Αερόθερμη Elledi Fusion 10,2KW "Μπουμπουνίζει"

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172760 από RasBilly1983
Καλησπέρα στην ομάδα. Είδα στην συνομιλία έθεσαν κάποιοι κάποια σχετικά θέματα και παίρνω το θάρρος να επισυνάψω και γώ μια φωτο για το πως έχω συνδεδεμένη την σόμπα σε μια υπάρχουσα καμινάδα στο σπίτι που νοικιάζω. Βγαίνω πίσω απ την σόμπα με 2 καμπύλες inox των 45 μοιρών, ένα μέτρο αεραγωγό, καμπύλη 45 μοιρών, 0,50 του μέτρου αεραγωγό και συνδέομαι πάνω σε συστολικό ταφ από Φ80 σε Φ150. Απ έξω συνεχίζει η καμινάδα με ταφ 150 με ύψος μέχρι το καπέλο καμία 4-5 μέτρα. Θεωρείται ότι είναι σωστή ή λάθος η σύνδεση της σόμπας. Grace NB-P15 11KW. Ευχαριστώ.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180787 από dimitris215
Καλησπέρα παιδιά έχω πάρει κι εγώ μια elledi fusion 10,2 μου ανάβει το servise και δεν ξέρω πως να το σβήσω. Το καθάρισμα της σόμπας έχει γίνει. Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω είναι φυσιολογικό κατά την διάρκεια λειτουργείας να βλέπω σπίθες (καύτρες) μέσα στον θάλαμο καύσης ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180788 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Ο ΤΕΧΝΙΚΌΣ ΠΟΥ ΈΚΑΝΕ ΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΔΕΝ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΕ???ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180789 από dimitris215
το είχε κάνει πέρσι. τον έχω πάρει 4 τηλ άλλα μάλλον επειδή είμαι 70 χλμ μακρία από θεσσαλονίκη δεν έρχεται. Το καθάρισμα φέτος το έκανα μόνος μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180792 από dimlyk
και τηλεφωνικα αν θελει μπορει να σου πει πως να μηδενισεις τις ωρες ,,,οι καφτρες απο πολυ αερα 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180794 από dimlyk

Καλησπέρα στην ομάδα. Είδα στην συνομιλία έθεσαν κάποιοι κάποια σχετικά θέματα και παίρνω το θάρρος να επισυνάψω και γώ μια φωτο για το πως έχω συνδεδεμένη την σόμπα σε μια υπάρχουσα καμινάδα στο σπίτι που νοικιάζω. Βγαίνω πίσω απ την σόμπα με 2 καμπύλες inox των 45 μοιρών, ένα μέτρο αεραγωγό, καμπύλη 45 μοιρών, 0,50 του μέτρου αεραγωγό και συνδέομαι πάνω σε συστολικό ταφ από Φ80 σε Φ150. Απ έξω συνεχίζει η καμινάδα με ταφ 150 με ύψος μέχρι το καπέλο καμία 4-5 μέτρα. Θεωρείται ότι είναι σωστή ή λάθος η σύνδεση της σόμπας. Grace NB-P15 11KW. Ευχαριστώ.


 
σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη και δεν υπαρχει και ΤΑΥ καθαρισμου στο ξεκινημα απο κει και περα σημασια εχει αν η καυση σου ειναι σωστη 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ