RAVELLI HRV120 ΕΞΩΤ. ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168645 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα RAVELLI HRV120 ΕΞΩΤ. ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ
Καλημέρα φίλε.επειδη εδώ μέσα στο ΦΟΡΟΥΜ δεν την έχουμε ξαναακουσει την λέξη "ΤΙΚΑΡΩ" !!!!ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ???ΤΟ montulation δουλεύει ως εξής αν την έχεις π.χ 5 ισχύ και έχεις επιλέξει τη θερμοκρασία νερών π.χ 65 όταν ο αισθητηρας φτάσει( ανάλογα τη ρύθμιση του montulation)κοντά στους 65 θα ρίξει σκάλες μεχρι να πέσουν τα νερά και θα ξαναδώσει ισχύ να τα ξαναφτάσει κοντά στο 65 και να ξανακάνει τη ίδια διαδικασία συνέχεια.montulation=συντήρηση φλόγας και νερών κοντά στην επιθυμητή ρύθμιση και συνεχείς ίδιος κύκλος!!!ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168646 από KYRMI
Απαντήθηκε από KYRMI στο θέμα RAVELLI HRV120 ΕΞΩΤ. ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ
Τικάρω θέλω να πω ότι επιλέγω και στο τετραγωνάκι εμφανίζετε το ν. Εγώ θέλω όταν φτάσει η σόμπα στην θερμοκρασία που έχω επιλέξει στον ΕΞ. θερμοστάτη να σβήνει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168647 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα RAVELLI HRV120 ΕΞΩΤ. ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ
ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤΟ ΜΑΝΙΟΥΑΛ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ON/OFF

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168648 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα RAVELLI HRV120 ΕΞΩΤ. ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ
ΤΟ μανιουαλ γραφει οτι ""ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ COMFORT CLIMA ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΒΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΒΥΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ"""ΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 8.2
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KYRMI

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168652 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα RAVELLI HRV120 ΕΞΩΤ. ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ
ΚΥΡΜΙ
Σε ποιο μενού θέλεις να τικαρεις το νερό;
Για χρήση εξωτερικού θερμοστάτη κάνεις ότι δείχνουν η φώτο που ανέβασα. Εκεί αφού τσεκάρεις το τετραγωνάκι μετά η επόμενη οθόνη σου βγάζει θερμοκρασία νερού από 50 έως 75 έχεις να επιλέξεις.
Για να σβήνει η σόμπα πας και ενεργοποιείς το comfort clima αφού πρώτα κάνεις τα παραπάνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168654 από KYRMI
Απαντήθηκε από KYRMI στο θέμα RAVELLI HRV120 ΕΞΩΤ. ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ
Καλημέρα φίλε έβαλα τις ρυθμίσεις όπως στις φώτο πιο πάνω. ΕΧΤ ΟΚ το τικαρα. Τώρα με το clima comfort θα ανάβει και θα σβήνει με θερμοκρασία εξ θερμοστάτη η με module νερού? Η ρύθμιση βαθμό για climate είναι για το νερό? Έχει και το menu επιλογή air/HR2 Ποιο επιλέγω εκεί?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ