Τεχνικος για ελεγχος εγκαταστασης κασσετας

Περισσότερα
3 Χρόνια 7 Μήνες πριν #170643 από harisf
θα ηθελα να ρωτησω, αν ξερει καποιος να μου προτινει ενα καλο τεχνικο για ελεγχο μια κασσετας και πιθανες διορθωτικες αλλαγες που θα πρεπει να γινουν.

Η περιοχη μου ειναι Αγιος Νικολαος κρητης

Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 7 Μήνες πριν #170649 από harisf
Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο ήρθαν 2 τεχνικοί που έμαθα ότι ληταν πιστοποιημένοι για τοποθέτηση ενεργιακών τζακιών και έκαναν μια επισκόπηση.1200ευρώ ο ενας 13οο ευρώ ο αλλος δηλ οκ αστο πιο καλά να το βλέπω έτσι!Νομίζω υπερβολικά πολλά χρήματα.

harisf έγραψε: θα ηθελα να ρωτησω, αν ξερει καποιος να μου προτινει ενα καλο τεχνικο για ελεγχο μια κασσετας και πιθανες διορθωτικες αλλαγες που θα πρεπει να γινουν.

Η περιοχη μου ειναι Αγιος Νικολαος κρητης

Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 6 Μήνες πριν #170650 από jnet
Θα ελεγα να ψάξεις λίγο ακόμη μηπως βρείς πιο οικονομικό. Σου είπαν στο κοστολόγιο πόσα είναι υλικά και πόσα εργασία?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 6 Μήνες πριν #170653 από harisf
Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου. Η προσφορά. Με τα 1300 ευρώ είναι 300 ευρώ εργασία και όλα τα άλλα υλικά που αφορούν το φτιάξιμο του θερμοθάλαμου, καμιναδες,απο πιθανές διορθωσεις μέχρι και μόνωση της

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 6 Μήνες πριν #170655 από dimlyk
γιατι δεν μας λες το προβλημα?
ισως να ανεβαζες και καμμια φωτο
και τι διορθωτικες κινησεις σου προτεινανε
τετοιες πιστοποιησεις επισημα δεν υπαρχουν :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 6 Μήνες πριν #170658 από harisf
Λοιπον η κασσετα ειναι η salgoueda gv700.
Τοποθετηθηκε και η καμιναδα της που ειναι φ200και μονης ραφης περασε μεσα απο απο την καμιναδα φ250 που ειχε το παλιο τζακι.
Η φουσκα ειναι απο γυψοσανιδα οχι πυραντοχη και χωρις θερμοθαλαμο μεσα
Στην φουσκα πανω κουμπωσαν 2 εξοδοι φ125 για το βεβιασμενο αερα που βγαινει απο την κασσετα.
Στην πανω μερια της φουσκας υπαρχει μια περσιδα 30 επι 30 ελευθερης ροης για το ζεστο αερα που υπαρχει μεσα στο τζακι και στην κατω μερια του τζακιου 2 περσιδες αριστερα και δεξια που τραβανε αερα απο το σπιτι μεσα και τον βαζουν στην φουσκα.
Στην πλατη του τζακιου ειναι μια εισοδος εξωτερικου αερα αλλα μπαινει ελευθερα μεσα στην φουσκα,δεν μπορουσαν να περασουν τον αερα απο κατω και να φτασει στο συρταρι της σταχτης μιας και δεν υπηρχε το περιθωριο αλλα ουτε η κασσετα εχει εισοδο ωστε να κουμπωνει απο κατω.
Μεσα στην φουσκα και στην πλατη του τοιχου εβαλαν πετρομβαβακα χαλι που νομιζω δεν εναι και οτι πιο καλο.
Παταρακι δεν εχει γινει.
Η γυψοσανιδα στις πλαινες ραφες εχει ραγισει και απο ξεκινησα να ψαχνω να μπω σε διαδιακσια γιανα την φτιαξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ