Παραγωγή μπριγκέττας

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11639 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

mastoras έγραψε: Καλή η πρέσα.....ωραία πρέσα ......Ελληνική πρέσα ......για παραγωγή και ιδιόχρηση.

Η μηχανή αυτή βγάζει 500κιλα την ώρα, έχει 15ιππών κινητήρα και 260cm μήτρα.....μεγάλη για εμάς. :)

Βγάζει όμως ο κατασκευαστής και μικρότερες με 10 ίππων μοτέρ, τριφασικά και ακόμα μικρότερες με 120cm μήτρα με μονοφασικό μοτέρ.

Τιμή θα μάθουμε σύντομα......εεεεεε ρε γλέντια και να μας συμφέρει :woohoo: :woohoo:


500 κιλα σε ξυλο? πολυ καλη αποδοση! φενεται οτι εχει μεγαλη μητρα! που βρισκεται η βιοτεχνια που τις βγαζει?
αυτος μαλον αγοραζει απο κινα και συναρμολογη.αλλα γιατι εφτιαξε το μηχανημα ετσι? η σχεδιαση που εχουν τα κινεζικα δεν ειναι ασχημη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11641 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

Δεν γνωριζω ποτε θα βρω χρονο να παμε για πειραμα. Θα σε ειδοποιησω 1-2 μερες πριν.


απο που εισαι? και που εχεις υποψιν σου καποιον που μπορουμε να δοκιμασουμε...?
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ^silent_power^.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11645 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Λοιπόν, σχετικά με τα σχέδια που μας έδωσε το μέλος γιάννης:
Πήγα σε τρία διαφορετικά μηχανουργεία στον Πειραιά.
Και οι τρεις μου είπαν ότι δεν γίνεται να κατασκευαστεί από ένα απλό μηχανουργείο ο κοχλίας και η μήτρα συμπίεσης...

Θα δοκιμάσω σε CNC τόρνους και φρεζότορνους τώρα...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11670 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Παντος πρεπει να τα κανουμε ολοι στης ιδιες διααστασεις ωστε να μας βγαλει παραπανο κοματια και να εχουν χαμηλοτερο κοστος.

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11676 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

androutso έγραψε: Παντος πρεπει να τα κανουμε ολοι στης ιδιες διααστασεις ωστε να μας βγαλει παραπανο κοματια και να εχουν χαμηλοτερο κοστος.


Έχεις απόλυτο δίκιο...
Όμως εάν τον ξανασχεδιάσω από την αρχή, μπορεί να κάνω κάποιες αλλαγές - ακόμα και οι ίδιοι έχουν διαφορετικό σχέδιο στα χαρτιά, διαφορετικό στις φωτογραφίες!!!

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11763 από AMBIENTES
Απαντήθηκε από AMBIENTES στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Σημερα ρώτησα φίλο που δουλεύει σε εργοστάσιο παραγωγής σιλο,κοχλίες μεταφοράς κ.α.,για τον κοχλία που ενδιαφερόμαστε (χωρίς να έχω ακόμα τις ακριβείς διαστάσεις , περιμένω ακόμα το dvd )δείχνοντας του φωτογραφίες απο το διαδίκτιο απο κινέζικα μηχανήματα και μου είπε πως κατά 90% και οι κοχλίες αλλα και οι μήτρες είναι χυτές.Τέλος μου είπε μόλις θα έχω τις διαστάσεις να του τις δώσω να μου φτιάξει εναν κοχλία με μασίφ ατσάλι ο άξονας και τα πτερύγια από 4-6 χιλιοστά κολημένα με αργκόν στον άξονα.Το μόνο αρνητικό σε αυτό είναι οτι δεν μπορεί να μας κάνει κάτω απο 10 εκατοστά σύνολο άξονα και πτερύγια μαζί,και το μάκρος όχι κάτω από 40 εκατοστά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ