούλευε άψογα όλη τη μερα στις 4 και μισή το πρωί ξανά τα ίδια ξύπνησα από τον θόρυβο είχε πετάξει το μπούρι από πίσω και είχε γεμίσει το σπιτι καπνό.τα φώτα σας παρακαλώ.ευχαριστω!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171756 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Γραψε το εμαιλ σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171757 από Toumpamaras
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171762 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Πρόβλημα Με υδραυλική σόμπα πέλλετ
Θέλει ρύθμιση το στάδιο της έναυσης.
Εχει αρκετή ποσότητα πέλλετ στο κουπάκι καύσης και σε συνδυασμό με καθυστέρηση στο άναμμα του πέλλετ, ο χώρος καύσης γεμίζει με υπερβολική ποσότητα καπνού. Οταν μετά πάρει φωτιά το πέλλετ κάνουν έκρηξη τα καπναέρια που φτάνει μέχρι πίσω στην καμινάδα. Εάν δεν είναι καλά σφιγμένη η καμινάδα στο σημείο που ενώνεται με τον λέβητα, η πίεση από την έκρηξη είναι τόσο ικανή ώστε να τη πετάξει από την ένωση. Το έχω πάθει στον δικό μου λέβητα μία φορά. Ημουν παρών και την είδα όλη τη φάση. Επαθα πλάκα με το "μπαμ".
Δεν το ξέρω το controller σου και δεν μπορώ να σε βοηθήσω στη ρύθμιση.
Σίγουρα θα σε βοηθήσουν συνφορουμίτες που γνωρίζουν το controller σου και τις ρυθμίσεις του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171768 από Toumpamaras
Σε ευχαριστώ. Πολύ rofos κι εγώ μπροστά ήμουν στο δεύτερο μπαμ.εβαλα στο φουλ καύση ισχύος και θέρμανση ισχύς κατέβασα τον κοχλία στο ελάχιστο έβαλα και τον αέρα στο +3 και προς το παρών δουλεύει άψογα.το δεύτερο θέματακι είναι ότι ενώ έχει δώσει εντολή ο εξωτερικός θερμοστάτης να πάρει η σόμπα πρέπει να φτάσει η θερμοκρασία νερού κάτω από 40 βαθμούς γιατί το κάνει αυτό ξέρει κάποιος.παιδια βρίσκομαι στην Σάμο και δεν υπάρχουν εδώ μάστορες για πέλλετ συγνώμη αν γίνομαι βάρος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #173086 από KYRMI
Απαντήθηκε από KYRMI στο θέμα Πρόβλημα Με υδραυλική σόμπα πέλλετ
Φίλε μήπως έχεις ρύθμιση την θερμοκρασία νερών στους 40c να μπαίνει σε module η σόμπα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ