Εξωτερικός αέρας καυσης

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172027 από Bil
Απαντήθηκε από Bil στο θέμα Εξωτερικός αέρας καυσης
Κάποιον άλλο τρόπο να περνάει αέρας πάνω αλλά να μην περνάνε μυρωδιές και καπνός προς τα κάτω δεν μπορώ να σκεφτώ αν έχεις κάτι στο μυαλό σου και εσύ να δοκιμάσω σ ευχαριστώ πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172045 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Εξωτερικός αέρας καυσης
δεν χρειαζετε να βγει εξω απ το σπιτι ο σωληνας μπορει να παρει αερα και μεσα απ το σπιτι αρκει να ειναι εξω απ την εστια...δοκιμαστικα περασε τον μεσα απ την τρυπα που εχεις χαμηλα κι αν κανει δουλεια βλεπεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172081 από Bil
Απαντήθηκε από Bil στο θέμα Εξωτερικός αέρας καυσης
Τελικά πιστεύω ότι ο μόνος τρόπος είναι αυτός να ξεχωρίσω τον αερα καυσης από τον αερα που θερμαίνεται,πράγμα που έπρεπε να εχει γίνει από την αρχη, πρέπει οπωσδήποτε να γίνει αυτό που είπες αλλιώς δουλειά δεν γίνεται.Απο μέσα ο ένας και από έξω ο αλλος.Ευτυχως μπορώ να το κάνω μόνος μου και θα γλυτώσω κάτι.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ για όλα φίλε μου να είσαι καλά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172082 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Εξωτερικός αέρας καυσης
ενα λαιμο κωνικο θες να προσαρμοσεις ενα σπιραλ στον ανεμιστηρα ....καλο θα ηταν να ανοιξεις μια λλη τρυπα για ενα απ τους δυο αερηδες απ την αλλη μερια του τζακιου η φατσα η ολου βολευει ωστε με το τραβηγμα του ανεμιστηρα να μην κανει by pass και σου ρουφαει τον αερα της καυσης ....επιμενω αν και δεν αναφερθηκες να δωσεις προσοχη στην ασφαλεια του τζακι ου σου .... μια ασφαλιστικη βαλβιδα δεν φτανει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172085 από Bil
Απαντήθηκε από Bil στο θέμα Εξωτερικός αέρας καυσης
Για το θέμα της ασφάλειας ναι έχω μια βαλβίδα ασφαλείας όταν ανοίγει πετάει τα νερά έξω..δεν έχει χρειαστεί ποτέ.. και ανοιχτό δοχείο διαστολής.. το τζακι είναι μεγάλο έχει 120 λίτρα νερό πιστεύω είναι οκ .Να σε ρωτήσω κάτι άλλο αν μπορείς να μου πεις πως θα ελέγξω τον αερα καυσης...πως να πατενταρω το καλαθάκι της στάχτης που από τις τρύπες που έχω κάνει τραβάει συνεχώς και δεν μπορώ να τον ανοίγω κλείνω.. υπόψιν το καλαθακι κρέμεται στο κενό κάτω από το τζακι..Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ