Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1159 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
:lol: :lol: :lol: :woohoo: :woohoo:

πουλαω σομπες κινεζικες σαν τη δικη μου παραδομενη στο σπιτι σας 1500€ οποιος θελεις ας μου στειλει μνμ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1165 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

energia έγραψε: και επειδή βλέπω ότι δεν αρέσουν οι αλήθειες σε αρκετούς εδώ μέσα καλά θα κάνω να αποχωρίσω και να συνεχίσω στο παλιό forum
καλή συνέχεια


Το ποιος λέει αλήθειες ή ψέματα θα φανεί τον φετινό χειμώνα νομίζω. Τώρα, αν οι αντιρρήσεις κάποιων καταναλωτών στα λεγόμενα ενός εμπόρου τον οδηγούν αυτόν αμέσως στην αποχώρηση από μια συζήτηση, είναι τουλάχιστον λυπηρό. Προφανώς στις επιχειρήσεις σας δεν αντιμετωπίζετε έτσι όσους θέλουν πληροφορίες και τυχαίνει να έχουν άποψη. Την απόλυτη αλήθεια ποιος έχει την τόσο μεγάλη εμπειρία στο πέλλετ για να τη γνωρίζει; Εξάλλου ό,τι προβλήματα ή πλεονεκτήματα έχουν όλες οι αυτές οι συσκευές θα καταγράφονται εδώ, σε άλλα φόρουμ και στη ζωή.
Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο. Τώρα, αν αυτό το δίκιο τον συμφέρει, θα φανεί...
Κρίμα!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1167 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Energia καλώς ήρθες , και φυσικά χρειαζόμαστε τις όποιες γνώσεις έχεις
οι αναφορές ότι οι ακριβές σόμπες είναι καλύτερες , ναι είναι καλύτερες , αλλά όχι από όλες τις κινέζες ... όπως υπάρχει κακή κινέζικη , υπάρχει και κακή ιταλική ... Δυστυχώς σε ένα νέο προιόν , το πιο ακριβό δεν είναι και το καλύτερο ... η αλήθεια είναι υποκειμενική , και ναι είμαι ευχαριστημένος με την κινέζα και άλλοι 3 που ήρθαν , την είδαν , την πήραν ... μέχρι το τέλος του χειμώνα θα έρθουν να την δουν αρκετοί γνωστοί μου ... Και με ρωτάνε , γιατί πιο ακριβή η ιταλική ; μια χαρά είναι η κινέζα ... τους λέω , λιγότερο θόρυβο αλλά ίσως όχι τόσο σημαντικό, μικρότερη κατανάλωση αλλά 5% διαφορά , ντιζάιν ίσως υπερβολικό , μάλλον ψαρεύουν πολλοί παρά προσφέρουν λύσεις φτηνές και ποιοτικές , πολλοί εκπρόσωποι λίγες σόμπες ο καθένας άρα μικρό κέρδος σε πολλούς , οπότε ο έμπορας ανεβάζει ... κάποιοι κάνουν πιο ποιοτικές εγκαταστάσεις καμινάδας , αλλά δεν παίζει ρόλο η σόμπα , πολλές φορές κακή εκτίμηση από τον έμπορα όσον αφορά την δύναμη της σόμπας που χρειάζεται , οπότε υπάρχουν δυσαρεστημένοι πελατες είτε υπερβολική κατανάλωση είτε δεν ζεσταίνει ... μπορώ να μιλήσω για πολλά ακόμα για τις ιταλικές , αλλά άμα δεν έρθει μία 10άρα στην τιμή των 1500 ευρώ , θα λέω πάντα πάρε ότι πιο φτηνό μπορείς και ο έμπορας να έχει σε διαθεσιμότητα όλα τα ανταλλακτικά που μπορεί να χρειαστείς ... Αν σου περισσεύουν , πάνε σε λέβητα και όχι σόμπα , αν δεν έχεις σώματα καλοριφερ , ποιο σπιτι δεν εχει σήμερα , σόμπα με κανάλια είτε ενσωματομενα , είτε με προσθήκη αεροθερμου καμινάδας και βεντυλατέρ , αυτό το τελευταίο θα το αναλύσουμε σε νέο θέμα , γιατί αφορά καμινάδες για παντός είδους καυσίμου ...

ΥΓ πάλι γράφω και γράφω και γράφω ... πειράζει ;

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1182 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

energia έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

energia έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Τα κινεζάκια "σφυρίζουν" βλέπω!


Τι να κανουμε ρε θεοδοση..Με αυτα που μας ζητανε,για λεβητες και σομπες....Ασε που οσο περναει ο καιρος αρχιζω να πιστευω οτι σχεδον οι περισσοτερες κατασκευαζονται πλεον εκει..


εαν αισθάνεσαι καλήτερα πιστεύοντας κάτι τέτοιο, καλά κάνεις και το πιστεύεις...
η πραγματικότητα όμως είναι άλλη
και σίγουρα δεν έχεις δει να λειτουργεί σόμπα RAVELLI ή LANORDICA ή EDILCAMIN ή PALAZZETTI και γι αυτό τα λες αυτά
και πίστεψέ με δεν έχουν καμία σχέση οι ιταλικες με τις κινέζικες και τις σκοπιανες
ούτε στην κατανάλωση, ούτε στον θόρυβο , ούτε στην ποιότητα κατασκευής , ούτε στην αξιοπιστία , ούτε στην λειτουργία τους
όπως έλεγε και η γιαγιά μου , ότι πληρώνεις παίρνεις...

Κι αν δεν σου φτάνουν, τι κάνεις; Είναι έγκλημα να αγοράζει κάποιος κινέζικα; Εσύ γιατί πουλάς τσέχικους λέβητες κι όχι σουηδικούς ή ιταλικούς που τόσο τους εκτιμάς;


Ασφαλώς και δεν είναι έγκλημα... και η επιλογή του καθενός είναι σεβαστή...
η ενστασή μου είναι στο ότι δεν μπορούμε να παραπληροφορούμε λέγοντας ότι όλες οι ιταλικές σόμπες γίνονται στην κίνα.
Γίνονται στην κίνα οι RAVELLI ή LANORDICA ή EDILCAMIN ή PALAZZETTI ???
Ποιές επώνυμες ιταλικές μάρκες γίνονται στην κίνα??Μήπως γίνονται στην Ουγγαρία, Σκόπια, Σλοβενία, Βοσνία κλπ???
Ας μας πει κάποιος που το γνωρίζει
Δεν μπορούμε να ακούμε τέτειες ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ
Πιστεύω ότι στο forum πρέπει να γράφονται αλήθειες , έτσι ώστε όταν ο κόσμος τις διαβάζει να μην παραπληροφορείται
Όταν εγώ διαβάζω ότι όλες οι σόμπες γίνονται στην κίνα λογικό είναι να πω, θα πάρω κινέζικη αφού δεν έχει διαφορά από τις ιταλικές οι οποίες κοστίζουν περισσότερο
Η αλήθεια 'όμως είναι ότι δεν έχουν καμία σχέση οι κινέζικες και οι σκοπιανές με τις ιταλικές
ούτε στην κατανάλωση, ούτε στον θόρυβο , ούτε στην ποιότητα κατασκευής , ούτε στην αξιοπιστία , ούτε στην λειτουργία τους Ούτε και στην τιμή!
οποιος μπορεί να διαθέσει τα χρήματα που κοστίζει η ιταλική , θα κάνει μία καλή επιλογή
όποιος δεν μπορεί να διαθέσει τόσο χρήματα θα συμβιβασθεί με την χαμηλή ποιοτητα που του προσφέρουν οι κινέζικες

Αυτή είναι η γνώμη μου και βασίζεται σε εντυπώσεις και εμπειρία μου αποκόμισα από την ενασχόλησή μου με το αντικείμενο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1183 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

energia έγραψε: και επειδή βλέπω ότι δεν αρέσουν οι αλήθειες σε αρκετούς εδώ μέσα καλά θα κάνω να αποχωρίσω και να συνεχίσω στο παλιό forum
καλή συνέχεια

Εκεί είναι ερωτευμένοι με την αλήθεια...
Την δική τους, όμως!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1184 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

XAALAARAA έγραψε:

energia έγραψε: και επειδή βλέπω ότι δεν αρέσουν οι αλήθειες σε αρκετούς εδώ μέσα καλά θα κάνω να αποχωρίσω και να συνεχίσω στο παλιό forum
καλή συνέχεια


χαχαχαχα
Στο καλό χαιρετίσματα στο φίλο σου τον giogud

:P :P :P :P :P :P :P :P

Υ.Γ Θίχτηκε ο Ιταλός Μεγαλέμπορας σιγά σιγά θα μας πεις ότι τα τσέχικα ξυλοκαζανα σου είναι ισάξια με τα ιταλικά :P Μήπως δεν τσιμπάνε εδώ μέσα οι υποψήφιοι πελάτες :P
Τα νερά εδώ είναι βαθιά και χρειάζεσαι καλύτερο δόλωμα :P

Τους έφαγες τους ανθρώπους, ρε Χαλαρέ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.191 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ