Καμινάδα για σόμπα pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #137865 από vagosofron
Απαντήθηκε από vagosofron στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet
Δεν ασχολούμαι. Από δευτέρα αγοράζω κλιματιστικό για το σαλόνι και ένα θερμοπομπό για το δωμάτιο και τέλος.
Βάζω και νυχτερινό ρεύμα για να σώσω ότι μπορέσω...
Ευχαριστώ όλους πολύ για τη βοήθεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168961 από Kar.
Απαντήθηκε από Kar. στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet
Καλησπέρα σε όλους, μόλις διάβασα όλο το διάλογο εδώ και ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση για να σχηματίσω μια πιο συνολική εικόνα.
Μόλις παράγγειλα το απλό φίλτρο νερού γιατί είχα παράπονα από τους από πάνω , είχα τρυπήσει τα κεραμιδιά του χαγιάτι και είχα βγάλει το καπέλο της καμινάδας και τους ενοχλούσε ο καπνός και η μυρωδιά της πελλετόσομπας.
Τώρα που θα το τοποθετήσω το φίλτρο κάτω από το χαγιάτι πάνω στον τοίχο μου διπλά στη πόρτα θα έχω μαύρισμα του τοίχου μου? Οι υδρατμοί που παράγονται είναι πολλοί και ενοχλητικοί? και η μυρωδιά θα είναι τουλάχιστον λιγότερη?
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας εκ των προτέρων. Σημείωση μένω σε νησιωτική περιοχή (Ζάκυνθος).
Last edit: 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Kar..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168963 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet
Στην αρχή στο αναμά βγάζουν καπνό καπνίζουν και μυρίζουν.ΞΥΛΟ ΕΙΝΑΙ!!!!το ότι ενοχλεί είναι πάντα σχετικό και σε πολλές περιπτώσεις είναι και θέμα ρύθμισης και ΓΕΙΤΟΝΑ!!!!μήπως πρέπει να βρεις τη Χρυσή τομή μεταξύ σας για τη λυση χωρίς να μπαίνεις σε έξοδα και φασαρίες?ποια είναι η σόμπα?βάλε ένα φωτό το ΤΑΜΠΕΛΑΚΙ και την οθόνη αν θες
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kar.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #168967 από Kar.
Απαντήθηκε από Kar. στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet
Το έχω παραγγείλει ήδη γιατί το καπέλο πάνω από το χαγιάτι ενοχλούσε λίγο η αληθεια είναι (απλώνει ρούχα και το καπέλο είναι στο ένα μετρό κάτω από τα ρούχα). Αυτό που θέλω να μάθω είναι λεπτομέρειες στη χρήση του, δηλαδή. Θα μου κάνει πολλούς υδρατμούς και θα στάζει κάτω , γιατί έχω μάρμαρα? Την κάπνα στο ανάμα θα τη φάω εγώ τώρα κατά το 90% τωρα τουλαχιστον (1 με 2 λεπτά μου βγαζει καπνό άσπρο, χαλάλι), επίσης την μυρωδιά την ελαττώνει λιγάκι γιατί θα είναι δίπλα στη πόρτα μου? Το νερό μέσα κάθε πότε είναι καλό να το αλλάζουμε ?Επίσης θα μου μαυρίσει τον τοίχο πολύ?
Την σόμπα την καίω από τις 15:00 με 16:00 μέχρι 23:00 με 00:00 στη ταχύτητα ένα, σπανίως στη δυο και είναι Kalor Denia 14 πέλλετ.
Συνημμένα:
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Kar..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #168983 από Kar.
Απαντήθηκε από Kar. στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet
.
Συνημμένα:
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Kar..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #168984 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet
ΑΝΕΒΑΣΕ ΣΚΑΛΑ .βαλτη στην πιο μαχ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kar.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ