Kalor King 15 Intro

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161270 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Kalor King 15 Intro
Στο μενου ut04 βαζεις κωδικο A9 και μπαινεις.επειδη ειμαι εκτος σπιτιου και θα γυρισω Κυριακη παρε με τηλ μηπως σε βοηθησω τηλεφωνικος.6942065727

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161273 από djjimmy1
Απαντήθηκε από djjimmy1 στο θέμα Kalor King 15 Intro
Από Αλεξανδρούπολη είμαι φίλε Πασχάλη. Τον πήρα τηλ. τον κ. Αλέκο και μου έδωσε ένα κιν. να πάρω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161343 από Tito
Απαντήθηκε από Tito στο θέμα Kalor King 15 Intro

djjimmy1 έγραψε: Φίλοι μου καλησπέρα είμαι καινούριος στο forum και θέλω την βοήθεια σας σε ότι αφορά την σόμπα που πήρα.Την 27/10/17 πέρασα στο σπίτι μια σόμπα πελλετ καλοριφέρ της kalor king 15kw. Αλλά ο τεχνικός που μου την πέρασε δεν ήξερε να την ρυθμίσει και μου το είπε, το μαγαζί που την αγόρασα μου έδωσε ένα τηλ στην Θεσσαλονίκη απο εναν τεχνικό να τον πάρω να ρωτήσω κατι που ήθελα αλλά δεν μου λένε από το τηλ. και μόνος δεν μπορώ να βγάλω άκρη μιας και είναι η πρώτη μου επαφή με σόμπες πέλλετ. Η συγκεκριμένη σόμπα γράφει στο manual ότι έχει μια λειτουργία το eco stop αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο και πρέπει να ενεργοποιηθεί για να λειτουργεί αυτόματα η σόμπα (γιατί τώρα λειτουργεί χειροκίνητα). Το manual δεν γράφει πως να το ενεργοποιήσετε. Εαν κάποιος ξέρει και μπορεί να βοηθήσει ευχαριστώ. :(

φιλε μου καλησπερα εχω και εγω σομπα kalor αλλα την ilaria δεν ξερω αν ειναι ιδιες οι ρυθμισεις πηρες καλο εργαλειο αλλα φιλε απο οτι καταλαβα ολοι οι μεταπωλητες που πουλανε σομπες kalor ειναι ασχετοι εχω πραγματικα τραγικες εμπειριες ασχετοσυνης σε σημειο που με τα λεφτα που ξοδεψα για την αγορα και την εγκατασταση της κοντα στα 3.300 συνηδητοποιω πως εχω να κανω με ασχετους πραγματικα που περα απο να το πουλησουν αυτο το προιον δεν ειχαν ιδεα για ρυθμισεις και κρυφα μενου σε σημειο φιλε μου αναγκαστηκα να γινω σχεδον πτυχιουχος σομπας πελλετ για να λυνω καθε προβλημα μονος μου ( τραγικα) ο δικος μου πωλητης να εχει ενα εγχειριδιο με τις τιμες που θα πρεπει να εισαγει στο κρυφο μενου οι οποιες τιμες να ειναι απο αλλο μπντελο της kalor και να το βλεπω μπροστα στα ματια μου και να επιμενει οτι ειναι αυτες !φιλε πραγματικα μεχρι να δω φλογα στη σομπα περασε πραγματικα ενα μηνας απο τα τοσα alarm που ειδα εχασα τη μπαλα το θεμα διορθωθηκε οταν ηρθε στην επαρχια που διαμενω ο επισημος εισαγωγεας στην ελλαδα απο θεσσαλονικη και κοιταγε τον πωλητη που μου την πουλησε σαν να του ελεγε τη εκανες εδω ( το τραγικο ο πωλητης που μου πουλησε τη σομπα τις τιμες που εισαγαγε στο κρυφο με ου τις εδινε τηλεφωνικα ο κυριος εισαγωγεας αλλα λανθασμενες οταν ομως ηρθε επαρχια περασε τις σωστες τωρα τι παιζεται πιστευω να καταλαβες!!οτι μπορω πες μου να βοηθησω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161345 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Kalor King 15 Intro
Φιλε tito καλημερα ετσι ακριβως ειναι.ο πωλητης ομως ειναι πωλητης και οχι τεχνικος!!!!!!!!!!!απο τη μια επρεπε να υπαρχει μεσα στο ενχειριδιοοι τιμες των μενου και ενας τροπος επαναφαρας τους σε οποιαδηποτε περιπτοση.απο την αλλη θα εβαζε ΧΕΡΙ και θα ΤΑ ΣΚΑΛΙΖΕ ΟΛΑ ο καθενας θα εκοβε δουλεια απο τεχνικους και οπως λενε και οι εταιριες αν αλλαξεις κατι ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!!!!!!!!πονεμενη ιστορια εω στη ΛΑΜΙΑ να δεις τι γινεται !!!!!!!!!!!!!τεσπα.θελω αν μπορεις να μου στειλεις τις ρυθμισεις και αν εχεις και το μανιουαλ στο εμαιλ kpixas76@gmail.com.ο φιλος πιο πανω Δημητρης εχει το εξεις θεμα δεν εχει θερμοστατη χωρου και την εχουν να δουλευει και να ριχνει σκαλες με τη θερμοκρασια νερων και οταν σκαει απο τη ζεστη την πατα off η τη βαζει στη σκαλα 2 για συντηριση των νερων να παιζει απο το 2 στο 1.του ειπε ο τεχνικος οτι πρεπει να παει απο θεσ/νικη αλεξαν/λη να του αλλαξει μια ρυθμιση και δεν του τη λεει απο το τηλεφωνο(ελεος),αν ξερεις κατι γραψε εδω να το δει και να τον βοηθησουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161349 από Pasxalis
Απαντήθηκε από Pasxalis στο θέμα Kalor King 15 Intro
Φιλε τιτο λογικα ο κυριος αλεκος ηρθε σε σενα η ο γιος. Εγω αν δεν γνωριζα τον κυριο αλεκο εισαγωγεα δεν θα επαιρνα την σομπα και οπως ειπες ειναι καλο εργαλειο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161354 από Tito
Απαντήθηκε από Tito στο θέμα Kalor King 15 Intro

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Φιλε tito καλημερα ετσι ακριβως ειναι.ο πωλητης ομως ειναι πωλητης και οχι τεχνικος!!!!!!!!!!!απο τη μια επρεπε να υπαρχει μεσα στο ενχειριδιοοι τιμες των μενου και ενας τροπος επαναφαρας τους σε οποιαδηποτε περιπτοση.απο την αλλη θα εβαζε ΧΕΡΙ και θα ΤΑ ΣΚΑΛΙΖΕ ΟΛΑ ο καθενας θα εκοβε δουλεια απο τεχνικους και οπως λενε και οι εταιριες αν αλλαξεις κατι ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!!!!!!!!πονεμενη ιστορια εω στη ΛΑΜΙΑ να δεις τι γινεται !!!!!!!!!!!!!τεσπα.θελω αν μπορεις να μου στειλεις τις ρυθμισεις και αν εχεις και το μανιουαλ στο εμαιλ kpixas76@gmail.com.ο φιλος πιο πανω Δημητρης εχει το εξεις θεμα δεν εχει θερμοστατη χωρου και την εχουν να δουλευει και να ριχνει σκαλες με τη θερμοκρασια νερων και οταν σκαει απο τη ζεστη την πατα off η τη βαζει στη σκαλα 2 για συντηριση των νερων να παιζει απο το 2 στο 1.του ειπε ο τεχνικος οτι πρεπει να παει απο θεσ/νικη αλεξαν/λη να του αλλαξει μια ρυθμιση και δεν του τη λεει απο το τηλεφωνο(ελεος),αν ξερεις κατι γραψε εδω να το δει και να τον βοηθησουμε.

φιλε Κωστα καλημερα οτι θελεις φιλε να βοηθησω μονο να ξερεις οι τιμες πλεον πανω στη σομπα τριποποιημενες στα δικα μου κριτηρια και οχι αυτες που δινει ο κατασκευαστης και δεν τις συνιστω για ευνοητους λογους τωρα αν τις θελεις ευχαριστως να τις δωσω .Το μανιουαλ ειναι τραγικοτατο και ελιπεστατο τις τιμες επρεπε να τις δινουν στον κοσμο σαφως και ειναι επικυνδινο αλλα ολοι γνωριζουμε με μια μικρη ερευνα βρισκεις τα παντα στο διαδυκτιο οσο για την ΕΓΓΥΗΣΗ χαχαχα εγγυηση λεμε τωρα απλα τραγικο μιλαμε για ενα αντικειμενο το οπιο εχει ενα χρονο εγγυηση χαχα να την βρασω για ενα χρονο ακου εκει θα επρεπε η εγγυηση να ειναι τουλαχιστον 5ετια .φιλε Κωστα αν εγω αλλαξω τις ρυθμισεις και προκαλεσω ζημια στη σομπα και αφου παθει ζημια εγω τις γυρισω στις εργοστασιακες ρυθμισεις πιστευεις φαινεται καπου αν εκανα εγω επεμβαση στις τιμες ;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ