Παραγωγη πελλετ

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143305 από giannhs123
Παραγωγη πελλετ δημιουργήθηκε από giannhs123
το πριονιδη απο τα ξηλουργια κανει για κατασκευη πελλετ με μια πελλετομηχανη?το σουηδικο κανει για πελλετ χωρις προσθετα υλικα η καποια αλλη επεξεργασια?
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giannhs123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143309 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Παραγωγη πελλετ

giannhs123 έγραψε: το πριονιδη απο τα ξηλουργια κανει για κατασκευη πελλετ με μια πελλετομηχανη?το σουηδικο κανει για πελλετ χωρις προσθετα υλικα η καποια αλλη επεξεργασια?

Εχουμε τους πιο ειδικούς εδω. - Χρυσαφης- μαστορας- Κοσμιδης- Αντισακης κλπ.

ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...45&Itemid=144#129896

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...80&Itemid=144#130348

Και κλειστη ομαδα στο φατσοβιβλιο.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143318 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Παραγωγη πελλετ

giannhs123 έγραψε: το πριονιδη απο τα ξηλουργια κανει για κατασκευη πελλετ με μια πελλετομηχανη?το σουηδικο κανει για πελλετ χωρις προσθετα υλικα η καποια αλλη επεξεργασια?

αν εχεις ορεξη για δουλεια και σου αρεση αυτο που παραγης,ναι μπορεις να το κανεις!!!τωρα με μια πρεσσα μονο χωρις κοχλειες και ταινιες ειναι πολλη κουραστικο.προσεχε ομως δεν ειναι η κονομα που ελπιζουν πολλη γιατι ειναι δυσκολο το "ταξιδη" !!αν πιανουν τα χερια και εχεις στο διαθεση για πατεντες-κατασκευες εκει απλουστευωνται τα πραγματα.κωστα τα φορουμ και η κλειστε ομαδες τελιωσαν ,μας της εκλεισαν(χαχαχα κακια)

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143363 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Παραγωγη πελλετ
δεν σκεφτομαι να κονομισω φτιαχνοντας πελλετ με μια πρεσουλα, απλα μου αρεσει η φαση να το φτιαξω και να το καψω για παρτι μου,αλλα μην σκασω και κανενα χιλιαρικο για πρεσες τσαμπα.
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giannhs123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143401 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Παραγωγη πελλετ

giannhs123 έγραψε: δεν σκεφτομαι να κονομισω φτιαχνοντας πελλετ με μια πρεσουλα, απλα μου αρεσει η φαση να το φτιαξω και να το καψω για παρτι μου,αλλα μην σκασω και κανενα χιλιαρικο για πρεσες τσαμπα.

ξεκινα ,εγω ειμαι εδω σε οτι χρειαστης.ναι μπορεις να κανεις πελλετ απο ολα τα ειδη ξυλου αλλα εχουν καποιες ιδιετεροτητες σε καυση (θερμογωνο δυναμη και σταχτη)και προσπαθησε να βρεις μαλακα ξυλα!!!και μακρια απο γεωργικα υπολυματα ειναι μονο για βιομηχανικους λεβητες και μονο!!για μια καλη πρεσσα για καμια 60 με 100 κιλα την ωρα θα χρειαστη να βαλει λιγο βαθεια το χερι στην τσεπη,με 1000 ευρο περνης κατι μικρουλες που ειναι για εκμαθηση και μονο για να παιζης!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143409 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Παραγωγη πελλετ
Γιάννη 123,βαλε στη τσεπη το χιλιαρικο πηγαινε στον Χρυσαφη,βοηθησε τον να βγαλετε μαζι πελλετ να σου φυγει η καψα.
Αγορασε απο αυτον το πελλετ που θα βγει και θα εισαι ευχαριστημενος και εσυ και αυτος.
Αν προσεξες σου απέκλεισε το 80% των ξυλων που εχεις γυρω σου και σκεφτόσουν να χρησιμοποιησεις.
Θα μπεις σε μια διαδικασια που για ατομικη χρηση θα σου στοιχιζει οσο η αγορα πετρελαιου και βάλε.
Δεν ειναι απλα τα πραγματα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ