Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3672 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

η μια θα μου περισέψει. Αν σε ενδιαφέρει πες μου

Ενδιαφέρομαι και εγώ. Αλλά......

Κάνουν 630 ευρώ η κάθε μια (με μεταφορικά και ασφάλεια) συν το ΦΠΑ και φόρο οπότε θα φθάσουν περίπου τα 800 έκαστη.


Μακάρι να στοιχίσει τόσο. Ανοίγεις δρόμους για φτηνό εργαλείο.
Βλέπω όμως όρους FOB. Τούτο σημαίνει ότι διάλεξες εσυ ναυτιλιακό πρακτορείο. Κάλεσέ τους και ξεκαθάρισε πόσα θα χρεώσουν στο λιμάνι για ξεφόρτωμα γκρουπαζ φορτίου κλπ.
Η δική μου εμπειρία σου λέει ότι θα στοιχίσουν 1.000+ ευρώ, αλλά και πάλι καλή είναι η τιμή, αν είναι αξιόπιστη η σομπα.(και 13 KW μάλιστα)

- ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο εκτελωνιστής πρέπει να έχει πρωτότυπο CE certificate. (Αν είναι αλάνι, την βγάζει και με φωτοτυπία)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3680 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Nasikas έγραψε:

η μια θα μου περισέψει. Αν σε ενδιαφέρει πες μου

Ενδιαφέρομαι και εγώ. Αλλά......

Κάνουν 630 ευρώ η κάθε μια (με μεταφορικά και ασφάλεια) συν το ΦΠΑ και φόρο οπότε θα φθάσουν περίπου τα 800 έκαστη.


Μακάρι να στοιχίσει τόσο. Ανοίγεις δρόμους για φτηνό εργαλείο.
Βλέπω όμως όρους FOB. Τούτο σημαίνει ότι διάλεξες εσυ ναυτιλιακό πρακτορείο. Κάλεσέ τους και ξεκαθάρισε πόσα θα χρεώσουν στο λιμάνι για ξεφόρτωμα γκρουπαζ φορτίου κλπ.
Η δική μου εμπειρία σου λέει ότι θα στοιχίσουν 1.000+ ευρώ, αλλά και πάλι καλή είναι η τιμή, αν είναι αξιόπιστη η σομπα.(και 13 KW μάλιστα)

- ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο εκτελωνιστής πρέπει να έχει πρωτότυπο CE certificate. (Αν είναι αλάνι, την βγάζει και με φωτοτυπία)


Αυτή η προσφορά είναι αυτό που μου έστειλαν στην αρχή. Εγώ όμως ζήτησα τιμες CIF Πειραιά για αυτό και το 630€. 88€ είναι τα μεταφορικά και για τις 2 (1 κυβ. μέτρο) και 26€ τα ασφάλιστρα τους.













Προτότυπο CE μου είπαν ότι έχουν μόνο ένα και μου έστειλαν copy.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συνημμένα:
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3711 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
ΟΚ με το πιστοποιητικό Δημήτρη.

Όμως πάρε τηλέφωνο τον ναυτιλιακό πράκτορα- τον Κώστα στην Γούναρη- να σου εξηγήσει για τα ...γανισιατικα των λιμανιών.
Τα 88 ευρω είναι μέχρι το κατάστρωμα. Απο εκεί και πέρα έχει και κάτι ψιλοκοκο. Φρόντισε να μην σου τα κάνουν ...χοντροκοκό οι αλητηριοι :evil: .

Θα έλθω Κρυονέρι να την δω, αν μου επιτρεπεις.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3767 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Nasikas έγραψε: ΟΚ με το πιστοποιητικό Δημήτρη.

Όμως πάρε τηλέφωνο τον ναυτιλιακό πράκτορα- τον Κώστα στην Γούναρη- να σου εξηγήσει για τα ...γανισιατικα των λιμανιών.
Τα 88 ευρω είναι μέχρι το κατάστρωμα. Απο εκεί και πέρα έχει και κάτι ψιλοκοκο. Φρόντισε να μην σου τα κάνουν ...χοντροκοκό οι αλητηριοι :evil: .

Θα έλθω Κρυονέρι να την δω, αν μου επιτρεπεις.


Welcome!!! όποτε θέλεις. Το πλοίο φθάνει στις 10/2 κατά τα λεγόμενα τους.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3770 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Βάλε αριστερά (στον χάρτη πλοίων) το όνομα του πλοίου να δεις που βρίσκεται ανα πάσα στιγμή.
www.marinetraffic.com/ais/gr/default.aspx#


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3787 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Nasikas έγραψε: Βάλε αριστερά (στον χάρτη πλοίων) το όνομα του πλοίου να δεις που βρίσκεται ανα πάσα στιγμή.
www.marinetraffic.com/ais/gr/default.aspx#


Ωραίο αυτό.
Προς το παρόν μου λέει εκτος εμβέλειας. Ας ελπίσουμε οτι δεν είναι πλοίο φάντασμα!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.203 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ