σταθεροποιητης τασης ή ups

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160908 από kosi
Απαντήθηκε από kosi στο θέμα σταθεροποιητης τασης ή ups
valo να σε ρωτήσω κάτι ίσος(χάσω)αν κουμπώσεις μετά το ups ένα σταθεροποιητή τάσης και μετα τιν σομπα λεβιτα τι γίνετε??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160909 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα σταθεροποιητης τασης ή ups
Το ups με καθαρό ιμιτονο δεν έχει και σταθερή τάση?? Όποτε στην ουσία δεν χρειάζεται ο σταθεροποιητής?? Ρώταω?? Και κάτι ακόμα για ένα σωστό κύκλωμα (πχ για το δικό ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ) που έχει κυκλοφορητή και πινακακι- θερμοστάτη χώρου, χρειάζομαι και ups (που σκέφτομαι να το βάλω κάποια στιγμή) και σταθεροποιητή για να είμαι σίγουρος μην μου κάψει κάποια στιγμή τον κυκλοφορητή η τον πίνακα- θερμοστάτη?? Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160911 από Γιαννης83
Απαντήθηκε από Γιαννης83 στο θέμα σταθεροποιητης τασης ή ups
δηλαδή τι πρέπει να δω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160944 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα σταθεροποιητης τασης ή ups

kosi έγραψε: valo να σε ρωτήσω κάτι ίσος(χάσω)αν κουμπώσεις μετά το ups ένα σταθεροποιητή τάσης και μετα τιν σομπα λεβιτα τι γίνετε??


Απολύτως τίποτα και τετοιου είδους συνδέσεις δεν κάνουμε. Επί της ουσίας, θα εχεις δυο σταθεροποιητές in line που ενδεχομένως ο ένας θα ακυρωνει τον άλλο. Η σωστη διαταξη είναι πρωτα σταθεροποιητής και στην συνέχεια UPS, μόνο άν το UPS δεν έχει ενσωματωμένο σταθεροποιητή. Επειδή λίγο πολύ όμως ολα εχουν, βάζουμε ενα UPS διπλής μετατροπής online δηλαδη αν το αντέχει η τσέπη μας, και είμαστε ok.

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160945 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα σταθεροποιητης τασης ή ups
Γιάννης83: εσυ θα πάρεις οτι σου ειπα βασει των όσων μου είπες. Πιστεύω ημουν αναλυτικός και κατατοπιστικός. ;)

Geodag: Πιστεύω παλι ήμουν αναλυτικός στα όσα έγραψα. :) Άλλο το θελω να προστατέψω μην καει απο υπέρταση, άλλο το θελω να προστατέψω μην καει απο κεραυνό ,αλλο το θελω να δουλέψει σε διακοπές ρεύματος, άλλο επίσης και τά 3 ταυτόχρονα.. εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις.

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ