Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1057 από energia
Απαντήθηκε από energia στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

sta1 έγραψε:

energia έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Τα κινεζάκια "σφυρίζουν" βλέπω!


Τι να κανουμε ρε θεοδοση..Με αυτα που μας ζητανε,για λεβητες και σομπες....Ασε που οσο περναει ο καιρος αρχιζω να πιστευω οτι σχεδον οι περισσοτερες κατασκευαζονται πλεον εκει..


εαν αισθάνεσαι καλήτερα πιστεύοντας κάτι τέτοιο, καλά κάνεις και το πιστεύεις...
η πραγματικότητα όμως είναι άλλη
και σίγουρα δεν έχεις δει να λειτουργεί σόμπα RAVELLI ή LANORDICA ή EDILCAMIN ή PALAZZETTI και γι αυτό τα λες αυτά
και πίστεψέ με δεν έχουν καμία σχέση οι ιταλικες με τις κινέζικες και τις σκοπιανες
ούτε στην κατανάλωση, ούτε στον θόρυβο , ούτε στην ποιότητα κατασκευής , ούτε στην αξιοπιστία , ούτε στην λειτουργία τους
όπως έλεγε και η γιαγιά μου , ότι πληρώνεις παίρνεις...

Κάποιους συμφέρει αυτό που λες αλλά σίγουρα ΟΧΙ τους καταναλωτές....... μόνο τους εμπόρους.
Και για να συμπληρώσω , η γιαγιά σου ζούσε σε άλλη εποχή και τότε μπορεί να ίσχυε το ΄΄ότι πληρώνεις παίρνεις''
Ενώ σήμερα κυρίως με τις Ιταλικές , πληρώνεις χ2 και παίρνεις /1 ,,,, βλέπεις αλάζουν οι καιροί και πλουτίζουν οι κερδοσκόποι έμποροι.... :evil:


δηλαδή όλοι όσοι πουλάνε σόμπες ιταλικές είναι όλοι κερδοσκόποι ενώ όσοι πουλάνε κινέζικες είναι σωστοί έμποροι? αυτό θέλεις να μας πεις?
μάλλον δεν μας τα λες καλά φίλε μου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1059 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Εμ , Ιταλική δεν είναι ... χιχιχι ...

δεν είναι του τόπικ , άλλα έχω διαπιστώσει ότι κουζίνες πέλλετ δεν υπάρχουν ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1062 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

energia έγραψε: δηλαδή όλοι όσοι πουλάνε σόμπες ιταλικές είναι όλοι κερδοσκόποι ενώ όσοι πουλάνε κινέζικες είναι σωστοί έμποροι? αυτό θέλεις να μας πεις?
μάλλον δεν μας τα λες καλά φίλε μου...

Δεν είπα κάτι τέτοιο.
Ολες οι σόμπες και οι Ιταλικές η φτιάχνονται στην Κίνα Η έχουν εξαρτήματα Κίνας που σημαίνει φθηνά εργατικα χέρια όπως έχουμε ξαναπεί...
Ολες μα όλλες οι αεροθερμες πρέπει να έχουν κάτω του χιλιάρικου....

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1063 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

energia έγραψε: δηλαδή όλοι όσοι πουλάνε σόμπες ιταλικές είναι όλοι κερδοσκόποι ενώ όσοι πουλάνε κινέζικες είναι σωστοί έμποροι? αυτό θέλεις να μας πεις?
μάλλον δεν μας τα λες καλά φίλε μου...


όχι , εννοεί ότι η Alfa Romeo και η FIAT είναι και τα 2 αυτοκίνητοβιομηχανίες , και αυτή την στιγμή υπάρχει ζήτηση για FIAT και όχι Alfa Romeo ... Ομως η διαφορά ενός Punto και μίας Mi.To ( ναι είμαι ιταλογκαζάκιας ) με 135 άλογα με βάση τους 4τροχούς , είναι 1700 ευρώ ή 10% αυξημένη τιμή ... οπότε το σκέφτεσαι για Alfa Romeo ... όταν η διαφορά είναι περισσότερο από 100% και σε πολλές περιπτώσεις κοντά στο 200% , λυπάμαι αλλά δεν πουλάς Ferrari , πουλάς σύστημα θέρμανσης και οφείλεις να έχεις προιόντα με διαφορά 10% και 20% από το κινέζικο που είναι πιο φτηνό στη συντήρηση γιατί είναι ΠΙΟ ΑΠΛΟ στη κατασκευή , άρα και άμεσα επισκευάσιμο όχι σαν τα SMEG και τα Miele που χαλάσαν σε γνωστό και τα έχει να τα κοιτάει γιατί ζητάνε σε τιμή αγοράς του ίδιου προιόντος , επισκευές ... το 10% μειωμένη κατανάλωση θέλει 10 χρόνια για να αποσβέσεις και καμμία εταιρία δεν δίνει πάνω από 5 ... δώσε 25 χρόνια και πάντο όσο θες , η Ferrari έχει με πολύ μικρό ετήσιο αντίτιμο εγγύηση για πάντα ...

ΥΓ FIAT και Alfa Romeo είναι η ίδια εταιρία , οπότε αλλάξτε το FIAT σε KIA και το Alfa Romeo σε BMW, το ίδιο κάνει ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by N1k0s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1067 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

energia έγραψε: δηλαδή όλοι όσοι πουλάνε σόμπες ιταλικές είναι όλοι κερδοσκόποι ενώ όσοι πουλάνε κινέζικες είναι σωστοί έμποροι?

Kερδοσκόποι υπάρχουν σε όλες τις χώρες και όχι μόνο στην Ελλάδα
Παρτε για παράδειγμα την δική μου σόμπα την έχω πάρει απο Θεσσαλονίκη με τα μεταφορικά , με το φπα 971 ευρώ
Και ο Ισπανός εδώ για την ΙΔΙΑ σόμπα nb-pa 13kw απο 2.265,50 ευρώ (κάνει και έκπτωση) σε 2000 ευρώ. Ποσο την αγοράζει ? σίγουρα πολύ κάτω απο 971 ευρώ που την πήρα εγώ λιανική , με φπα , με μεταφορικά και θέλει αυτός2000????? ελεος..... πόσα θέλει να βγάλει???? www.merkasol.com/PELLETS-STOVES-NB-PA-5-13kW Πόσο μαλ...κας είναι αυτός που θα την αγοράσει απο εκεί????
Οπως και πολλοί Ελληνες έμποροι που πάνε για κέρδος ΠΑΝΩ του 100%
Γι αυτό πριν αγοράσετε κάντε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ερευνα αγοράς....

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1079 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Ρε παιδια μη λετε βλακειες.. Ακομη και οι Ιταλικες ειναι σχεδον ΟΛΕΣ απο τη κινα.. Ακομη και το σκατο μας κινεζικο εχει γινει.. Εδω η μερσεντες κατασκευαζει ανταλλακτικα για τα αυτοκινητα στη Κινα ποσο μαλλον οι Ιταλοι. Στο ebay γινεται πανικος με τις σομπες και ακομη τα με τα εξοδα αποστολης ειναι πιο οικονομικες να τις αγορασεις απο εκει παρα απο εδω. Να σας δωσω ενα παραδειγμα;;; οχι σομπας αλλα κατι αλλο...

Δες εδω ειναι
Ταχυ μεσω Ebay

Εδω το ποσο το πουλανε στην Ελλαδιτσα μας
Ταχυ Στην ελλαδα

Τα συμπερασματα δικα σας.
Εγω τωρα γιατι να κανω τον Ελληνα μαγκα και να το παρω απο αυτον;; Πανε οι εποχες που μας σκιζατε... Ο Ελληνας εχει ΞΥΠΝΗΣΕΙ!!!
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.183 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ