Τζάκι υδραυλικό πέλλετ

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138726 από Φανης
Τζάκι υδραυλικό πέλλετ δημιουργήθηκε από Φανης
ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ ΣΤΟ 59 Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΧΩΡΟΥ ΕΙΝΑΙ 22. Ειναι σωστα ρυθμισμενο;; σε 5 ωρες λειτουργιας μου καταναλωσε 4 15κιλα σακια περιπου, τοσο καταναλωνει;; .πως θα ρυθμισω τον αερα γιατι φυσαει πολυ λιγο;; πως μπαινει στην συντηρηση το μηχανημα,ποιες θερμοκρασιες πρεπει να πιανει; ευχαριστω πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138729 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Τζάκι υδραυλικό πέλλετ
Αν μας πεις τι τζάκι είναι και τι χώρο ζεστένεις με αυτό ίσως βρεθεί κάποιος που το ξέρει για να σε βοηθήσει.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138731 από Φανης
Απαντήθηκε από Φανης στο θέμα Τζάκι υδραυλικό πέλλετ
Το τζακι ειναι ravelli hrv160 και ζεσταινει 110 τ.μ. και ενσ μπόιλερ 160 λιτρα και ειναι λιγο στραγκαλισμενο στο μπόιλερ.στις 5 ωρες μας εκαψε 4 15πεντακιλα πελλετ περιπου.θερμοκρασια νερου 59 και χωρου 22. Δεν ξερω αν ειναι σωστες οι ρυθμισεις και ο ανεμιστηρας που εχει λειτουργει ελαχιστα. Υπαρχει καποιος τροπος να λειτουργησει πιο δυνατα; που θα βρω οδηγιες για να το ρυθμισω να ανοιγει και να κλεινει μονο του; η οθονη εχει μονο ενα κουμπι εναρξης και 2 βελακια τιποτε αλλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138732 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Τζάκι υδραυλικό πέλλετ
Τεραστια κατανάλωση 60κιλα/5ωρες, δηλαδή 12κιλα/ωρα?

Τοσο καιει ο λέβητας μου (που ειναι ονομαστικής Θερμικής ισχύς 25000 Kcal/h) σε 2 ή και σε 1 ημερα και κατι
(οταν εχει κρυο εξω >8 βαθμούς) και με θερμοκρασίες στο σπίτι 22~23 βαθμούς.Μεγίστη κατανάλωση του λεβητα μου ειναι 5-7kgr την ωρα.. εσενα ειναι 12! Ποσες θερμιδες ειναι αυτο το πραγμα?

Εγω πιστευω οτι πρεπει να ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ τον χρονο αναμονής και οχι τον αερα, αλλα πρωτα πρεπει να μας πεις τι τζακι ειναι αυτο,μηπως ειναι υδραυλική (για καλοριφέρ) σόμπα πελλετ?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ