Ορθός τρόπος δοκιμής τύπων Μπρικέτας

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147116 από liakjim
Ωραία λύθηκε το "μυστήριο".

Όσο για την διάρκεια θα πρέπει να κάνω μακρά δοκιμή .

Πάντως φέτος έκαψα συνολικά 2τόνους ξύλα (δλδ 1400 κιλά ξύλο + 400 κιλά νερό που εξάτμισα και 200κιλά αέρα λόγω ζυγίσματος ) και 200 κιλά μπρικέτα.

Επίσης μακάρι να υπήρχε λύση για το τόσο πλαστικό.

Για την οσμή που αναφέρω τί λες? Στην συσκευασία λέει 100% ξύλο. Άρα τί μυρίζει?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147119 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΣΥΜΦΩΝΏ μαζί σου σε όλα όπως τα ανέφερες όσον αφορά την αγορά ξύλου!!!!Τώρα όσον αφορά την μυρωδιά ναι και εγώ την έχω εντόπισή ...θα μάθουμε από τι είναι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147120 από burnit40
παιδια κ εγω ειχα προβλημα με την μυροδια κ απο οτι καταλαβα βαζουν κουκουτσι ελιας μεσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147126 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
μα καλα..... ανάβετε ακόμα...?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147133 από panosv
Παιδιά σχετικά με τη συγκεκριμένη μπρικέτα την οποία έχω πάρει και εγώ αρκετές φορές από τη Kratki.
1) Είχα βρει και εγώ καρφιά μέσα και μάλιστα μια φορά ήταν κάτι μεταλλικό σαν ταμπελάκι μικρό πλακέ
2) Τη μυρωδιά την είχα εντοπίσει και εγώ και το είχα πει στο Δημήτρη αλλά ήταν από μια φουρνιά που έσπαγε έυκολα και ήταν πολύ σκούρα εξωτερικά. Η συγκεκριμένη μύριζε αρκετά έντονα, οι άλες φουρνιές που ήταν πιο ανοιχτόχρωμες καθόλου.

Γενικά προσπαθώ και εγώ να αποφασίσω αν θα βρώ ξύλο ή αν θα πάρω μπρικέτα γιατί ενώ από απόδοση είμαι ευχαριστημένος, έχω την αίσθηση οτι πρέπει να γεμίζω συνέχεια. Θα ήθελα να κρατούσε περισσότερη ώρα και αυτό δεν έχει να κάνει με το πόσες θα βάλεις.
Το πρόβλημα είναι οτι από οτι ξυλάδες δοκίμασα το καλύτερο ξύλο με διαφορά το βρίσκω σε έναν που το έχει 100 ευρώ το κυβικό στοιβαγμένο. Δηλαδή βγαίνει περίπου όσο η μπρικέτα. Απλά η φωτιά του ξύλου είναι πιο όμορφη κατα τη γνώμη μου. Κρατάει περισσότερο και έχει διαφορετική αίσθηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147597 από MICK
Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα. Αλλά για να βάλω το μυαλό σε μία σειρά. Δημήτρη πότε θα έχεις 'Η έχεις μπρικέτες. Οχι από αυτές που είχα πάρει αρχές περυσινού χειμώνα και έσπαγαν σε 3 'Η 4 κομμάτια (υπήρχε πρόβλημα στη συμπίεση είχες πει) αλλά από αυτές που έφερες αργότερα, και είχε και διάρκεια. Δυστυχώς από λανθασμένη συνεννόηση δεν μπόρεσα να πάρω αρκετές. Ποιά θα είναι η τιμή πλαστικής σακούλας (4τεμάχια) και ποιά η τιμή τόνου. Θα συμφωνήσω με τον συνφορουμίτη, ότι από οικολογική συνείδηση, είναι καλλίτερο η πλαστική σακούλα να αντικατασταθεί από χαρτόκουτο.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ