Χαμηλή απόδοση (?)

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170463 από Komfoukios
Χαμηλή απόδοση (?) δημιουργήθηκε από Komfoukios
Γειά σας νέος εδώ

Από τότε που έβαλα μπρος το τζάκι μπήκα εδώ και άρχισα να διαβάζω γιατί νιώθω ότι δεν αποδίδει το τζάκι.ειναι της Richard le droff 700 FV 8KW.
Είναι με βεντιλατερ με 3 διακόπτες (I-0-II).Στο I δεν λειτουργεί καθόλου γιατί μου είπε ο μάστορας είναι αυτόματο στον 1ο διακόπτη το μοτέρ και ανοίγει μόνο σε υπερβολικά υψηλές θερμοκρασίες οπότε ουσιαστικά δε θα σου ανοίγει μου λέει.Οποτε λέει μετά από κάνα 20λεπτο που καίει βάζε το στον II.Οποτε ουσιαστικά έχει 1 διακόπτη.Εμενα όμως μου τη δίνει και ο θόρυβος και ότι πρέπει εγώ να κάνω αυτή τη δουλειά (οκ αν έκαιγε το σπίτι θα το κάνα) και ότι δεν έχει και τρελή διαφορά
Δε ξέρω τι παίζει αλλά για 2300€ πιστεύω ότι κάτι δε πάει καλά με την απόδοση.
Εντωμεταξυ το χε βάλει χωρίς περσίδες και του λέω θέλω και τις περσίδες ωω μου λέει το ξέχασα και μου τις έβαλε μετά.Δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.Οκ οι περσίδες βγάζουν κάτι αλλά μιλάμε σε απόσταση μισό μέτρο να ζεσταίνεσαι λίγο

ΥΓ:Έλειπα και η γυναίκα μου επέλεξε τον μάστορα και να βάλει μοτέρ αλλιώς εγώ δε παίζει να έβαζα.Παιζει να μπορέσει να γίνει μετατροπή να έχω και την επιλογή της φυσικής ροής?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170464 από Komfoukios
Απαντήθηκε από Komfoukios στο θέμα Χαμηλή απόδοση (?)

Φωτό
Συνημμένα:
Last edit: 3 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Komfoukios.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170468 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Χαμηλή απόδοση (?)
φυσικη ροη απο την στιγμη που εχεις ανεμιστηρα χρειαζεσαι μονο για να παρεις το κατι τις παραπανω απο τον θερμοθαλαμο που θα πρεπει να δημιουργησεις
πρωτα ομως θα πρεπει να διαβασεις καλα το μανιουαλ του τζακιου να δεις αν μπορει να λειτουργησει μονο με φυσικη ροη αλλα κυριων αν η εγκατασταση εγινε οπως προβλεπει ο κατασκευστης οπως αερας για καυση και ανακυκλοφορια και διατομες αεραγωγων και περσιδων κλπ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170472 από Komfoukios
Απαντήθηκε από Komfoukios στο θέμα Χαμηλή απόδοση (?)
Το κατέβασα το manual αλλά είναι στα γαλλικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170477 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Χαμηλή απόδοση (?)
γι αυτο υπαρχει και ο μεταφραστης της google
ο πολυς ζεστος αερας βγαινει πανω απο την πορτα του τζακιου κι οχι απο τις περσιδες
το θεμα ειναι απο που παιρνει αερα για την καυση αν εχει κανει καμμια τρυπα πισω η κατω απ το τζακι με σωληνα να παιρνει αερα απ το εξωτερικο περιβαλλον αν δεις τις εικονες στο μανιουαλ και χωρις μεταφραση ειναι αρκετα κατατοπιστικο
αν δεν εχει κανει συνδεση με εξωτερικο αερα τοτε αφ ενος δεν λειτουργει σωστα αν δεν εχεις κανα παραθυρο μισανοιχτο αφετερου μαλλον ρουφαει και ενα μερος απο τον ζεστο αερα που βγαζει για καυση


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170479 από Komfoukios
Απαντήθηκε από Komfoukios στο θέμα Χαμηλή απόδοση (?)
Πάντως από έξω έχει τρύπα πίσω απτό τζάκι.Εχθες που είχα κλείσει τη θέρμανση στα άλλα δωμάτια είχε 19 και στο σαλόνι 21-22 βαθμούς μετά από κάνα 2ωρο που είχε πάρει καλά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ