Μπρικέτα... handmade!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61238 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Μπρικέτα... handmade!

tasos01 έγραψε: ...υστερα απο πολλες δικες μου κατασκευες εδω και 4-5 μηνες κατεληξα και παρηγγειλα απο το ebay το παρακατω πρεσσακι......πολυ γρηγορο σχετικα και πολυ λειτουργικο.
το πειραμα ξεκινησε με σκετο χαρτι και καλο στεγνωμα στον ηλιο.....επειτα επαιξα με 70 πριονιδι και τριαντα χαρτι και μετα 50 πριονιδι 50 χαρτι........βεβαια εννοειται χωρις κανενα συνδετικο (χημικα κολλες κτλπ)...το συνδετικο ρολο αναλαμβανει καθαρα το χαρτι.
εντυπωσεις>>>καλυτερα παει η μπριγκετα με 70-30 και κραταει λιγο πιο πολυ απο το σκετο χαρτι....ο χρονος ειναι γυρω στο 20λεπτο με 30λεπτο
μεγεθος μπριγκετας 15χ10χ7
υστερα λοιπον απο πολλες δοκιμες κατεληξα και τις χρησιμοποιω μονο στο αναμα βαζοντας 2-3 κατω προσαναμα και πανω το κουτσουρακι κανονικα και δουλευει μια χαρα......αυτο βεβαια το κανω τωρα γιατι δεν εχω προλαβει να φτιαξω αρκετα κομματια για να ριχνω μεσα φουλ
το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ενω απο χαρτι ειμαι φουλ......απο πριονιδι ειναι δυσκολα τα πραματα εδω στην Αθηνα και δεν μπορω να βρω ευκολα σχετικα......
αν εχει υποψην του κανεις καμια εταιρεια συλλογης πριονιδιου ή τελος παντων καποια αλλη πηγη θα του ειμαι υποχρεος



Στη χρηση ευκαιρια εχω δη μερικες αγγελιες για πριονιδια
Εγω μπορω να σας στειλω απο κρητη αλλα υπαρχει θεμα με τα μεταφορικα.
Θα πρεπει ο μεταφορεας να φευγει μισοαδειος για να κανει καλη τιμη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos01

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61705 από tasos01
Απαντήθηκε από tasos01 στο θέμα Μπρικέτα... handmade!
γεια σας παιδια και χρονια πολλα.....αυτη ειναι η διευθυνση του προιοντος ......αλλα προσπαθηστε να επικοινωνησετε με τον αγγλο για την μεταφορα σχετικα

chama 78 plus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61710 από tasos01
Απαντήθηκε από tasos01 στο θέμα Μπρικέτα... handmade!
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena

tasos01 έγραψε: γεια σας παιδια και χρονια πολλα.....αυτη ειναι η διευθυνση του προιοντος ......αλλα προσπαθηστε να επικοινωνησετε με τον αγγλο για την μεταφορα σχετικα



ειναι ο seller

chama 78 plus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61713 από tasos01
Απαντήθηκε από tasos01 στο θέμα Μπρικέτα... handmade!
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena

tasos01 έγραψε:

tasos01 έγραψε: γεια σας παιδια και χρονια πολλα.....αυτη ειναι η διευθυνση του προιοντος ......αλλα προσπαθηστε να επικοινωνησετε με τον αγγλο για την μεταφορα σχετικα



ειναι ο seller

ωπ...μαλλον υπαρχει προβλημα.......cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...e=ADME:X:RTQ:GB:1123

chama 78 plus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61719 από tasos01
Απαντήθηκε από tasos01 στο θέμα Μπρικέτα... handmade!
και εδω live..........

chama 78 plus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118570 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Μπρικέτα... handmade!
Τάσο έχεις δοκιμάσει να ανακατέψεις χαρτί με λίγο πέλετ?
δε ξέρω και αν γίνεται επειδη το πελετ είναι λίγο παχυ και στο νερο δε γνωριζω αν μαλακωνει απλα ετσι το σκεφτηκα και μιας κι εχεις το μηχανημα μηπως να το δοκιμαζες!
επισης το γαιδουροαγκαθο ειναι καλο καυσιμο αλλα πρεπει να εχεις χωρο να το θρυματισεις φορωντας μποτες και να το πολτοποιησεις με χαρτι ( Παρνηθα -Πεντελη -Υμμητός και σε αλλα βουνα υπαρχει σε αφθονια!!!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ