Προτάσεις για λύση

Περισσότερα
3 Χρόνια 5 Μήνες πριν #171029 από KGeorge
Απαντήθηκε από KGeorge στο θέμα Προτάσεις για λύση
σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
λοιπόν απο την εγκατάσταση είχαμε την κουβέντα για τις περσίδες με τον μάστορη αλλά- ως συνήθως- φτάνουνε,φτάνουνε :-(. στην τοποθέτηση λοιπόν είχε 1 Χ 20Χ15 κάτω και πάνω 1 Χ 70Χ15 πάνω. μολις λοιπόν βρήκα το manual (Faistos) έπρεπε αναγκαστικά να ανοίξω ό,τι μπορούσα οπότε πλέον έχω 2 Χ 30Χ15 κάτω και 1 Χ 70Χ15 και 2 Χ 50Χ15 πάνω. αυτά δίνουν περίπου 900 κάτω και 2500+ πάνω. τώρα στα φάτσα δεν υπαρχουν πολλές δυνατότητες μιας και το τζάκι μπήκε σε ήδη υπάρχον και γύρω απο την εστία έχει διακοσμητικο τούβλο και μάρμαρο, ενώ ο θάλαμος είνα χτισμένο τούβλο. αυτό δίνει γύρω απο την κορνίζα ένα κενό γύρω στον πόντο το οποίο ανοίγει προς τα πίσω. βάζοντας προχειρα τώρα ένα ανεμιστηράκι μπάνιου θα περάσουν πεισσότερα κυβικά βεβιασμένα οπότε θα πέσει κιάλλο η θερμικρασία, ΑΛΛΑ οι είσοδοι είνα στην πίσω μεριά που υπάρχει χωρος ενώ 0νομίζω οι μεγαλύτερες θερμοκρασίες είνα στην μπροστά μερια της εστίας που είνα ποιό στενά και δεν μπορώ να εκβιάσω αέρα. Κατεβάζοντας το κινητό και γράφοντας βίντο γι να δώ τί γίνετε μέσα στο θάλαμο εκτός απο τις αλουμινοταινίες που έχουν καεί (οι κόλλες) δεν ακουμπάει κάτι άλλο. με το άναμα τώρα και μόλις "φορτώσουν" τα μαντέμια πρέπει να το κρατ'αω με μισή gruneholz και τον αέρα σχεδόν κλειστό γιατί "φε'υγουν " οι θερμοκρασ'ιες και μυρίζει. όπως ε'ιπε και ο Faistos είναι τζακάρα μιας και τα δικά μου 88τμ τα έχει άνετα και δνε έιναι και ενιαια έχει διαδρόμους στροφες κτλ, αλλά παρόλαυτα και την μυρωδιά τα έχει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171079 από faistos
Απαντήθηκε από faistos στο θέμα Προτάσεις για λύση
Μηπως μπορεις να διευκρινησεις που βρισκονται αυτες οι αλουμινοταινιες? Οσον αφορα τις θερμοκρασιες οι υψηλοτερες βρισκονται στο πανω μερος του τζακιου μετα στο πισω μερος μετα στα πλαινα και οι λιγοτερες στο κατω μερος της εστιας. Το τζακι μου μπορεις να το δεις στην ενοτητα ενεργειακα τζακια σελιδα 1013

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ