Πρόβλημα στο βεντιλατέρ

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79004 από ragavelas
Απαντήθηκε από ragavelas στο θέμα Πρόβλημα στο βεντιλατέρ
Μίλησα με με το μαγαζί από όπου αγόρασα το θερμοστάτη. Ο ίδιος μίλησε μα κάποιον τεχνικό και μου είπε ότι σύμφωνα με τον τεχνικό έχουν πειραχτεί οι ρυθμίσεις (πως δεν ξέρω, ίσως λόγω διακοπής ρεύματος...).

Μου είπε να κάνω τις εξής ρυθμίσεις:
Ταχύτητα Βεντιλατέρ (Για Ρ01) στο 30
Ταχύτητα Βεντιλατέρ (Για Ρ09) στο 90
(ενώ οι ρυθμίσεις του εργοστασίου είναι στο 10 και 90 αντίστοιχα).

Δεν μου φαίνεται και πολύ λογικό πάντως να φταίει αυτό δεδομένου ότι οι υπόλοιπες ρυθμίσεις δεν πειράχτηκαν παρά τη διακοπή ρεύματος. Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79028 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Πρόβλημα στο βεντιλατέρ
Αν πειραχτηκαν οι ρυθμισεις τοτε στην χειροκινητη λειτουργια θα δουλευει κανονικα. Μακαρι να ειναι αυτο. Επισης.. δες στην χειροκινητη μεχρι ποιο ποσοστο ανεβαζει στροφες πραγματικα και αυτο ορισε το στην αυτοματη σαν μεγιστο ωστε να εχεις σωστη διαβαθμιση. Απο το 6-7 εως το 9-10 συνηθως δεν εχουν μεταβολη στις στροφες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79032 από ragavelas
Απαντήθηκε από ragavelas στο θέμα Πρόβλημα στο βεντιλατέρ
Eite στο αυτόματο είτε στο μάνουαλ είτε στο αναλογικό το ίδιο κάνει. Απο το 5 και πάνω. Για αυτό και δεν μου φαίνεται λογικό αυτό που μου είπαν τηλεφωνικώς. Σε καμιά ώρα που θα είμαι σπίτι θα δοκιμάσω αν και μάλλον πως δεν θα κάνω χαΐρι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79056 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Πρόβλημα στο βεντιλατέρ

ragavelas έγραψε: Eite στο αυτόματο είτε στο μάνουαλ είτε στο αναλογικό το ίδιο κάνει. Απο το 5 και πάνω. Για αυτό και δεν μου φαίνεται λογικό αυτό που μου είπαν τηλεφωνικώς. Σε καμιά ώρα που θα είμαι σπίτι θα δοκιμάσω αν και μάλλον πως δεν θα κάνω χαΐρι...


Είσαι στα όρια της ισχύος του μοτέρ και το τραντζίστορ εξόδου άρχισε να ζορίζεται. Ζήτα να στο αλλάξουν με τον FC810 υψηλής ισχύος, έχει δυνατότητα για έξοδο μέχρι 350W.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79109 από ragavelas
Απαντήθηκε από ragavelas στο θέμα Πρόβλημα στο βεντιλατέρ
Molis twra δοκιμασα το βεντιλατερ στην πρίζα. Τις ίδιες διακοπές κάνει. Από ότι φαίνεται το πρόβλημα το έχει το βεντιλατέρ. Θα ήθελα να δοκιμάσω όμως το κοντρολερ καλου κακου με κάνα άλλο μοτερ. Το θέμα ειναι πως να το δοκιμάσω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79121 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Πρόβλημα στο βεντιλατέρ

ragavelas έγραψε: Molis twra δοκιμασα το βεντιλατερ στην πρίζα. Τις ίδιες διακοπές κάνει. Από ότι φαίνεται το πρόβλημα το έχει το βεντιλατέρ. Θα ήθελα να δοκιμάσω όμως το κοντρολερ καλου κακου με κάνα άλλο μοτερ. Το θέμα ειναι πως να το δοκιμάσω;


δεν του δινεις καμμια "σφαλιαρα"?
δεν κανει κανα θορυβο? σα να φρεναρει η να βρισκει καπου ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ