Εργοστάσιο pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43875 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Εργοστάσιο pellet
greenpower
Το ότι ήδη υπάρχει άνθρωπος που το εργοστάσιο του κοστίζει κάτω από 200.000 ευρώ και αυτή τη στιγμή λειτουργεί με 500 κιλά την ώρα με ποιότητα DIN Α1, σου λέει κάτι;;;
Μήπως θέλεις και το τηλέφωνο του να τον ρωτήσεις πως τα κατάφερε;
Μήπως θέλεις και βίντεο να το δεις;

Το ότι εσείς πουλάτε πανάκριβα μηχανήματα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν αυτοί που έχουν βρει τρόπους να τα παρακάμψουν...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43887 από greenpower
Απαντήθηκε από greenpower στο θέμα Εργοστάσιο pellet
καλημερα

για πες μου λιγο το εργοστασιο αυτο και επισης θελω να μου πεις με τι μηχανηματα το εφτιαξε με αυτο το κοστος με κινεζικες αηδιες?

Δεν εκπροσωπω καμια εταιρια απλα αν δεις τον τιμοκατολογο της kahl, la meccanica, general dies, cpm νομιζω οτι θα καταλαβεις..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43888 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα Εργοστάσιο pellet
εγω θα ηθελα να δω το βιντεο παντως!

παντςω σε γενικες γραμμες επειδη το πελλετ στην κρητη ειναι εξωγηινο προιον

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙςΝ ΝΑ ΚΑΨΕΙς ΑΓΡΟ ΠΕΛΛΕΤ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΣΤΙΚΟ ΙΣΤΟ !(ηρακλειο,ρεθεμνο,χανια,ιεραπετρα)

το ντουμανι και η βρωμα δεν περιγραφεται,ουτε πυρηνα μπορεις να αποθηκευσεις στο σπιτι σου

ουτε πελλετα απο καλαδεματα ,αγορασα ενα τσουβαλι και μου παραπονεθηκαν την ιδια μερα .!

επισης η μαυριλα θα κανει καταγγελια η καταγγελια θα φερει πολεοδομια και υγειονομικο

και θα πρεπει στην δευτερη καταγγελια που θα γινει να σβυσσεις το μηχανημα μια για παντα !

εκτος αν εχει καταφερει να μην μυριζει (πετας το αγκρο και παιρνει πελλετ ξυλλου )

υπαρχει ξεραμενο αοσμο πυρηνοξυλο στα 200 ευρω ο τονος απο μεγαλο εργοστασιο του

νησιου

ειναι αοσμο και σακιασμενο σε 20αρι τσουβαλι ...αυτα απο την Κρητη

δεν το εχω δοκιμασει καθςω δεν εχω τετοιο μηχανημα .

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ACIDBLACK.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43896 από kritikos
Απαντήθηκε από kritikos στο θέμα Εργοστάσιο pellet
acidblack ... μάλλον έχεις πέσει σε δύσκολους γειτόνους ή είσαι σε πικνοκατοικιμένη περιοχή ... τόσα τζάκια υπάρχουν και δεν ενοχλούν ... το αγροπελλετ θα ενοχλήσει;; ...

οαννησεα ... σίγουρα μπορείς να παρακάμψεις τις ακριβές εταιρίες ... όμως θέλει πολύ προσοχή και ευρηματικότητα και εγώ προσωπικά είμαι υπέρ (και αυτό είναι και ένα θετικό του φόρουμ)

θέλω να προσθέσω ότι εδώ στην Κρήτη έχουμε αύθονο υλικό για αγροπέλλετ το οποίο μπορεί να αντικαταστήσει την καύση ξύλων που είναι σε έλειψη ... εργοστάσιο για Α πελλετ δεν χωρεί καθώς δεν υπάρχει το υλικό ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43898 από greenpower
Απαντήθηκε από greenpower στο θέμα Εργοστάσιο pellet
συμφνωνω απολυτα οταν προκειται για σπιτι και ειδικα οταν ειναι σε καποιο αστικο κεντρο τοτε σιγορα υπαρχει προβλημα με τον καπνο. Το μονο που αποδιδει χωρις προβλημα ειναι το πελλετ απο καλη ποιοτητα καθαρισμενο απο το εξωτερικο περιβλημα του δεντρου και φτιαγμενο ετσι ωστε να εχει σωστη δομη για να μπορεσει να μεινει ο καθενας ευχαριστημενος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43927 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Εργοστάσιο pellet
Γιατί να δω τις πιο ακριβές;
Οι Κινέζοι κάνουν βήματα μπροστά - ύστερα εάν υπήρχε πρόβλημα με τις κινέζικες δεν θα έφερναν όλοι οι "αντιπρόσωποι" στην Ελλάδα κινέζικα μηχανήματα για παραγωγή ζωοτροφών ώστε να τα πουλήσουν σαν μηχανήματα για πέλετ...





Επειδή τον ξέρω τον άνθρωπο, ξέρω ότι η μηχανή είναι της Gemco.
Και η Gemco είναι ίσως η καλύτερη κινέζικη εταιρεία.
Μήπως και το εργοστάσιο στην Τρίπολη, Gemco δεν έχει;;;;;;;;;

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙςΝ ΝΑ ΚΑΨΕΙς ΑΓΡΟ ΠΕΛΛΕΤ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΣΤΙΚΟ ΙΣΤΟ !(ηρακλειο,ρεθεμνο,χανια,ιεραπετρα)

Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.
Το αγροπέλετ δεν έχει περισσότερο καπνό ή μυρωδιά από ένα π.χ. τζάκι. Λιγότερο καπνό και στάχτη έχει, λόγω του ότι έχει και πολύ λιγότερη υγρασία και πολύ καλύτερη καύση...
Θα έλεγα ότι μάλλον είναι ύποπτο το όλο συμβάν...
Το έχεις μυρίσει εσύ ο ίδιος ή το έχεις ακούσει από κάποιον άλλον;

Και κάτι άλλο: εάν εγώ πουλήσω τα κλαδέματα σαν μπριγκέτες για καύση σε ενεργειακό τζάκι, πάλι θα παραπονεθούν οι γείτονες;;;

υπαρχει ξεραμενο αοσμο πυρηνοξυλο στα 200 ευρω ο τονος απο μεγαλο εργοστασιο του

Ξεραμένο άοσμο πυρηνόξυλο δεν υπάρχει... Δεν γίνεται!!!!
Γιατί πολύ απλά ο σπόρος μυρίζει όταν καίγεται, ακόμα και όταν έχει υγρασία 0%!!!
Άρα και πάλι κάτι βρωμάει στη νήσο της Κρήτης...
.

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ