Συμπεράσματα μετά την τοποθέτηση Invicta 800 VT Turbo

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51601 από giogud

GT έγραψε:

giogud έγραψε: ...Ένα κλειστό τζάκι, θα πρέπει να μπορεί να καίει για 3 ώρες χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα....


Σαφώς και μπορεί. Και 24/7 μπορεί.
Ωστόσο πρέπει να μην το πηγαίνουμε τσίτα, αποσκοπώντας στη μακροζωία του.
Όπως το αμάξι. Και στις 6000rpm μια χαρά πάει, δε σπάει επιτόπου. Αλλά δε θα ταλαιπωρηθεί πιο πολύ απ' ότι αν το δούλευες στις 4000rpm? Δε θα μειωθεί η διάρκεια ζωής του μοτέρ?


Μιλάω για γέμισμα ανά τρίωρο και καλή απόδοση ταυτόχρονα. Απλά με κλειστό τον αέρα και τα καυσαέρια θα μπορεί να καίει για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς να το ζορίζουμε. Αυτός είναι και ο σκοπός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51602 από GT

giogud έγραψε:

GT έγραψε:

giogud έγραψε: ...Ένα κλειστό τζάκι, θα πρέπει να μπορεί να καίει για 3 ώρες χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα....


Σαφώς και μπορεί. Και 24/7 μπορεί.
Ωστόσο πρέπει να μην το πηγαίνουμε τσίτα, αποσκοπώντας στη μακροζωία του.
Όπως το αμάξι. Και στις 6000rpm μια χαρά πάει, δε σπάει επιτόπου. Αλλά δε θα ταλαιπωρηθεί πιο πολύ απ' ότι αν το δούλευες στις 4000rpm? Δε θα μειωθεί η διάρκεια ζωής του μοτέρ?


Μιλάω για γέμισμα ανά τρίωρο και καλή απόδοση ταυτόχρονα. Απλά με κλειστό τον αέρα και τα καυσαέρια θα μπορεί να καίει για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς να το ζορίζουμε. Αυτός είναι και ο σκοπός.


Δεν κατάλαβα ότι αναφερόσουν σε γέμισμα. Απαιτεί μια μικρή εξοικείωση με την εστία, ώστε να καταλάβουμε τον τρόπο γεμίσματος (ποσότητα - χρόνο), για να διατηρούμε κατά το δυνατόν μια μέση ικανοποιητική απόδοση χωρίς διακυμάνσεις. Συντήρηση δηλαδή.

Με τον αέρα το έγραψα και εγώ παραπάνω, μάλλον δεν το πρόσεξες.
Στην αρχή τον ανοίγει για να πάρει.
Όταν πάρει και φουντώσει, εννοείται πως μειώνει τον αέρα, για οικονομία.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51711 από kk_kostas
Καλησπερα, εισαι απο Αθηνα ? μηπως μπορεις να μου δωσεις το τηλεφωνο τεχνικου που εκανε την τοποθετηση?
το mail μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51733 από Miltiadis
Έχεις δίκιο απλά είδα την τοποθέτηση που έγινε στο ξάδερφο και ενοχλήθηκα.Επιπλέον με ενοχλεί η εκμετάλλευση τους λόγο της ζήτησης.Παρ'όλα αυτά έχεις απόλυτο δίκιο και είμαι στη διάθεση οποιουδήποτε φίλου .Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51736 από Miltiadis
Φίλε GT έχω διαθέσιμες φωτογραφίες πριν και μετά την τοποθέτηση όπως και του χώρου γενικότερα απλά παρέι να αλλάξω το format για να τις ανεβάσω.Θα γίνει σύντομα και μάλιστα θα βάλω και βιντεάκια από την τοποθέτηση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51765 από alfacinogr
Αδερφε στειλε μου το και εμένα (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) Ευχαριστώ!! Ανυπομονούμε για φωτογραφίες......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ