Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68969 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
μπραβο φιλε μου ευχαριστω πολυ απο οτι βλεπω αν μπορω να διακρινω καλα το 2 και το 4 ειναι επανω τα αλλα κατω.σωστα?1000 % το πελλετ κανει την διαφορα. την καις χειροκινητα? η καταναλωση του κιλου σε ποια σκαλα ειναι? στο 3 εγω την εχω και στο να καιει 2 κιλα την ωρα στο max αλλα πιστευω καιει λιγο παραπανω λογου κοντου πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68977 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

mastoras έγραψε:

kobra2 έγραψε:

N1k0s έγραψε: Εχει να κάνει με το κρυφό μενού και τις ρυθμίσεις του , η δικιά μου σόμπα μου επιτρέπει να ρυθμίζω ποσότητες σε κάθε δύναμη και στο eco ... Τα 400γρ για μένα είναι ένα καλό αντιστάθμισμα με τις απώλειες με εξωτερική θερμοκρασία τους 10 βαθμούς , πιο πάνω αρχίζει και ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία , πιο κάτω κάνει εναλλαγές με το πρόγραμμα που βάζω , αυτό τον καιρό το βάζω σε p1 ή σε p2 ανάλογα πως θα ξυπνήσω ...

δυστυχως η δικη μου σομπα δεν εχει ρυθμισεις για το eco


Και βέβαια έχει. Είναι οι ρυθμίσεις του προγράμματος P4 :)

εμενα η σομπα εχει p1 p2 p3 p4 σκαλες για να διαλεξω.πως το p4 ειναι για το εκο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69273 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
εμένα έχει και p5 και p6 και p0 που είναι για τις διάφορες λειτουργίες της.

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69285 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

kobra2 έγραψε:

mastoras έγραψε:

kobra2 έγραψε:

N1k0s έγραψε: Εχει να κάνει με το κρυφό μενού και τις ρυθμίσεις του , η δικιά μου σόμπα μου επιτρέπει να ρυθμίζω ποσότητες σε κάθε δύναμη και στο eco ... Τα 400γρ για μένα είναι ένα καλό αντιστάθμισμα με τις απώλειες με εξωτερική θερμοκρασία τους 10 βαθμούς , πιο πάνω αρχίζει και ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία , πιο κάτω κάνει εναλλαγές με το πρόγραμμα που βάζω , αυτό τον καιρό το βάζω σε p1 ή σε p2 ανάλογα πως θα ξυπνήσω ...

δυστυχως η δικη μου σομπα δεν εχει ρυθμισεις για το eco


Και βέβαια έχει. Είναι οι ρυθμίσεις του προγράμματος P4 :)

εμενα η σομπα εχει p1 p2 p3 p4 σκαλες για να διαλεξω.πως το p4 ειναι για το εκο?


Το ECO είναι και αυτό ένα πρόγραμμα ρυθμίσεων καύσης. Οταν η σόμπα σου περνάει στην λειτουργία ECO .....απλά "παίζει" το πρόγραμμα P4 ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69395 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

mastoras έγραψε:

kobra2 έγραψε:

mastoras έγραψε:

kobra2 έγραψε:

N1k0s έγραψε: Εχει να κάνει με το κρυφό μενού και τις ρυθμίσεις του , η δικιά μου σόμπα μου επιτρέπει να ρυθμίζω ποσότητες σε κάθε δύναμη και στο eco ... Τα 400γρ για μένα είναι ένα καλό αντιστάθμισμα με τις απώλειες με εξωτερική θερμοκρασία τους 10 βαθμούς , πιο πάνω αρχίζει και ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία , πιο κάτω κάνει εναλλαγές με το πρόγραμμα που βάζω , αυτό τον καιρό το βάζω σε p1 ή σε p2 ανάλογα πως θα ξυπνήσω ...

δυστυχως η δικη μου σομπα δεν εχει ρυθμισεις για το eco


Και βέβαια έχει. Είναι οι ρυθμίσεις του προγράμματος P4 :)

εμενα η σομπα εχει p1 p2 p3 p4 σκαλες για να διαλεξω.πως το p4 ειναι για το εκο?


Το ECO είναι και αυτό ένα πρόγραμμα ρυθμίσεων καύσης. Οταν η σόμπα σου περνάει στην λειτουργία ECO .....απλά "παίζει" το πρόγραμμα P4 ;)

μαλιστα, καταλαβα. για να το λες εσυ φιλε μου,ετσι θα ειναι. για πες μου τι ειναι το p5 smoke kai p6 smoke που μου βγαζει στις ρυθμισεις,ενω δεν υπαρχει 5 και 6 σκαλα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69532 από baikal for ever
Απαντήθηκε από baikal for ever στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
φιλε kobra2 το p5 ειναι η ταχητητα του ανεμηστηρα καυσησ κατα τη διαρκεια του καθαρισμου και το p6 ειναιη ταχητητα του ανεμηστηρα καυσησ κατα τη διαρκεια του αναματοσ τησ σομπασ.εγω εχω την NP-PO1 και ειμαι ευχαριστιμενοσ.ελπιζω να βοηθησα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.252 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ