Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #73022 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
από golden πάντως ζύγισα περίπου 10 τσουβάλια ήταν όλα 70 έως 150 γραμμάρια παραπάνω σε κάθε 15 κιλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #73024 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
το λογικό πάντως είναι να μεγαλώνει η υγρασία όχι να μειώνεται ,το περιβάλλον έχει μεγαλύτερη υγρασία από το pellet,άρα λογικό είναι να απορροφά υγρασία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #73026 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Καλά ρε παιδιά... Το 1,6% λιγότερο που έβγαλε ο άνθρωπος μπορεί άνετα να είναι ο βηματισμός της ζυγαριάς. Μια ψηφιακή ζυγαριά μπάνιου δεν είναι ασυνήθιστο να μετράει ανά 250 γραμμάρια. Μπορούμε άνετα να θεωρήσουμε ότι είναι λάθος λόγω ακρίβειας της ζυγαριάς.

Αν θέλετε να μιλήσουμε για το που πάνε τα 5 ευρώ, στον καταναλωτή ή στον έμπορο, θα χρειαστούμε καλιμπραρισμένη ζυγαριά ακριβείας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #73038 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

DOOM_NX έγραψε:

kobra2 έγραψε:

dimlyk έγραψε: μηπως μπερδεψες τις μοναδες ?..χιλιοστα ειναι οχι εκατοστα
αλλα συμφωνω ..με τον ορισμο αυτο που δεν ηξερα ....καιμε αρκετη "σκονη"

ναι,σορρυ μπερδευτηκα λιγο,ειναι mm οχι cm,αλλα θεωρω οτι τουλαχιστον η δικη μου παρτιδα εχει πολλη σκονη και κομματια μικρτερα του 3,15.δεν ξερω αν φταει ο εμπορος που μπορει να μην τα προσεξε..αλλα για την εξωφρενικη τιμη τους ειναι απαραδεκτο

Βγάλε μας καμιά φωτογραφία...

θα βγαλω αυριο να μου πειτε τη γνωμη σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #73042 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

baikal for ever έγραψε: φιλε kobra2 πρωτον να ζησετε να ευτυχησετε και καλουσ απογονουσ.δευτερον οσο για το fans αν παιζει ρολο στη φλογα πιστευω δεν παιζει κανεναν απολυτοσ.εγω μεχρι στιγμησ ειμαι ευχαριστημενοσ.ειναι η δευτερη χρονια που τη δουλευω και το μονο προβλημα που μου εβγαλε ηταν οταν την πηρα μου εκαψε τον ηλεκτρικο αναπτηρα και τον αλαξα.μενω καστορια και με θερμοκρασιεσ -6 -8 εχω στο σπιτι 20-21 βαθμουσ.εσυ που μενεισ αν επιτρεπετε?

φιλε μιας και την εχεις περισσοτερο καιρο απο μενα πες μου αν εχεις υπολογισει περιπου την καταναλωση ρευματος και τι καταναλωση πελλετ εχεις και με ποιες ρυθμισεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #73082 από baikal for ever
Απαντήθηκε από baikal for ever στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
φιλε kobra2 καλησπερα απο την κρυα καστορια.για τη καταναλωση ρευματοσ πιστευω οτι ειναι πολυ λιγη και δεν ειναι αξια σχολιασμου.τωρα για το πελλετ καιω ενα 15κιλο στισ 13-14 ωρεσ λειτουργειασ.τη πρωτη ωρα η σομπα ειναι στο p2 και τισ υπολοιπεσ στο p3 και με εργοστασιακεσ ρυθμισεισ τροφοδοσιασ απλωσ εχω ανεβασει το μοτερ καυσαεριων κατα 4 βαμουσ σε ολεσ τισ σκαλεσ.εσυ πωσ πασ απο καταναλωση?με τισ ρυθμισεισ τησ σομπασ ολα καλα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.179 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ