Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1003 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
δώσε αέρα και λιγότερο καύσιμο στην αρχή , έτσι έκανε και εμένα πριν την ρύθμιση στην ανάφλεξη ... και εμένα σε 2 μέρες μαύριζε και δεν έβλεπα την φλόγα ... το καθάρισα το σάββατο και σήμερα είναι αρκετά μαύρο αλλά φαίνεται η φλόγα ακόμα ... πολύ μικρές αλλαγές έκανα ... έχει να κάνει με το πέλλετ και πόσο καλά καίει , χρειάζεται λίγο παραπάνω αέρα για να ολοκληρώνει την καύση κοντά στο τέλειο ...

Αν δεν έχεις το εγχειρίδιο , μπορείς να το προμηθευτείς από την εταίρια και σε ψηφιακή μορφή ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1012 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Τα κινεζάκια "σφυρίζουν" βλέπω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1021 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

N1k0s έγραψε: δώσε αέρα και λιγότερο καύσιμο στην αρχή , έτσι έκανε και εμένα πριν την ρύθμιση στην ανάφλεξη ... και εμένα σε 2 μέρες μαύριζε και δεν έβλεπα την φλόγα ... το καθάρισα το σάββατο και σήμερα είναι αρκετά μαύρο αλλά φαίνεται η φλόγα ακόμα ... πολύ μικρές αλλαγές έκανα ... έχει να κάνει με το πέλλετ και πόσο καλά καίει , χρειάζεται λίγο παραπάνω αέρα για να ολοκληρώνει την καύση κοντά στο τέλειο ...

Αν δεν έχεις το εγχειρίδιο , μπορείς να το προμηθευτείς από την εταίρια και σε ψηφιακή μορφή ...


Eγχειριδιο υπαρχει ενα παρακμιακο,αλλα για αερα δεν εχει τιποτα.μονο τις βασικες ρυθμισεις. Με ειχε βοηθησει λιγο ο sta1(αληθεια που χαθηκε αυτος?) με καποιες κρυφες ρυθμισεις. Μπορεις να αναφερεις πι κανεις στην δικια σου με τον αερα? πως δινεις παραπανω?

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1022 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Τα κινεζάκια "σφυρίζουν" βλέπω!


Τι να κανουμε ρε θεοδοση..Με αυτα που μας ζητανε,για λεβητες και σομπες....Ασε που οσο περναει ο καιρος αρχιζω να πιστευω οτι σχεδον οι περισσοτερες κατασκευαζονται πλεον εκει..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1028 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Δεν το είπα υποτιμητικά! Αν είχα κι εγώ μόνο έναν όροφο, μάλλον σ' αυτές θα στρεφόμουν!
Χαίρομαι να ακούω πως δουλεύουν καλά!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1031 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

pantelis1973 έγραψε: η δικη μου μερικες φορες μαυριζει τελειως,μεσα στην ημερα,η στην δευτερη.Αλλα εχω την μικρη 6kw. Ξερεις τι παιζει?

Ο κινέζος κάνει ότι του ζητησεις. Άλλος εισαγωγεας απο Βόλο επίσης, ζητησε και του βάλανε αεροκουρτίνα

Στην Αμερική που είναι γεματη κινέζικες, βάζουν και διαστολή στην καμινάδα απο Φ80 σε Φ120 και αντιμετωπίζεται μερικώς.

Πάντως αν σας ενοχλεί το μαυρο τζαμι, ανοίξτε απότομα την πόρτα, τραβήξτε μία γρηγορη γυροβολιά με διπλωμένο χαρτί κουζίνας και κλείνετε. Σε 3 δευτερολεπτα γίνεται....τζαμι.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.176 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ