Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1082 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

michalisgr έγραψε: Ρε παιδια μη λετε βλακειες.. Ακομη και οι Ιταλικες ειναι σχεδον ΟΛΕΣ απο τη κινα.. Ακομη και το σκατο μας κινεζικο εχει γινει.. Εδω η μερσεντες κατασκευαζει ανταλλακτικα για τα αυτοκινητα στη Κινα ποσο μαλλον οι Ιταλοι. Στο ebay γινεται πανικος με τις σομπες και ακομη τα με τα εξοδα αποστολης ειναι πιο οικονομικες να τις αγορασεις απο εκει παρα απο εδω. Να σας δωσω ενα παραδειγμα;;; οχι σομπας αλλα κατι αλλο...

Δες εδω ειναι
Ταχυ μεσω Ebay

Εδω το ποσο το πουλανε στην Ελλαδιτσα μας
Ταχυ Στην ελλαδα

Τα συμπερασματα δικα σας.
Εγω τωρα γιατι να κανω τον Ελληνα μαγκα και να το παρω απο αυτον;; Πανε οι εποχες που μας σκιζατε... Ο Ελληνας εχει ΞΥΠΝΗΣΕΙ!!!

Μιχάλη μου τα χαλάς τώρα.....
Οπως τα υπολογίζεις βγάζει περι τα 300 ευρώ αν υπολογίσεις και το κέρδος του... δηλ 100% πάνω...
Ναι αλλά ο άνθρωπος με τα 300 ευρώ που θα του δώσεις εσύ μπορεί να πληρώσει 3.600 ευρώ. davanos-gr.blogspot.com/2011/11/300-3600.html
Γι αυτό μην τα λες όπως θέλεις...... :P

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1085 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Γεια σας και από μένα.
Σήμερα παρήγγειλα 2 σόμπες Pellet, τα μοντελα HP26 (13kw) & HP62 (9kw), στην Κινα. Τα μοντέλα αυτά μοιάζουν σαν αυτές του Βόλου, αν δεν είναι και ακριβώς οι ίδιες. Στοιχίζουν 1225 ευρώ CIF Πειραιά. Μου είπαν οτι θα πληρώσω 28% στην αξία των αντικειμένων, φόρο, δηλαδή άλλα 300. Βάλε και εκτελωνισμό - μεταφορά συνολικά 1600 ευρω και οι 2.
Αν τις επαιρνα από Ελλάδα θα μου στοίχιζαν γύρω στα 2200.
Θα παραλάβω σε 40 μέρες περίπου. Μέχρι τότε πετρέλαιο!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1093 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

sta1 έγραψε:

michalisgr έγραψε: Ρε παιδια μη λετε βλακειες.. Ακομη και οι Ιταλικες ειναι σχεδον ΟΛΕΣ απο τη κινα.. Ακομη και το σκατο μας κινεζικο εχει γινει.. Εδω η μερσεντες κατασκευαζει ανταλλακτικα για τα αυτοκινητα στη Κινα ποσο μαλλον οι Ιταλοι. Στο ebay γινεται πανικος με τις σομπες και ακομη τα με τα εξοδα αποστολης ειναι πιο οικονομικες να τις αγορασεις απο εκει παρα απο εδω. Να σας δωσω ενα παραδειγμα;;; οχι σομπας αλλα κατι αλλο...

Δες εδω ειναι
Ταχυ μεσω Ebay

Εδω το ποσο το πουλανε στην Ελλαδιτσα μας
Ταχυ Στην ελλαδα

Τα συμπερασματα δικα σας.
Εγω τωρα γιατι να κανω τον Ελληνα μαγκα και να το παρω απο αυτον;; Πανε οι εποχες που μας σκιζατε... Ο Ελληνας εχει ΞΥΠΝΗΣΕΙ!!!

Μιχάλη μου τα χαλάς τώρα.....
Οπως τα υπολογίζεις βγάζει περι τα 300 ευρώ αν υπολογίσεις και το κέρδος του... δηλ 100% πάνω...
Ναι αλλά ο άνθρωπος με τα 300 ευρώ που θα του δώσεις εσύ μπορεί να πληρώσει 3.600 ευρώ. davanos-gr.blogspot.com/2011/11/300-3600.html
Γι αυτό μην τα λες όπως θέλεις...... :P



χαχαχαχ... καλοοοοοο :silly: :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1095 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

dmtr έγραψε: Γεια σας και από μένα.
Σήμερα παρήγγειλα 2 σόμπες Pellet, τα μοντελα HP26 (13kw) & HP62 (9kw), στην Κινα. Τα μοντέλα αυτά μοιάζουν σαν αυτές του Βόλου, αν δεν είναι και ακριβώς οι ίδιες. Στοιχίζουν 1225 ευρώ CIF Πειραιά. Μου είπαν οτι θα πληρώσω 28% στην αξία των αντικειμένων, φόρο, δηλαδή άλλα 300. Βάλε και εκτελωνισμό - μεταφορά συνολικά 1600 ευρω και οι 2.
Αν τις επαιρνα από Ελλάδα θα μου στοίχιζαν γύρω στα 2200.
Θα παραλάβω σε 40 μέρες περίπου. Μέχρι τότε πετρέλαιο!


πολύς ο χρόνος αναμονής , αλλά καλή η αγορά ... Όταν με το καλό θα τις έχεις , πες μας τις εντυπώσεις σου

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1122 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

energia έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Τα κινεζάκια "σφυρίζουν" βλέπω!


Τι να κανουμε ρε θεοδοση..Με αυτα που μας ζητανε,για λεβητες και σομπες....Ασε που οσο περναει ο καιρος αρχιζω να πιστευω οτι σχεδον οι περισσοτερες κατασκευαζονται πλεον εκει..


εαν αισθάνεσαι καλήτερα πιστεύοντας κάτι τέτοιο, καλά κάνεις και το πιστεύεις...
η πραγματικότητα όμως είναι άλλη
και σίγουρα δεν έχεις δει να λειτουργεί σόμπα RAVELLI ή LANORDICA ή EDILCAMIN ή PALAZZETTI και γι αυτό τα λες αυτά
και πίστεψέ με δεν έχουν καμία σχέση οι ιταλικες με τις κινέζικες και τις σκοπιανες
ούτε στην κατανάλωση, ούτε στον θόρυβο , ούτε στην ποιότητα κατασκευής , ούτε στην αξιοπιστία , ούτε στην λειτουργία τους
όπως έλεγε και η γιαγιά μου , ότι πληρώνεις παίρνεις...

Κι αν δεν σου φτάνουν, τι κάνεις; Είναι έγκλημα να αγοράζει κάποιος κινέζικα; Εσύ γιατί πουλάς τσέχικους λέβητες κι όχι σουηδικούς ή ιταλικούς που τόσο τους εκτιμάς;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1141 από energia
Απαντήθηκε από energia στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

energia έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Τα κινεζάκια "σφυρίζουν" βλέπω!


Τι να κανουμε ρε θεοδοση..Με αυτα που μας ζητανε,για λεβητες και σομπες....Ασε που οσο περναει ο καιρος αρχιζω να πιστευω οτι σχεδον οι περισσοτερες κατασκευαζονται πλεον εκει..


εαν αισθάνεσαι καλήτερα πιστεύοντας κάτι τέτοιο, καλά κάνεις και το πιστεύεις...
η πραγματικότητα όμως είναι άλλη
και σίγουρα δεν έχεις δει να λειτουργεί σόμπα RAVELLI ή LANORDICA ή EDILCAMIN ή PALAZZETTI και γι αυτό τα λες αυτά
και πίστεψέ με δεν έχουν καμία σχέση οι ιταλικες με τις κινέζικες και τις σκοπιανες
ούτε στην κατανάλωση, ούτε στον θόρυβο , ούτε στην ποιότητα κατασκευής , ούτε στην αξιοπιστία , ούτε στην λειτουργία τους
όπως έλεγε και η γιαγιά μου , ότι πληρώνεις παίρνεις...

Κι αν δεν σου φτάνουν, τι κάνεις; Είναι έγκλημα να αγοράζει κάποιος κινέζικα; Εσύ γιατί πουλάς τσέχικους λέβητες κι όχι σουηδικούς ή ιταλικούς που τόσο τους εκτιμάς;


Ασφαλώς και δεν είναι έγκλημα... και η επιλογή του καθενός είναι σεβαστή...
η ενστασή μου είναι στο ότι δεν μπορούμε να παραπληροφορούμε λέγοντας ότι όλες οι ιταλικές σόμπες γίνονται στην κίνα.
Γίνονται στην κίνα οι RAVELLI ή LANORDICA ή EDILCAMIN ή PALAZZETTI ???
Ποιές επώνυμες ιταλικές μάρκες γίνονται στην κίνα??
Ας μας πει κάποιος που το γνωρίζει
Δεν μπορούμε να ακούμε τέτειες ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ
Πιστεύω ότι στο forum πρέπει να γράφονται αλήθειες , έτσι ώστε όταν ο κόσμος τις διαβάζει να μην παραπληροφορείται
Όταν εγώ διαβάζω ότι όλες οι σόμπες γίνονται στην κίνα λογικό είναι να πω, θα πάρω κινέζικη αφού δεν έχει διαφορά από τις ιταλικές οι οποίες κοστίζουν περισσότερο
Η αλήθεια 'όμως είναι ότι δεν έχουν καμία σχέση οι κινέζικες και οι σκοπιανές με τις ιταλικές
ούτε στην κατανάλωση, ούτε στον θόρυβο , ούτε στην ποιότητα κατασκευής , ούτε στην αξιοπιστία , ούτε στην λειτουργία τους
οποιος μπορεί να διαθέσει τα χρήματα που κοστίζει η ιταλική , θα κάνει μία καλή επιλογή
όποιος δεν μπορεί να διαθέσει τόσο χρήματα θα συμβιβασθεί με την χαμηλή ποιοτητα που του προσφέρουν οι κινέζικες

Αυτή είναι η γνώμη μου και βασίζεται σε εντυπώσεις και εμπειρία μου αποκόμισα από την ενασχόλησή μου με το αντικείμενο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.194 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ