Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3981 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Επειδη με τα ξυλα βλεπω οτι βαραω πολυ κουραση και ταλαιπωρια, μπορει καποιος εστω και με ενα email για να μην θεωρηθει διαφημιση, να δωσει πληροφοριες για αεροθερμη σομπιτσα Κινεζικη (απο που, ποσο, καταναλωση και αν ειναι ευχαριστημενος γενικα). Μεσα σε όλες μου τις σκεψεις ειναι και οι αεροθερμες, καθως πιθανοτατα να συμφερει λογω κοστους αγοράς και χαμηλοτερης καταναλωσης από ότι του νερού ή εναν λεβητα.

Ο χωρος μου ειναι 3οροφη κατοικια 180 μ2 στο σύνολο και θελω να ζεσταινω τους 2 (120μ2) με 2 σομπες αυτονομες, απο μια σε καθε οροφο.

Βρισκω στο ιντερνετ διαφορες τιμες και εταιριες που προμηθευουν, αλλα θα ήθελα δοκιμασμενες λυσεις με after sales ως βασικο - μην μας μεινει στην πρωτη βλαβη και την βλεπουμε...

Το email μου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4505 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Εδω και τρεις μηνες λειτουργω αυτη την σομπα www.ecosmartenergy.gr/index.php?dispatch...iew&product_id=29778
θερμαινω εναν χωρο 60μ2 περιπου και ζεστενει τον χωρο στους 21-22c πολυ καλα. οι ωρες λειτουργειας της σομπας ειναι απο τις 4 το απογευμα εως τις 7 το πρωι καθημερινες και τα Σ/κ περισσοτερο μιας και η οικογενεια ειναι περισσοτερες ωρες στο σπιτι. καιω 1 15κιλο την ημερα και τα Σ/κ περισσοτερο φυσικα.
Εχω δοκιμασει μεχρι τωρα Αlfa wood που πηρα στην αρχη και σερβικο 10 τσουβαλια,και τωρα ξαναπηρα Alfa wood.
Eντυπωσεις της καυσης: Στην πρωτη μιση παρτιδα της Alfa δεν ειχα πολυ φλογα και μεσα στο ποτηρακι δεν ειχε σχεδον καθολου καταλοιπα,εννοω μια μαζα σταχτης που διαλυεται αν την αμεσως αν την πιεσεις. Υποθετω οτι δεν ειναι αυτο το κλινκερ μιας και εχω δει κατι τουβλα... το δευτερο μισο ειχε πολυ φλογα ακομα και στην μικροτερη σκαλα,κατι που μου αρεσε πολυ αλλα ειχε αρκετη ποσοτητα σταχτης μεσα στο ποτηρακι.Απο σταχτη γενικα αρκετη,και μου εκανε εντυπωση που ηταν σαν πουδρα.
Αντιθετα στο σερβικο λιγοτερη φλογα,λιγοτερη σταχτη και σαν ρινισματα σιδηρου,πιο λευκη φλογα,αλλα καθε πρωι το ποτηρακι ηταν σχεδον γεματο απο σταχτη.
Το τζαμι της σομπας μαυριζει σχεδον αμεσως και μαλλον εχει να κανει με το αερα αλλα δεν ξερω πως να την ρυθμισω, νομιζω οτι το ιδιο οφειλετε και η σταχτη στο ποτηρακι. Μαλλον θελει παραπανω αερα.
Το τζαμι γινοταν μαυρο με alfa ενω λευκο με σερβικο. Το σερβικο καθαριζε πολυ δυσκολα απο το τζαμι..
αυτα..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5559 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
ως διά μαγείας το σφύριγμα εξαφανίστηκε μετά τον πρώτο μηνα λειτουργίας,το τζαμι μαυρίζει μετά από 2 μέρες,με λίγα λόγια εγώ ο κινέζος είμαι ευχαριστημένος με την κινέζα μου. για να μην παρεξηγούμε είμαι φυσιοθεραπευτής στο επάγγελμα :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5560 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

kinezos έγραψε: ως διά μαγείας το σφύριγμα εξαφανίστηκε μετά τον πρώτο μηνα λειτουργίας,το τζαμι μαυρίζει μετά από 2 μέρες,με λίγα λόγια εγώ ο κινέζος είμαι ευχαριστημένος με την κινέζα μου. για να μην παρεξηγούμε είμαι φυσιοθεραπευτής στο επάγγελμα :evil:


Ενταξει,τωρα που εστρωσε το εργαλειο "κανε τον κινεζο". :lol: :lol:

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6459 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

dmtr έγραψε:

Nasikas έγραψε: Βάλε αριστερά (στον χάρτη πλοίων) το όνομα του πλοίου να δεις που βρίσκεται ανα πάσα στιγμή.
www.marinetraffic.com/ais/gr/default.aspx#


Ωραίο αυτό.
Προς το παρόν μου λέει εκτος εμβέλειας. Ας ελπίσουμε οτι δεν είναι πλοίο φάντασμα!!

Δημήτρηηηηηηηηηηη
Περιμένω νεα σου. Ήλθαν οι σόμπες; Έγινα μάντης κακών ή όλα πηγαν καλά;

(παράκληση στον αντμιν, αν δεν παρακολουθεί πλεον το φορουμ ο φίλος dmtr, να του στείλει μηνυμα)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6751 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Τον τελευταίο καιρό καπνίζει πολύ άσπρο καπνό στην εκκίνηση , υποθέτω ότι ίσως χτύπησα το σημείο εκείνο που κάνει την ανάφλεξη , τι άλλο μπορεί να είναι ; πρέπει να το ανοίξω όλο μάλλον και το βλέπω δύσκολο γιατί θέλω και να ζεσταίνομαι ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.332 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ