Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162528 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

dimlyk έγραψε: σου ξαναπα οτι εδω μεσα δεν εχουμε ξανασυναντησει τετοια περιπτωση ...πιθανοτατα εχεις δικιο με την κολλα...τα αδρανη γενικα δεν μυριζουν ...οι κολλεσ ομως περιεχουν και ρητινες κλπ προσθετα ...το υτονγκ ντυνεται με αλουμινιο (η ισως τιποτα) ...ας ελπισουμε οτι μετα απο καποιο διαστημα θα ξεραθουν τα παντα και θα σταματησει αν και φοβαμαι οτι μολις παραξεραθουν θ αρχισουν αλλα θεματακια

Αγιος ο Θεος ,γιαυτο το λογο σε προηγουμενο ποστ του ειπα να το καψει καλα οχι με τρεις μπριγκετες και δυο ξυλα αλλα με 50-60 κιλα ξερα για ωρες και οτι ειναι να καει να καει ,υποτιθετε οτι οσο δυνατα και να το καψεις δομικα δεν θα εχεις καμια επιπτωση στο τζακι ουτε τα αδρανη θα παρουν φωτια εκτος και αν εχει περιορισμους ο κατασκευαστης που δεν το νομιζω.
Ακη ειμαι της αποψης οτι δεν το εχεις καψει οσο δυνατα χρειαζετε ρωτα τον κατασκευαστη και αν σου δωσει το οκ μην το λυπηθεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162541 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Re:Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

akisstam έγραψε:

Fokion έγραψε:

akisstam έγραψε: γιατι πραγματικα εχω απογοητευτει πληρως και οποιον ακουω να σκεφτεται για ενεργειακο θα τον αποτρεπω πληρως


Επειδη τωρα ειπες βαρια κουβεντα επετρεψε μου να πω οτι επειδη μαλλον επεσες σε παπαρα μαστορα δε σου φταιει το ενεργειακο τζακι.
Μονο και μονο απο εδω μεσα ξέρουμε 10αδες που οχι μονο λειτουργησαν σωστα αλλα και "υπερ-αποδοσαν"....

Απο οτι δειχνει επεσες θυμα της ασχετοσύνης αλλα και παραλληλα ξερολιασης του .... μαστορα.
Ψαξε βρες τι υλικά χρησιμοποιήθηκαν που ΔΕΝ ειναι "πυραντοχα"
ο ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω ξερόλας δεν ακολουθησε προφανως τις προδιαγραφές ή εστω την κοινη λογική....

Καλα για να τελειωνουμε εδω μεσα ο αρχιμαστορας που ακολουθειτε με κλειστα τα ματια μου ειπε μετα απο ολα τα υλικα που ελεγα πως εχω βαλει, πως βρομαει η κοκκινη η σιλικονη και δεν θα σταματησει να μου μυριζει αν δεν την βγαλω...ε την εβγαλα και παλι τα ιδια ηταν... Τωρα οσο θελει ο καθενας χρυσωνει και το χαπι στον εαυτο του και οτι θελει πιστευει...αντε καλη μερα μας!

Καλό είναι να υπάρχει και λίγος σεβασμός εδώ μέσα για τα άτομα που Χρόνια τώρα έχουν βοηθήσει πολύ κόσμο και με τις γνώσεις τους και πρακτικά με το εμπόρευμα τους,ειδικά σε περιόδους κρίσης όπως τώρα.Εγω Αυτό που βλέπω είναι πως προσπαθούν να σε βοηθήσουν Όσο μπορούν τα παιδιά παρόλο που είναι δύσκολο γιατί απλά κάνεις μας δεν είναι Εκεί για να καταλάβουμε για τι μυρωδιά μιλάμε.
Κάψε τον τοίχο με ένα αναπτήρα..κάτι,και αν η οσμή που βγαίνει είναι αυτή που σε ενοχλεί,τότε ναι με μόνωση του τοίχου θα εξαφανιστεί.
Το σχόλιό σου παραπάνω ειναι το λιγότερο άστοχο...
Φιλικα.
Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162543 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2
O GGEOR7777 εγραψε κατι πολυ σωστο,να ανεβασεις θερμοκρασια στα "υποπτα" υλικα ,δεν μπορεις με αναπτηρα βεβαια ουτε με καμινετο ειναι σωστο ,μπορεις ομως με θερμοπιστολο που φτανει 500 κελσιου και να εντοπισεις την πηγη των οσμων.Μετα οι ενεργειες θα ειναι πιο στοχευμενες. για τη λυση του προβληματος τοσα εκανες μην παει στραφι το ριμαδι. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162578 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2
Αν νομίζεις ότι με τις απαντήσεις μας σε δουλεύουμε και σε βάζουμε να κάνεις πρόσθετες δουλειές, σταμάτα να κάνεις ερωτήσεις και βρες μόνος σου την άκρη. Είναι τόσο απλό!
Το να προσβάλλεις όμως αυτούς που προσπαθούν να σε βοηθήσουν δεν είναι και πολύ συνετό.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162584 από akisstam
Απαντήθηκε από akisstam στο θέμα Re:Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

Stavrax έγραψε: Αν νομίζεις ότι με τις απαντήσεις μας σε δουλεύουμε και σε βάζουμε να κάνεις πρόσθετες δουλειές, σταμάτα να κάνεις ερωτήσεις και βρες μόνος σου την άκρη. Είναι τόσο απλό!
Το να προσβάλλεις όμως αυτούς που προσπαθούν να σε βοηθήσουν δεν είναι και πολύ συνετό.

Δεν προσβαλα κανεναν

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162587 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

akisstam έγραψε:

Fokion έγραψε:

akisstam έγραψε: γιατι πραγματικα εχω απογοητευτει πληρως και οποιον ακουω να σκεφτεται για ενεργειακο θα τον αποτρεπω πληρως


Επειδη τωρα ειπες βαρια κουβεντα επετρεψε μου να πω οτι επειδη μαλλον επεσες σε παπαρα μαστορα δε σου φταιει το ενεργειακο τζακι.
Μονο και μονο απο εδω μεσα ξέρουμε 10αδες που οχι μονο λειτουργησαν σωστα αλλα και "υπερ-αποδοσαν"....

Απο οτι δειχνει επεσες θυμα της ασχετοσύνης αλλα και παραλληλα ξερολιασης του .... μαστορα.
Ψαξε βρες τι υλικά χρησιμοποιήθηκαν που ΔΕΝ ειναι "πυραντοχα"
ο ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω ξερόλας δεν ακολουθησε προφανως τις προδιαγραφές ή εστω την κοινη λογική....

Καλα για να τελειωνουμε εδω μεσα ο αρχιμαστορας που ακολουθειτε με κλειστα τα ματια μου ειπε μετα απο ολα τα υλικα που ελεγα πως εχω βαλει, πως βρομαει η κοκκινη η σιλικονη και δεν θα σταματησει να μου μυριζει αν δεν την βγαλω...ε την εβγαλα και παλι τα ιδια ηταν... Τωρα οσο θελει ο καθενας χρυσωνει και το χαπι στον εαυτο του και οτι θελει πιστευει...αντε καλη μερα μας!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για να καταλάβω ο αρχιμάστορας που ακολουθούν τυφλά είμαι εγώ ??Μάλλον υποθέτω !!ευχαριστώ λοιπόν για το χαρακτηρισμό με κολακεύει μιας και λες οτι δεν το είπες για να προσβάλλεις κανένα :P !Πάμε να κάνουμε λοιπόν μια ανάλυση της απάντησης μου και το τι έχει γίνει στο θερμοθάλαμο σου .
1)σου είπα ότι η σιλικόνη που σου έβαλαν ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να μπει σε θερμοθάλαμο .πάρε λοιπόν ενα μπουκαλάκι κόκκινης σιλικόνης και διάβασε τα χαρακτηριστικά να πάρεις μόνος σου τις απαντήσεις .
2)Διάβασες πουθενά να λέει κάποια εταιρία ότι επιτρέπεται να βάζεις υτονγκ και κόλλα πλακιδίων σε θερμοκρασίες 350-400 βαθμών ?σίγουρα όχι .σου έδωσε επιλογή ο μάστορας σου αν θα βάλει πυριτικό ή υτονγκ στο θερμοθάλαμο και επέλεξες υτονγκ ευθύνεσαι εσύ .
3) Το τζάκι δεν μυρίζει επειδή το καις πολύ .
4) τι έχει συμβεί και σου μυρίζει ακόμα δεν μπορεί κανένας να ξέρει με τόσα υλικά .το ποιο πιθανό αν αισθάνεσαι οτι μειώθηκε η μυρωδιά είναι η κόλλα που καιγόταν να έχει εισχωρήσει στο πυριτικό ασβέστιο και στην κόλλα πλακιδίων ή δεν καθαρίσατε καλά τις σιλικόνες απο το ίνοξ
5)Μια ερώτηση για να δώσεις στον εαυτό σου την απάντηση και όχι σε εμένα.Με λένε Φιλιππακόπουλο Δημήτρη έχω μπει εδώ και 5-6 χρόνια στο φόρουμ επώνυμα και όχι κριμένος πίσω απο ενα nick, έχω αναρτήσει 991 μηνύματα και λες ότι με ακολουθούν τυφλά σε αυτά που τους λέω (μάλλον διάβασες πολλά ποστ μου μέχρι να το κρίνεις αυτό).είδες πουθενά σε ότι διάβασες μέχρι σήμερα με επιχειρήματα να με αμφισβητεί κάποιος ή να με κρίνει για λάθος απάντηση ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ