Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71072 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

baikal for ever έγραψε: φιλε kobra2το p1 fans p2 κτλ ειναι οντωσ ο ανεμιστηρασ που στελνει τον ζεστο αερα στο χωρο του σπιτιου.για τη φλογα που μικραινει και μεγαλωνει ισωσ χρειαζεται ριθμιση η τροφοδοσια του πελλετ.παντωσ ετσι δουλευουν οι σομπεσ πελλετ.κατι ασχετο.εισαι ευχαριστημενοσ με την αποδοση και λειτουργεια τησ σομπασ?και εγω κινεζικη εχω

ναι φιλε ειμαι.αν σκεφτεις οτι το σπιτι(της γυναικας..νιοπαντροι)ειναι παλιο και κακοφτιαγμενο και οχι δεν εχει μονωση αλλα μπαζει γενικα,περυσι που ερχομουν καποιες μερες και καθομουν εδω χειμωνα ηταν ψυγειο κυριολεκτικα.ηθελα να κανω μπανιο και το σκεφτομουν...διαβολοβδομαδα χειμερινου σχολειου ΟΥΚ...δεν υπαρχουν σωματα.ειχε μια μικρη πετρελαιου που δεν εφτανε για το σπιτι.δεν εχει δωματια ειναι ενιαιο με ξεχωριστη κουζινα χωρις πορτα και ξεχωριστο μπανιο.οποτε το καλοκαιρι εβαλα κουφωματα και σκεφτηκα την πελλετ για να ζεσταθουμε τον χειμωνα.τυχαια κατεληξα και πηρα αυτην γιατι ξαχνοντας στο ιντερνετ ειχε διαφορα στην τιμη εως 1000 ευρω.και να σκεφτεις οτι μεχρι τωρα εκανα λαθος τις ρυθμισεις γιατι νομιζα οτι το fans ειναι για την καυση και το smoke να τραβαει τα καυσαερια...παρολαυτα ζεσταινομουν.κανει δουλεια.δεν ξερω τι διαφορα θα ειχε μια επωνυμη....εσυ εισαι ευχαριστημενος?δεν μου ειπες το fans πιστευεις οτι παιζει ρολο στην φλογα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71091 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

KWSTAS R1 έγραψε: ξερει καποιος τις ρυθμίσεις για την σομπα NB PA 13KW για να μην μαυριζη το τζαμι σε ολες τις σκαλες

φιλε αυξησε το smoke σε ολες τις σκαλες αναλογα με το πλλετ που πεφτει ετσι ωστε να ειναι ζωηρη και κιτρινη η φλογα αλλα οχι υπερβολικα ωστε να καιγεται τοσο γρηγορα που να μικραινει η φλογα ετοιμη να σβησει και δεν θα μαυριζει.το καταφερα μετα απο 300 ρυθμισεις μεχρι να καταλαβω πως λειτουργει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71410 από satmaniak
Απαντήθηκε από satmaniak στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Γεια σας και παλι! εχω και εγω οπωςαναφερα την NB PA 13Kw και μετα απο ατελειωτες προβες στις ρυθμισεις με τις ακολουθες μου εκατσε επιτελους καλα!! δηλαδη λιγο γριζαρισμα στο τζαμι μετα απο 2 μερες με 16ωρο καυσιμο καθημερινα και φλογα κιτρινη ζωντανη περιπου 15εκ υψος στο Ρ1
116
122
5/5
Για τον φιλο που ρωτα τι σημαινουν τα last 50 every 3 ειναι για ποσα δευτερολεπτα θα ριχνει πελετ και το δευτερο ποσο θα σταματαει ο κοχλιας στην δικη μου περιπτωση 5/5 σημαινει ριχωει 5 δευτ πελετ σταματαει 5 δευτ.Με τις ρυθμισεις αυτες μου καιει περιπου 870 γραμμαρια την ωρα. Α! ξεχασα να πω θερμοστατης στο 26 θερμοκρασια δωματιου στα 5μ αποσταση 25β.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71425 από baikal for ever
Απαντήθηκε από baikal for ever στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
φιλε kobra2 πρωτον να ζησετε να ευτυχησετε και καλουσ απογονουσ.δευτερον οσο για το fans αν παιζει ρολο στη φλογα πιστευω δεν παιζει κανεναν απολυτοσ.εγω μεχρι στιγμησ ειμαι ευχαριστημενοσ.ειναι η δευτερη χρονια που τη δουλευω και το μονο προβλημα που μου εβγαλε ηταν οταν την πηρα μου εκαψε τον ηλεκτρικο αναπτηρα και τον αλαξα.μενω καστορια και με θερμοκρασιεσ -6 -8 εχω στο σπιτι 20-21 βαθμουσ.εσυ που μενεισ αν επιτρεπετε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71430 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία. Γιατί τόσες ερωτήσεις και απαντήσεις για της κινέζικες σόμπες τι συμβαίνει????? γιατί δεν συμβαίνει κάτι παρόμοιο και για της άλλες χιλιάδες μάρκες που υπάρχουν στο εμπόριο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71437 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
γιατι μπορεις και τις πειραζεις!!!!!!!!!!!!!!

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.272 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ