Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91829 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
χαχαχαχα. :) :) :) θα το κανονισω μαζι του και θα σου πουμε μετά τα αποτελεσματα για το πόσα τρυπανάκια θε έχουμε σπάσει. :) :) :) B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92143 από fillmore
Απαντήθηκε από fillmore στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

ftspetro έγραψε: Στρατή καλησπερα. σ ευχαριστω πολύ για την πληροφορια. αυτη την εβδομαδα θα ειμαι Αθηνα. ελπιζω από την άλλη βδομαδα να κανω την προσπαθεια και θα σου πω τι αποτελεσμα εχω. για τον θρυματιστη GTS 1300 απο τον Πειραια, η τιμη αυξήθηκε επιπλέον 200 ευρω, δηλαδη σημερινη τιμη 2600 ευρω. τα μαχαιρια που με ρωτησες απ οτι μου ειπαν κανουν περιπου 90 ευρω, αλλά προς το παρόν ακομα δεν μπορουν να μου διευκρινήσουν αν ειναι το ζευγάρι ή το ένα μαχαίρι. εκτιμω πως θα ειναι για το καθε ενα.



!!!!!!........μου φαίνεται πως λένε ότι θέλουν!!!...εμένα μου είπαν ότι τα μαχαίρια έχουν 60 ευρώ αλλά δεν διευκρίνισαν αν η τιμή αφορά ζευγάρι ή μονάδα!!!!.... :angry: :angry: :angry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93669 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
βιομαζιστη (Κωστα) και Στρατη τελικα το πειραμα με την τροποποιηση του θρυματιστη μου προς το παρον απετυχε. πηρα κοσκινο με τρυπα 10 mm αλλα το μηχανημα που εχω εγω, φαινεται πως θελει και άλλη τροποποιηση. θα βαλω φωτογραφια αυριο για να καταλαβετε τι εχω κανει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93686 από Βιομαζιστής

ftspetro έγραψε: βιομαζιστη (Κωστα) και Στρατη τελικα το πειραμα με την τροποποιηση του θρυματιστη μου προς το παρον απετυχε. πηρα κοσκινο με τρυπα 10 mm αλλα το μηχανημα που εχω εγω, φαινεται πως θελει και άλλη τροποποιηση. θα βαλω φωτογραφια αυριο για να καταλαβετε τι εχω κανει






Σου θυμίζει τίποτα αυτό;















www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...id=53&limitstart=300

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93688 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
Κώστα καλημερα. την λαμαρινα την πηρα με ετοιμες τρυπες 10mm γιατι την βρηκα ρετάλι. απλα τωρα ψαχνω να βρω τον τροπο πως θα φτιάξω κατι σχετικο και παραπλήσιο με τον δικο σου σφυρομυλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93800 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
Κώστα και Στρατή καλησπερα.σας παρουσιαζω δυο φωτογραφιες απο τον θρυματιστη μου που σκεφτομαι να του κανω τροποποιηση μπας και φτιάξω τελικά πριονιδι. στην πρωτη φωτο φαινεται ο περιστρεφόμενος δίσκος με τα μαχαίρια και τα δυο κομμάτια κόσκινου που έχω προσθέσει, που όμως δεν φαινεται να αποδίδει. στην δεύτερη εχω βγαλει τον δισκο και σκεφτομαι μηπως θα μπορούσα να προσθεσω κατι σαν τα μαχαίρια που εχει ο σφυρόμυλος του Κωστα. πιστεύετε πως θα μπορουσα να κανω κατι τετοιο και αν ναι που θα βρω τετοια μαχαιρια? επισης αν δεν ταιριάζουν για να τα πάρω έτοιμα, μήπως θα μπορουσα να φτιαξω τετοια μαχαιρια σε μηχανουργειο? απο την πειρα σας πιστεύετε πως θα άξιζε να προσπαθησω να κανω την πατέντα αξιοποιόντας το μοτερ του θρυματιστή μου ή θα πρέπει να αγοράσω για μικρή παραγωγή σφυρόμυλο σαν του Κωστα? επισης αν δεν μπορεσω να στειλω τις δυο φωτο γιατι ειναι με μεγαλη αναλυση θυμίστε μου πως κατεβάζω την ανάλυση των φωτογραφιων που θελω να στειλω? ευχαριστω.



Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.159 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ