Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1046 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Δεν το είπα υποτιμητικά! Προς θεου δεν το θεωρησα ποτε ετσι..Αν είχα κι εγώ μόνο έναν όροφο, μάλλον σ' αυτές θα στρεφόμουν!
Χαίρομαι να ακούω πως δουλεύουν καλά!


Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1047 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

sta1 έγραψε:

N1k0s έγραψε: Φίλε sta1 στο άλλο φόρουμ ήθελα να σε προτείνω να συγκρίνουμε αριθμούς μεταξύ μας , αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν προσωπικά μυνήματα , μόλις μπουν θα το κάνουμε

Oποτε θέλεις φίλε Νίκο.


Μην ξεχασετε και εμενα... :)

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1048 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Τι να κανουμε ρε θεοδοση..Με αυτα που μας ζητανε,για λεβητες και σομπες....Ασε που οσο περναει ο καιρος αρχιζω να πιστευω οτι σχεδον οι περισσοτερες κατασκευαζονται πλεον εκει..[/quote]

εαν αισθάνεσαι καλήτερα πιστεύοντας κάτι τέτοιο, καλά κάνεις και το πιστεύεις...
η πραγματικότητα όμως είναι άλλη
και σίγουρα δεν έχεις δει να λειτουργεί σόμπα RAVELLI ή LANORDICA ή EDILCAMIN ή PALAZZETTI και γι αυτό τα λες αυτά
και πίστεψέ με δεν έχουν καμία σχέση οι ιταλικες με τις κινέζικες και τις σκοπιανες
ούτε στην κατανάλωση, ούτε στον θόρυβο , ούτε στην ποιότητα κατασκευής , ούτε στην αξιοπιστία , ούτε στην λειτουργία τους
όπως έλεγε και η γιαγιά μου , ότι πληρώνεις παίρνεις...[/quote]



Φιλε Ενέργεια,εχω πολυ καλη επιγνωση της φρασης οτι πληρωνεις περνεις..Εχω δει να λειτουργουν αυτες οι σομπες που ανεφερες και ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.Αλλα επισης η Γιαγια μου ελεγε Πουλαω την Μανα μου ακριβα για να μην την παρει κανεις...

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1050 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Ολες οι απόψεις καλοδεχούμενες , άμα μπορούσα να διαθέσω το τριπλάσιο ποσό για μία ιταλική με φούρνο θα το έκανα , άλλα τα ίδια χρήματα έπαιρνα την κινέζικη και 8 τόννους πέλλετ που μου βγάζουν 4 με 6 χειμώνες ...


Συμπλήρωμα , σήμερα μπήκε ένα UPS της MGE , eaton protection station 800 , για απρόσκοπτη λειτουργία και ως σταθεροποιητής ... πιστεύω ότι θα κρατάει γύρω στα 15 λεπτά , παραπάνω χρόνος από ότι χρειάζεται για να γίνει ασφαλής απενεργοποίηση της σόμπας σε περίπτωση διακοπής ρεύματος ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by N1k0s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1053 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

N1k0s έγραψε: Ολες οι απόψεις καλοδεχούμενες , άμα μπορούσα να διαθέσω το τριπλάσιο ποσό για μία ιταλική με φούρνο θα το έκανα

Εγώ μπορούσα να διαθέσω τα 3πλάσια αλλά κάτι που δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάνε , δεν τα δίνω.... :angry:

ΥΓ.Μόνο η ιδέα του φούρνου μου αρέσει κατά τα άλλα με την δική μου είμαι υπερ-ευχαριστημένος.... :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1054 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

sta1 έγραψε:

N1k0s έγραψε: Ολες οι απόψεις καλοδεχούμενες , άμα μπορούσα να διαθέσω το τριπλάσιο ποσό για μία ιταλική με φούρνο θα το έκανα

Εγώ μπορούσα να διαθέσω τα 3πλάσια αλλά κάτι που δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάνε , δεν τα δίνω.... :angry:

ΥΓ.Μόνο η ιδέα του φούρνου μου αρέσει κατά τα άλλα με την δική μου είμαι υπερ-ευχαριστημένος.... :)


Ψήνεσαι...??

λίνκ: www.windhager.com/int/products/solid-fuels/vestowin-premium/

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.319 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ